Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felétek mennyire gyakori név...

Felétek mennyire gyakori név a Dani / Dániel?

Figyelt kérdés
Állítólag nem olyan ritka, de én konkrétan egy gyereket se ismerek ilyen névvel. Saját korosztályomból (30+) ismerek ilyen nevű embereket.

jan. 28. 19:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Nagyon gyakori szerintem. Én ahogy gyorsan összeszámolom hány Dánielt ismertem vagy hallottam életem során a környező közelemben az 17.
jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
két kolléganőmből kettőnek Dániel a fia
jan. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm egy éves kisfia Dániel.
jan. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 Dánielt ismerek. 2 velem kb egyidős, 1 fiatalabb.

20N

jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha itt megnézed 2000-től mostanáig, a Dániel top10-ben van folyamatosan, gyakran a top5-ben is.

Ebből kiindulva, gyakori névnek számít, még ha a microkörnyezetedben nem is tapasztalod.

jan. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kapásból az enyém :D


Viszont sem ovis csoportjában, se most az osztályban nincs ilyen nevű társa.


Játszón hallottam már, csak én nem ismerek másik Danit.

jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5: igenigen, ez ihlette a kérdést :)

Köszönöm az eddigi válaszokat is :)

jan. 28. 20:53
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Felénk (Hajdú-Bihar) rettentő ritka, gyerekeket nem, fiatal felnőtteket ismerek csak ezzel a névvel.
jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Akik a 90-es évek eleje-közepe tájt születtek nagyon sokan kapták a Dániel nevet illetve az Ádámot is, mert akkor ezek voltak így divatban.


Én 92-es születésű vagyok és általánosba meg gimibe mindig volt legalább 4-5 Dániel osztálytársam, évfolyam szinten is sok volt. Idén leszek 32 éves és a korosztályomból 30-35 évesek közt akiket megismertem eddig elég sok Dániel van, ráadásul az idősebb kollégáim gyerekei akik az én korosztályom elég soknak Dániel nevű fia van. De kb ugyan ez igaz az Ádámokra.

Egyébként ha anyámon múlt volna én is Dániel nevet kaptam volna, csak apámmal úgy döntöttek hogy olyan nevet kapok ami mindkettőjüknek tetszik és mivel apám nem akart ilyen divat nevet de a sajátját sem, mert elege lett abból a családi hagyományból hogy a fiú gyerek az apja nevét örökli és rengeteg József van a családban, így én inkább más nevet kaptam amiből még nem volt a családban de még a rokonságban sem, és nem is divat név.

jan. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Közvetlenül 1 Dánielt se ismerek. Ehhez annyit tennék hozzá, hogy Bencét sem, pedig az első volt nagyon sok évig. Szintén 30+ vagyok. Dávidot viszont egy rakattal ismerek.

Szóval ez a gyakoriság is fenntartással kezelendő, pl.:területileg is eloszlódhat aránytalanul.

jan. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!