Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha napi szinten találkoztok...

Ha napi szinten találkoztok egy másik családdal, foglalkoztok ezzel? Illetve, nálatok mi a szokás?

Figyelt kérdés

Közel lakunk, osztálytársak a gyerekek, 90%-ban együtt megyünk játszóterezni. Kialakult az, hogy amikor sokáig ott vagyunk, mivel éhesek a gyerekek, ha nincs maradék uzsonna, ehetnek valami nasit. Ez általában zacskós, több darabos dolog. De van, hogy egy Dörmi, vagy valami más egy darabos. Ilyenkor a másik gyereknek is viszünk (illetve ott 2 van, nekem 1). Az enyém nem egyszer az uzsonnáját osztotta 3 felé. Volt hogy már a másik 2 gyerek kereste, hogy maradt-e uzsonnája az enyémnek, és volt, hogy megjegyezték, az enyém magának magyobb darabot tört - a sajátjából, ugye... Ha én sütök valami pogácsa félét, viszek nekik magammal, ő sose készül.

Mindegy.

Mostanában viszont többször jöttek úgy, hogy a másik szülő a sajátjainak hozott egydarabos apróságot (150 ftos dologról beszélünk), de az enyémnek nem hoztak, pedig fixen együtt megyünk azon a napon. Lehet ez szándékos, vagy figyelmetlenségből? Vagy célzás, hogy hagyjunk fel ezzel a szokással? Én viszem túlzásba ezt a dolgot? Én szívesen adnék a másik kettőnek is, de azért az nem fair, hogy ez csak egyirányúan működik. Leginkább az zavar, hogy odajönnek és árgus szemekkel nézik, hogy az enyém mit eszik...nekem van kb lelkiismeretfurdalásom. De ha ők kapnak, úgy adják elő a gyerekek, hogy "van nyalókám, anya vette nekem meg a tesómnak" - mire én: "oké..."- gyerekek...de na.

Hülye vagyok hogy ilyenen agyalok? Vigyek én is Csak az enyémnek?


febr. 16. 14:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyen csak szimplán szarrágó.


Nekem is volt hasonló, a gyerekem rákérdezett, hogy én nem kapokhatok? Mondtam kérdezd meg Bence anyukáját, hogy tud-e adni. Az én kisfiam is mindig mindeng megosztott, mi is vettünk Bebcuskának hasonlóan hozzátok apróságokat.


Gyerek megkérdezte a Bence anyját, hát most nincs más, nem hoztunk. Második alkalommal, majd otthon anya ad neked.


Azóta anyuka beszüntette a közösködést, a közös játszóteret, programokat.Párszor célozgatott, hogy nekik milyen kevés pénzből kell megélni albérletben.... azért jár apa legújabb Mergával.

febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%

Mennyi időt töltötök a játszótéren?

Szerintem egyenek a gyerekek otthon,indulás előtt, majd ha kijátszották magukat, irány haza uzsonnázni/ vacsizni.

Nem kell egymás gyerekét etetni, főleg, így hogy egyoldalú a dolog.

febr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%
Ciki volt nekik, hogy te eteted a gyerekeiket. Mivel tudják, hogy nálad van a tiednek ezért most már ők is visznek maguknak.
febr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%
Legjobb lenne játszóteret váltani, és megszabadulni ezektől az élősködőktől. Mivel már nagyon rátok kaptak, így nagyon nehéz lenne normalizálni a helyzetet. Még talán amit a #2-es ír, az működhet.
febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

De ha ők kapnak, úgy adják elő a gyerekek, hogy "van nyalókám, anya vette nekem meg a tesómnak"


Szerintem ezt a gyerek azért mondja, mert az anyja ezt kihangsúlyozta neki otthon.


Beszüntetném a közösködést. Persze ha a gyerekem törni akarna a másiknak belőle, adjon, de külön nem készülnék.

febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám közelebb áll az, hogy mindenki egye a sajátját, de akkor nyilván az én gyerekem se egyen a máséból. Mondjuk játszótérre nem enni megyünk, oda nem szoktunk vinni ennivalót.
febr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyen mindenki otthon. Nem bírnak ki 1-2 órát kaja nélkül?

Amúgy ezt hogy kell elképzelni? Futnak 2 kört, közben harapnak 3at? Nyalókával mi a helyzet, szájukban van miközben ugrabugrálnak? Bocsi, de ez nekem teljesen feleslegesnek tűnik.

febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
7# suliból jonnek ki es utána egyből játszótér. Sötétedésig kint vagyunkm jó időben suli alatt este 6-f7-ig, tehát 2-2.5 órát.
febr. 16. 15:41
 9/37 A kérdező kommentje:
A suliban majdnem minden kaja elfogy éhesen jonnek ki tulképpen. Kiérünk, esznek, szaladnak, ha megéheznek nasi szünet.
febr. 16. 15:43
 10/37 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk nem igazán volt soha nasizás, egy ISKOLÁS gyerek már simán kibír 3 órát kaja nélkül.

Másrészt amiket írsz, azon nem olyasmik, amiket egy gyereknek kellene ennie, csupa cukor, csak rossz dolgokat szoknak meg.

Ha abszolút nem bírnak ki ennyit, akkor nasinak vigyél gyümölcsöt (alma, banán), az legalább nem ártalmas.

Meg mindenki a saját gyerekét etesse

febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!