Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van ilyen esetben? (CSOK-os...

Mi van ilyen esetben? (CSOK-os kérdés)

Figyelt kérdés

Van egy család, 7 gyerek, 2 szülő. Házasok. Egy Budapest melletti településen élnek. 2021-ben felvettek 10m ft csokot, amiből vettek nagyon messze vidéken 3-4 m ftért egy romos házat, amit nem építettek, a fent maradó pénzt elverték, felélték. Nem a házban éltek életvitelszerűen, nem is építették azt, és ez kiderült. Csavar a történetben hogy az apuka tartósan lebetegedett és leszázelékoltatta magát az állammal. Úgy néz ki már nem lesz több gyerek.

Pletykákból úgy hallottam hogy augusztusig kaptak ultimátumot az államtól hogy vagy beköltöznek a romos házba, vagy vissza kell fizetniük a támogatást-ami értelemszerűen lehetetlen.

Igaz lehet ez hogy el kell költözniük oda??



jan. 30. 10:37
A kérdező szavazást indított:
Igaz lehet
Nem igaz ne hidd el
14 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is felvettük a csok-ot, igaz nem 10 milliót, csak 1,4-et.


Már a vásárlás elött kellett egy értékbecslőt kkihívnunk. Felbecsülte az ingatlant, lefényképezte, mindent dokumentált.

Ez után utalták el a csok egy részét. Mikor befejeztük a felújítást, mindent is leigazoltunk, utána küldték a fennmaradó részt.


Ha nem teljesítettük volna, nem beköltöznünk kellett volna, hanem visszafizetni amit kaptunk.

jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor mi lehet az hogy augusztusig kaptak határidőt h vagy beköltöznek vagy visszafizetik?
jan. 30. 10:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is felvettük a csok + lakáshitelt és nekünk 10 évig életvitel szerűen itt kell laknunk. Az elmúlt években egy politikusnőnek kellett visszafizetni a felvett pénzt, mert nem abban az ingatlanban lakott, amire felvette a támogatást. Nyilván neki nem okozott gondott a visszafizetés. Szóval igen, én úgy tudom, hogy vagy ott élsz vagy visszafizeted a pénzt.
jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha mégis eltűnnek augusztusban akkor én aznap pezsgőzni fogok.
jan. 30. 10:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A Csoknak komoly feltételei vannak a megszokottakon kívűl különben meg sem kapják egy 3-4 milliós ingatlan szerintem ennek biztos hogy nem tudott megfelelni. Az egyik ingatlant nálunk azért dobták vissza mert a wc-ben nem volt fűtés. Plusz ez nem ugy megy hogy a bank kiutalt 10 milliót aztán elvertem …. Esetleg a babavarónál mert az szabadfelhasználású.
jan. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

oké, felvettek 10 milliót. De vásárlásra vagy felújításra?

Ha vásárlásra, akkor tuti nem verték el a pénzt, mert azt nem nekik, hanem az eladónak utalják.

Ha felújításra, szintén hihetetlen, mert ott szakértők kellenek, értékbecslések, nem csak kiutalják "rádbízom" alapon.


Szóval ez az elherdálták történet nekem hihetetlen.


HA minden jól ment, megkapták a pénzt és arra fordították amire kapták, akkor valóban ott kell lakniuk. Vagy költöznek, vagy visszafizettetik.


De mivel már a story eleje sántít, én még nem hűteném azt a pezsgőt.

jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 babyboom567 ***** válasza:
100%
Valamit félreértettél,mert csok-ot így nem lehet felvenni.Még a négyzetméter is meg van szabva hogy mennyi a minimum gyerekenként.És romos házat biztosan nem lehet venni belőle,hisz ott kell élni életvitelszerűen.
jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ilyen egyszerű csokot felvenni..
jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet hogy a babaváróról van szó? Az 10 millió, azt lehet el is költötték, ha vettek kis értékű ingatlant.


Ahhoz viszont nem kell beköltözni sehova hivatalosan.

jan. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Lehet falusi csok-ot vették fel. Annak a felét lehet az ingatlan vételàrára költeni, màsik felét felújításra kell.

Hitelszerződés kötésekor a Csok esetén vállalni kell hogy 3 hónapon belül állandó lakcímmel bejelentkeznek a megvásárolt ingatlanba. Ha nem teszik, akkor azt a bank rendszere automatikusan kiszűri és büntetést kapnak. De ez csak a papír része. Attól ugyanis hogy állandó lakcímmel bejelentkeznek, nem biztos hogy ott is élnek még. De ez a bankot nem érdekli.

Na itt jöhet viszont egy olyan csavar a dologban, hogy az Államkincstár viszont random ellenőrzést rendelhet el a Csok miatt, hogy valóban életvitelszerűen az ingatlanban laknak-e. Ha nem, akkor jöhet a bünti. Szóval ilyen is fennállhat ebben a szituban. :)

febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!