Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még itt olyan házban lakó...

Van még itt olyan házban lakó anyuka, akinek a férje annyit dolgozik, hogy mindent - szó szerint mindent neki kell csinálni?

Figyelt kérdés

Leírnád, hogyan telik egy hetetek és mi mindent kell neked csinálni? Én mosok, takarítok, gyereket nevelek, udvart gyomtalanítom, kenyeret sütök, rendszeresen van sütemény itthon, fát vágok, tüzet rakok, garázst rendezek, vasalok, virágot ültetek. Minden nap van kétfogásos ebéd, a kicsinek külön főzök. Egyetlen segítségem anyósom, minden második héten pár órát vigyáz a kicsire, míg egyetemen vagyok, és ha megkérem, apróbb dolgokat elvégez itthon közben (kitereget, összesepreget, elmosogat)


Hány gyermetek van és hogy bírjátok, hogy mindíg egyedül vagytok az egész háztartásra és mindent nektek kell csinálni?

Külön becsülöm azokat, akik emellett még állatokat is etetnek és veteményeskertjük is van.

Néha szeretnék csak símán anyuka, nem cseléd lenni, csak nő és nem férfi is egyben. Onnan jutott eszembe a kérdés, hogy egy barátnőm éppen tegnap mesélte, hogy a kazánt sosem ő fűti be, a férje azt mindíg megcsinálja. De az én páromnak ilyesmire nincs ideje, inkább hagyom, hadd aludjon még pár percet.


2010. okt. 25. 12:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Baromi őszintén le a kalappal elötted!!!!!!!!
2010. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Jéézuuusooom!!!!

Nem vagy semmi!!Negyedét nem csinálom és segítségem is van!Mégis nyafogok állandóan...

Nagyon ügyes vagy!

2010. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt csinálom, segítségem nincs egyáltalán (nincsenek nagyszülők se egyéb rokonok) de én most nem járok suliba. Azt már nem bírnám beilleszteni sehova. pedig kár :)


Én is ha hazajön a férjem igyekszem elérni h nyugodtan pihenjen, amúgy is nagyon túlhajtja magát így mindig félek, nem lesz e vmi baja előbb utóbb...:(

Ő is rengeteget melózik azért hogy előrébb jussunk, így én se hagyhatom el magam. (bár elég xarul tudom érezni magam mikor karnist fúrok fel...meg a gyerek falvédőjét stb...)

2010. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

köszi az elismerést, de nem ezért írtam ki a kérdést. Nem kérkedni akarok vele. PErsze nálam is néha elszakad a cérna, épp tegnap este röffentünk össze az emberrel, gondoltam, sütök egy kis krumplis lepényt, hogy kiengeszteljem.

kedves utolsó, igazán együtt érzek veled! Karnist ugyan még nem fúrtam fel, de a párom fúróit néha én is igénybe szoktam venni egy kis fúrás-faragásra. A ti életetekben van valami rendszer? Olyasmire gondolok, mint hogy nálunk mindíg szombat de. van nagytakarítás és lábszőrtelenítés, mert máskor nincs időm rá, hogy rendszerint éjfél-1 óra körül fekszem le, hogy minden vasárnap templom, hogy mindíg hétfőn mosok, stb.? Hány gyereked van?

2010. okt. 25. 12:38
 5/20 anonim ***** válasza:

Csak a barátnőmről tudok írni. Egyedül nevelte fel a lányát, 2-3 éves kora óta. Az apuka nagy ritkán támogatta csak őket, sokban nem lehet rá számítani. A lány már 15 éves. A barátnőm mindig is dolgozott, ráadásul olyan munkahelyen, ahol jórészt nehéz fizikai munka van. Hajnalban kelnek, rohanás suliba, munkába. Délután 5 körül ér haza. Neki is ott a favágás, fahordás, befűtés. Utána vacsorát készít, mos, főz, takarít, kertben dolgozik.Emellett sokszor kénytelen másodállásban dolgozni, szintén nehéz fizikai munkát. Ráadásul nagyon kevés pénzért...

Nagyon nagy különbségek vannak női sorsok között, az biztos.

2010. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia mintha rolam irtál volna kis külömbséggel.

A mi házunk 2 emeletes és tartozik hozzá egy bazi nagy kert is.

Két gyerekem van egy 3 éves kislány és egy 15 hos kisfiu.

Tavasszal sokat kint vagyunk és ültetünk(ha már itt a kert nem legyen üres)Nyáron kapálunk babot borsot epret stb. szedegetjü és pakolom a fagyasztoba.Most összel amit ilyenkor kint maradt szintén beszedtük és fagyasztoba tettük.Télen ugyan nem kell kertbe menni mert nincs benne semmi viszont minden nap 5-kor kelek hogy mier a két gyerköc felkel(7 és fél8 között már meleg legyen.Sajnos este nagyon lehülik a lakás.Utána a nagyobb megy oviba a kicsivel kitakaritunk fözünk mosunk stb.Este fürdére megint felmelegitem a lakást mire párom haza ér hogy ne ő csinálja.

Elég rizikos helyen melozik és igyis féltem nem hiányzik hogy minden férfimunkát megcsináljon aztán felrobbanjon valahol nekem mert nem figyelt eléggé.

Néha jol jönne egy kis segitség ami sajnos nincs.

