Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik név tetszik legjobban...

Melyik név tetszik legjobban ezek közül?

Figyelt kérdés

febr. 12. 17:46
A kérdező szavazást indított:
Adél
Alíz
Blanka
Rebeka
Dóra
Nóra
Johanna
Sarolta
Viktória
Brigitta
72 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Nóra,Dóra ismerőseim utálják a nevüket.
febr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nóra,Sarolta.
febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem ezek közül csak a Blanka tetszik,az örök klasszikus,a jelentése még nagyon szép.

Johanna és Rebeka nevű ismerőseim szeretik a nevüket.

A többi nem tetszik, maximum második névként adnám őket. Tapasztalataim szerint a lányok sokkal jobban szeretik a lágy,dallamos neveket.

febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Adél-jó hangzása van


Alíz - nekem erőltetett, kemény, öreges hangzású


Blanka- erőltetett, pichás, egy hisztis, dagadt, pattanásos 10 évest képzelek el hozzá


Rebeka- nem valami magyaros, de nem rossz, lehet ezt méltósággal viselni, csak a becézései gázosak- Rebi-Ribi, Beki-Breki


Dóra -már lerágott csont, unalmas, de vállalható


Nóra - egész jó, felnőttnek is


Johanna - csúnya és öreges, csak a "Hanna" becézhetőség miatt választják azok, akik nem akarnak 20.Hannát a lakótelepre


Sarolta - a top 5 ronda vénasszony névben benne van, én 70 alatti Saroltát nem is ismertem soha és nem is tudom elképzelni gyereknek. Saci becézés is ronda


Viktória- a világ legnagyobb lerágott csontja, annyira hogy már ciki


Brigitta - nincs vele baj, de szépnek sem mondható


Ezek közül Nóra vagy Adél, de inkább Nóra.

márc. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó jól összefoglalta,bár a Nórát nem tartom szép névnek, a Blankát meg elegánsnak tartom. De a Sarolta elemzésén felröhögtem,annyira igaz.

Na szóval. 2024 van, tele van az utónévkönyv fantáziadús nevekkel,nem kell a 40-50 évvel ezelőtti listához ragaszkodni. A régebbi nevek közül is vannak sokkal jobbak,szebbek. Írok olyanokat,akikről biztosan tudom,hogy felnőttként imádják a nevüket: Emília, Izabel, Anna, Karina, Liliana, Lilla, Veronika, Valéria, Kinga, Kíra, Míra, Krisztina.

márc. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Menőcsajszi72 ***** válasza:
51%
Viktória
márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
A Blanka elegáns? Blaaa- így szoktunk hányni, + egy gyerekes -ka végződés?
márc. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Blanka azért tetszik nekem,mert tudok hozzá konkrét személyeket kapcsolni,akik szépek. Meg mert tudom,hogy a jelentése fehér,ragyogó. De nekem sincs a top neveim között. A Viktória és Johanna elemzésében kicsit egyetértek a 4es válaszolóval. De azért azt meg kell hagyni,hogy ezek erős,határozott nevek, a viselőjük általában maga is jó kiállású, szóval ha erről a listáról kéne választani, nem zárnám ki őket.

A Brigitta számomra műkörmös-kozmetikus-dohánybolti eladó név, esküszöm az összes Brigittának ez a foglalkozása akit valaha ismertem :D

márc. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem a Dóra, a saját nevem tetszik a legjobban. Igaz, hogy régen utáltam, ahogy írják fölöttem. . Akkor szerettem meg legjobban, mikor megtudtam, mit jelent. Ráadásul nemzetközi név. Régóta külföldön élek, több nyelvet beszélek anyanyelvi szinten vagy ahhoz közel, és mindegyiken létezik, ismerik a nevet, nem kell betűznöm. Csak azért nem adnám, ha lenne lányom, mert engem így hívnak. Egyébként, pont a többnyelvűségem miatt nem tudom a neveket a jelentésüktől elválasztani, ezért én a Blankát is a fényességgel és a fehér szóval társítom. Ha van ismerősöm az adott névvel, természetesen rá is gondolok, és befolyásolja is, mi vagy ki jut eszembe egy névről. Egyik volt magántanítványom például Rebeka, nagyon aranyos volt, hihetetlen akaraterő volt benne, ezért egy erős nő jut eszembe róla. Tetszik is, magyarul és más nyelveken is, mégsem ezt adnám, ha lenne lányom. Johanna meg egy osztálytársam volt. Ez a név is mindegyik általam beszélt nyelven tetszik, mégsem biztos, hogy adnám. A Nórának nagyon szép a jelentése, és egyre jobban tetszik is.
ápr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!