Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban igaz-e, hogy a koraszü...

Valóban igaz-e, hogy a koraszülött gyerekekre jár a meghosszabbított gyed? Van-e egyáltalán ilyen? Én 1 hete hallottam egy ismerősömtől, hogy ő ezt vette igénybe. Neten próbáltam keresgélni erről de nem találtam semmit.

Figyelt kérdés
21 hónapos iker fiaim vannak, 34 hétre születtek, februárban lesznek 2 évesek és aztán áprilistól adnám őket bölcsibe mert kellene mennem vissza dolgozni, de még egyikük csak 8 kiló, másik 10. Elég kicsik és sztem nem érettek még a bölcsire. A gyes nagyon kevés, abból és párom fizujából nem tudnánk megélni, ezért nyújtanám meg őszig a gyedet és csak jövő szeptembertől mennének bölcsibe ha ilyen van.
2010. okt. 22. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én legjobb tudomásaim szerint a gyed minenkinek és minen esetben a gyermek 2 éves koráig jár. Tartos beteg illetve ikergyermekek esetében a gyes jár meghosszabítva a tankötelezetté válásig, illetve ikreknél dupla gyes jár.
2010. okt. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
É nem tudom, hogy a Te ismerősöd hol vette igénybe a meghosszabbított gyedet, mert olyan nincs. A gyed az egy olyan ellátás, ami meghatározott feltételek fennállása esetén (nem számít a gyermekek száma, és egészségi állapota) maximum a gyermek két éves koráig jár.
2010. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gyed max. 2 évig jár, ha ikrek, akkor viszont ikrek után jár neked a gyes, ami 56.000 Ft körül van és már nem is olyan sokkal van a GYED összeged alatt. Szerintem 30.000 Ft-ért (ennyivel lesz max. kevesebb, mint a gyed-ed eddig) nem érdemes őket bölcsibe adni és dolgozni járni, de ezt persze te tudod, nekem nincs teljes rálátásom az anyagi helyzetetekre.

Meghosszabbitott gyed nem létezik, kérdezz rá az isemrősre, mire gondolt pontosan.

2010. okt. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!