Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jól csengő, egymáshoz...

Mi a jól csengő, egymáshoz illő keresztneveknek a titka? Szerintetek milyen ilyen keresztnevek vannak? Lány és fiúnevek egyaránt jöhetnek.

Figyelt kérdés

Két keresztnevet szeretnénk adni. Nem, nem az a kérdés, hogy mit gondoltok a két keresztnévről, hanem az, hogy milyen jól csengő nevek vannak?


Nekem eddig két ilyen név van, de egyiket se adnám: az egyik a Natasa Zselyke, a másik az Alana Martina (igen, Hódi Pamela kislánya, és CR7 kislánya). Nem tudom, ezek olyan jók így kimondva.


jan. 18. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Így elég nehéz válaszolni, nekem pl. a Natasa Zselyke szörnyű együtt, így nem tudom, hogy mire gondolsz, mi neked az egymáshoz illő.
jan. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
"Szerintetek milyen ilyen keresztnevek vannak?"
jan. 18. 16:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket szerintem csak azért hallod jónak, mert a csapból is folytak egy időben, és hozzájuk szoktál. Ugyanis a Natasa Zselyke szerintem is minden, csak nem jó párosítás.

Legalább egy nevet találj ki, ami neked tetszik, és ahhoz már lehet párt válogatni.

jan. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebből is látszik, hogy kinek mi az egymáshoz illő. Számomra egyik példa sem hangzik jól, a Natasa Zselyke az egymáshoz közeli s-zs miatt, az Alana Martinában pedig túl sok az "a".

Nem annyira szeretem a felkapott neveket, de ha csak a hangzást nézem, akkor pl. a Natasa Mira szerintem jobb. A Martinához pedig tök jól megy egy hagyományosabb név, pl. Nóra Martina.

jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Szófia Léna

Hanna Szófia

Hanna Diána

Kamilla Léna

Bálint Olivér

Olivér Kornél

Zente Kornél

jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha abból indulok ki, hogy a Natasa Zselyke neked jó, akkor mondjuk Kátya Emese?
jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Anna Karina
jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem mindkét párosítás rettenetes.

De ha ez tetszik, hasonló karakter:

Benett Noel

Medox Noel

Liza Panna

Eliot Laurent

Hanna Róza



Nekem az egy fokkal régebbi vonulat tetszik pl

Kinga Sára

Diána Léna

Szabolcs Ádám

Sebestyén Vince

Viktória Róza

Karolina Emma

Emília Zita

jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

Olvasva az anyakönyvi híreket, általánosságban nem sikerül a szülőknek összehangolni a neveket. Gyakran a vezetéknévvel is.

A legtöbb két keresztnevű gyerek teljes nevét kiolvasva elgondolkodom, akár csak egyszer is kimondták a szülők ezt hangosan? 😅

jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom megfogalmazni, hogy miert osszeillo vagy eppen nem ket keresztnev. Mondjuk a Hanna-Magdolna szamomra azert nem, mert a Hanna ujkeletu (legalabbis az en korosztalyombol nem ismerek -28 leszek) a Magdolnat pedig manapsag ritkabban adjak, 50+ korosztalyt ismerek.

Ezen kivul nem tudom, mit jelent a jol hangzo.😬

jan. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!