Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél éves kisgyereknek...

Másfél éves kisgyereknek megengednétek ‘játszani’ a háztartási eszközökkel? (Részletek a leírásban)

Figyelt kérdés

A párommal felmerült egy neveléssel kapcsolatos elvi kérdés. (Nem lehet mindent megbeszélni, sem egyetérteni mindenen a gyerekszületés elött, ezért kérem ne ezen legyen a fókusz.) Másfél éves a kisfiam, mindent szeretne megfogdosni, kapcsolgatni. A párom szerint el kell venni töle a kapcsolgatható gépeket (mosógép, robotporszívó, semmi élesröl nincs szó). Nekem meg az az elvem, hogy ha nem sérül meg sem a gyerek, sem a gép, inkább megtanítom felügyelet mellett jól használni azokat. Ha elindítok egy mosást pl megengedem neki hogy ô nyomja meg a start gombot, vagy ha belépünk a sötét szobàba, ô kapcsolja fel a villanyt. Lefekvéskor már mutogatni szokott a kapcsoló felé amikor ideje lekapcsolni a lámpát. Én ezt játékos tanulásnak nevezem. A vitánk abból adódott hogy a párom szerint nem fogja emiatt megtanulni a “határokat”.

Mit gondoltok?


jan. 15. 00:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Aztán hogy veszi el tőle a mosógépet?😂

Én veled értek egyet. Sőt, kiváló alkalom az alapok megtanulásához. Pl.vizes kézzel ne nyúljon a gombhoz(se). Nyilván nem fogja a fizikai törvényszerűségeket érteni, de nem is kell. Elég, ha pici korától beleivódik, mit hogy csináljon.

jan. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Azért adódhat belőle probléma.

Vendégségben volt nálunk egy házaspár gyerekkel nálunk.

Ebéd után betettük a mosatlant a mosogatógépbe.


Másnap felhívott a feleség telefonon hogy, míg nem figyelt oda, betette a mosógépbe a csentreseket a gyerek és beindította.

A csörömpölésre ment ki a fürdőszobába...

jan. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Na igen, jó pont 😅 Gondolom nem a mosógépet vinné arrébb, hanem csak nem engedné a gombnyomogatást. (Természetesen csupa könny az eredmény.)
jan. 15. 01:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a kettő között. A játékos tanulásban és tanításban hiszek én is, de túl sok gombot éppen nem nyomó, ezért hisztériás rohamban fekvő gyereket látok pl vonaton. De az enyém is toporzékolt már, mert ártatlanul elinditottam a mosogatógépet és nem ő indított...
jan. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is "együtt" mosunk a fiammal. 2 éves. Bepakolja a ruhákat, becsukja az ajtót. Örülök, hogy érdeklődő, korábban félt a mosógéptől, amíg nem mutattam meg neki közelebbről. A porszívónál ugyanez. Sírt, amikor még idegen volt neki, aztán megmutattam, hogy működik. Nyomogatta a gombot, tetszett neki, hogy a kábelt beszippantja, és hozta a kis játékait is, hogy porszívózzam ki. : ) A hajszárítótól is rettegett, azt is többször mutattam neki, kapcsolgattuk, aztán nagyon megszerette, már engedi, hogy szárítsam a haját. Ebben semmi rossz nincs, hát ezeket is meg kell ismernie, játékosan megtanulja, hogy mire való.
jan. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es, ott azzal volt probléma, hogy nem figyelt senki a gyerekre, nem azzal, hogy be tudta indítani a gépet.
jan. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, mint te. Engedek neki "mindent". Felügyelettel.

Másfél éves a fiam is. A mosógépet ő kapcsolja be mindig.

A mosogatógépet is, abba a tablettát is mindig ő teszi bele.

Elmondom neki mindig, mit szabad és mit nem. Mondjuk szerencsére a férjem is nagyjából így gondolja, ahogy én. A lányommal is ugyanígy csináltuk, most lesz 13 éves, és szinte bármit megcsinál. Főzni is szokott, egyszerűbb ételeket. Pl.egy bolognait simán megcsinál. Vagy sütit süt sokszor. De gond nélkül elindít egy mosást, ha kell, vagy átpakol a szárítóba, vagy hasonló. És már régóta, hiszen ebben nőtt fel. :)

jan. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

én férjedel értek egyet ,nem engedek ekkora gyereknek nyulni semilyen géphez se mosogato gép tabletåhoz .

viszont sütit sütni szeret lånyom együtt csinåljuk sokszor most 13 éves kisebb korába mindig ő akarta őssze gyurni és sirva fakadt ha nem szoltam neki hogy segithet.

jan. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A kisebbik lányom olyan 10-11 hónapos korától kezdve ragaszkodik hozzá, hogy valamilyen szinten részese legyen a házimunkának. Amikor nincs itt a férjem, hogy lefoglalja addig, vagy neadjisten ő pont a nagyobb gyerekkel foglalkozik, akkor kénytelen vagyok úgy elindítani egy mosást, mosogatást, hogy a kicsi is ott van. Szerintem is jó alkalom megtanítani az alapokra, bevonni. 14 hónapos, már az az alap, hogy a mosogatógépből ő adogatja ki az evőeszközöket, amikor meg új adagot pakolok bele, ő nyomja meg a gombokat és csukja be velem együtt az ajtót. A mosógépnél alap, hogy segít bedobálni a ruhákat, ő csukja be a mosószer-adagoló ajtaját, a mosógép ajtaját, ő nyomja meg a bekapcsolás gombot és a start gombot, én csak a tekerést csinálom :D Szerintem amíg felügyelettel csinálja ezt a gyerek, addig nem káros, sőt, ha most véded mindentől és elküldöd, amikor érdekelné és akarja csinálni, akkor ne akard elvárni, hogy majd 5-10 év múlva kivegye a részét a házimunkából. Ha most megtanítod, hogy ez az alap, normális, hogy ő is segít, korának megfelelően természetesen, akkor kisebb probléma lesz ez amikor te akarnád elvárni tőle. Nem azt mondom, hogy kamaszként nem fog ezen fellázadni, de azért az alapokat addigra lefektetted, és lehet, hogy ha amúgy is a mindennapjai része, kevésbé fogja zavarni, hogy valamit csinálnia is kell. Muszáj előre is gondolkodni a gyereknevelésnél, nem lesz örökké kicsi, akinek felügyelni kell minden mozdulatát.
jan. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Játszani nem játszhatott ilyenekkel. Az elindithatja ő a gépet, amikor én ott vagyok, meg felkapcsolhatja a villanyt nálam nem játék kategória, azt nyilván engedem. Nálunk mondjuk a mosogepen van gyerekzar, azzal nem tudna amúgy se mit csinálni....
jan. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!