Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba nevével kapcsolatban...

Baba nevével kapcsolatban szeretnék kérdezni..szerintetek mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
A férjemnek két éve meghalt az apukája, és nagyon régies neve volt , amit a gyerekek jól csúfolhatnak. Amikor még csak terveztük a babát a férjem szerette volna, de inkább a férjem mamája hogy a 2. Neve a papáról legyen. Az a problémám, hogy miután kiderült hogy fiú lesz egyértelmű volt milyen nevet adunk neki nem is volt vita belőle, együtt választottunk. Viszont ehhez a névhez nagyon nem illik a régies apukája neve , illetve nekem az sem tetszett sosem ha egy gyereknek 2 neve van. Hogy mondjam ezt meg neki, hogy nem attól tisztelgünk az apja emléke előtt, hogy azt a nevet kell adni a gyereknek feltétlen? A nagyanyja mindig is egy pszichopata érzelmi zsaroló volt, az is lehet hogy csak tőle fél…

jan. 7. 01:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ha a férjednek ez fontos, nyugodtan mehet 2. névnek. Volt pár igen furcsa elso vagy egyetlen keresztnevű iskolatársam az évek alatt, senkit sem csúfoltak miatta. (Viszont csúfoltak tucatnevueket a nevük elferdítésével, ha csúfolni akarják, bármibe belekotnek) Sőt, a furcsa neveknek szinte mindig van története, ezeket az osztály általában erdekesnek tálalta. Második nevek meg max első iskolai héten kerültek szóba, utána gyorsan el is felejtődtek.
jan. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk mondjuk soha nem volt senki a neve miatt csufolva. Hajszin, szemüveg, szeplő, vislekedes- simán, de neve miatt soha senki.
jan. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
72%
SOHA nem adnék gyereknek AZÉRT második nevet, mert egy HALOTT neve az volt. A dupla nevet is elég problémásnak tartom, de hogy a gyerek a meghalt nagyapa "kópiája" legyen, az kifejezetten beteg ötlet.
jan. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
62%

Nalunk ugyan ez volt. Csak én nem akadékoskodtam. Tudom mennyore fontos volt férjemnek az apja.

A fiuji így Bence Béla.

A Bélát soha az életbe nem használtuk. Oké, naplóba be van írva pl. De 1 évbe 1x beírják. Evi 1x ha ügyet intézek is képes vagyok leírni én is. Sokszor rá is csodálkozok, ugy elfelejtem, hogy van 2.neve.

1x nem cikizte senki miatta.


Én Mónika Mária vagyok. Mamám után.

Na én sem kaptam az életbe se emiatt. Leírni is letudom.

Egyedül a házasságnál okozott "gondot"

Mióta férjnél vagyok

"Kovácsné Szentkirályi Monika Mária" (nem szószeront ez, csak ilyen hosszúságú) a nevem.

jan. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk a kedvenc nagypapám neve generációkon át öröklődött a családban, de a mi családunkban csak lányok voltak, így megállt a dolog, habár még vannak unokatesóim akik viselik a nevét, de csak egyről tudom hogy szeretné tovább vinni viszont valószínűleg neki nem lesz gyereke.

Lényeg a lényeg: fiam lett, és elgondolkodtam, hogy adjam esetleg, de nem igazán tetszik maga a név. A férjemnek két neve van, ő is az apjától örökölte az egyiket, így az is felmerült, hogy az ő nevét adjuk másodiknak.

Habár nagyon szerettem a nagypapámat, tárcámban hordom a fotóját a mai napig, de nem adtam a nevét, mert nem tetszett. A férjemet is nagyon szeretem nyilván, de igazából én annak a híve vagyok, hogy a családon belül mindenkinek legyen saját neve. Igaz nálam a férjem is ezt gondolta, mivel nem szerette sose hogy két neve van.

Mi olyat választottunk, ami hangzásban/ végződésben hasonlít a férjem nevére. Nem ez a mienk, csak példának írom, hogy ha az apa Zalán akkor a fiú Milán vagy apa Sándor a fia meg Gábor.

De lehet akár csak a kezdőbetűt megtartani és mégis olyat választani ami nektek tetszik. Én ilyesmi kompromisszumot keresnék.

Neked azt javaslom, hogy csak a férjedet próbáld meggyőzni, hogy ha nem illik össze a választott nevetekkel, akkor ne etőltesse. Ettől még ápolhatjátok az apukája emlékét, nem ezen múlik. A mamát meg se kell próbálni meggyőzni, őt nem is lehet.

jan. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
52%
Alapjáraton nem nevezném el egy halott rokonról a gyerekemet. Teljesen mindegy hogy szép a neve vagy kevésbé szép. Egyszerűen ő egy másik ember, másik személy, saját névvel,nem pedig egy két lábon járó emlékmű. A tisztelet és megemlékezés nem ezen kellene hogy múljon.
jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
24%

Biztos kell a gyerek, ha még ilyen alap dolgot sem tudtok megbeszélni?


Just askin...

jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
80%
Ha csak a nagymama akarja akkor persze ne engedj, mert nem az ő gyereke….de ha az apa már gyerekvállalás előtt jelezte, hogy ő ezt szeretné és tényleg ennyire fontos neki, akkor második névként szerintem elfogadható, hiszen ez a kompromisszum, hogy te is elnevezed a közös gyereketeket, meg ő is!
jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk a férjem anyja szerette volna nagyon, hogy az ő nevét kapja meg második névnek a lányunk, de ugyanilyen régies, modern névhez nem passzoló névről van szó. A férjem se akarta, de hosszú ideig nem mondta meg az anyjának, hogy eszünkben sincs az ő nevét adni, mindig valami kitérő választ adott, ami az anyjának azt jelentette, hogy beleegyeztünk. Állj a sarkadra és mondd meg, ha a nem tényleg nem, mert idővel csak még rosszabb lesz. Nálunk is lett hatalmas ajtóvagdosós sértődés, mert mi megígértük, pedig közel sem, csak nem volt a nem egyértelmű.
jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
34%

Sosem nevezném el felmenő után a gyereket és nem is engedném.

A gyerekem nem az elhunyt,sosem lesz az, egy teljesen más ember,más személyiség, nem ezzel fogok emléket állítani neki.


Eszem ágában sincs a másik személyt rányomni a gyerekemre, ő nem egy kicsi klón.

A legkevésbé sem érdekelne az anyósomék vagy az én szüleim részéről ez a kérés.

Férjemet pedig nem engedném, hogy ezzel zsarolják. Ha pedig férjem kérése lenne , akkor sem engednék neki. Ugyan ezek elvek alapján. Helyette lehet olyat választani ami mindkettőnknek tetszik.


Régi nevet sem adnék soha.

jan. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!