Állatok csak két kutya és egy macska van terveztünk csirkét de nem mertem már azt is bevállalni.

Este 23 körül fekszek.tényleg nem a legjobb de hátha lesz jobb is.

Boccs ha hosszura sikrült.

2010. okt. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! A mi házunk még csak készül, de ha egyszer kész lesz, lesz egy garzon, egy háromszobás ház és egy szerelőműhely a férjemnek. Kertünk sajnos nincs, pedig azt is bevállalnám. Az én férjem rendszermérnök, amolyan kockafejű, elhivatottságot egy kis sepregetésre akkor sem érez, ha van fél óra szabadideje. Mondani kell neki. De nem bántom, mert tényleg reggeltől estig dolgozik, olyan fáradt, higy néha azt hiszem, nekimegy a fáradtságtól a kocsival valaminek. Az pedig nem hiányzik senkinek sem.
2010. okt. 25. 14:01
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 3 lurkóm van. Azért jó olvasni, hogy más is ezt csinálja, mint Te vagy én. Igaz nekem nem kell fűtenem, de minden mást igen. Nekem a nagyok oviban vannak, így én nem főzök minden nap. De rám marad minden, lakás, kert, gyerekek. Ha van aki elvállalja őket, akkor is apának segítek. Megmondom őszintén, nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lesz. Szokták kérdezni, hogy fogytam le? Hát így! Én is féltem apát, nehogy lerobbanjon, igyekszem a legjobban tehermentesíteni.

A veteményesből igyekszem a fagyóba is rakni, befőtt, savanyúság készül a nyáron, abból, ami éppen van. Én mindig azt mondom, közhely tudom, amíg egészség van, a többi nem érdekel!

2010. okt. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Hát nincs így rendje a szőrtelenítésnek, épp ahol tudok lopni egy 20 percet akkor csinálom...A fa darabolást pl. a szomszéd család csinálta meg nekem most, a nagyfiúnak adtam egy kis pénzt, a családnak meg sütöttem (bár nem vagyok sajnos egy ügyes sütögető, inkább főzni tudok)

Nekünk is 2 szintes a ház és nincs még befejezve sajnos...és mivel a férjem ennyire keveset van itthon, nem is tudom mikor lesz kész, egyszer majdcsak:)

2 gyerkőcöm van egyébként egy 3.5 éves fiam és egy 1 éves lányom. Hasonlóan zajlik a napunk mint az előző válaszoló írta, reggel kelünk olyan 6felé (cicizik a lányom) aztán a fiam is felébred a zajokra:) Fél8kor elindulunk az oviba. Még az a jó h felvették oviba a fiam (mert itt a településünkön sok a gyerek és kicsi az ovi kevés férőhellyel ezért el szokták utasítani azt aki otthon van a kisebbel). Hazafelé bevásárolunk a lánnyal, hazaérünk megfőzök, összapakolok a reggeli rohanás után, felmosok. Egyik nap csak lent másik nap csak fent. Aztán ebédeltetem a lányomat, majd leteszem aludni. Ezután fejek (mert el akar menni a tejem sajnos :(( ) ebédelek, esetleg kicsit netezek mint most is.

Majd ébresztem a lányt, összekészülünk, elmegyünk a nagyért. Ha hazaértünk és olyan az idő kimegyünk az udvarra-kertbe a fiam motorozik, csúszdázik, segít gereblyézni (most épp ez a dolog) nyáron füvet nyírni (már úgy értem hogy a játék fűnyírót tolta a betonon mellettem).

Nyáron többet voltunk kint füvetnyírni hintázni. Virágokkal veteménnyel nincs időm energiám bajlódni..:( pedig más azt is megcsinálja itt a szomszédságban akinek gyereke van de cserébe nem játszik, nem foglalkozik a gyerekkel, csak így "kihajtja az udvarra", nekem akkor a gyerekeimtől kéne elvennem még időt azt meg már túlzásnak érezném...

Aztán bemegyünk, mostanában már hamarabb sötétedik sajnos, bent az az 1-2 óra húzós velük mert a kicsi se hagyja már magát, nyűgös is, fáradt is, a nagy fiam se olyan nagy még hogy ő legyen az okosabb szóval az durva 1-2 óra...ezután jön a fürdés (előtte jól be kell fűteni) majd mese, szopi, esti kakaó. Általában eddigre ér haza a férjem (8 felé) de van hogy nem jön haza hétköznap se. Múlt héten pl. 2x aludt itthon a 7 napból...Ezután teszem elé a vacsit beszélgetünk stb. Tévét nem kapcsolunk ilyenkor mert olyan kevés az együtt töltött idő így is.

Na bocsánat jó hosszú lett:)) De én még mindig azt mondom hogy most egyszerübb a dolgom,,,, májusban megyek vissza dolgozni, akkor fogalmam sincs hogy fogom mindezt csinálni...

2010. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hát csajok le a kalappal, nekem a gyerkőc és a tanulás mellett negyed ennyi sem fér bele. Vagy ezt csinálom vagy azt, nem tudok több felé szakadni, sem mentálisan, sem fizikailag. Törpikém egy árva percet nincs el egyedül, illetve elvan, amíg nem veszi észre hogy házimunkát végeznék, kertet rendeznék - kb. öt teljes perc. Akkor úgy gondolja ha már így "ráérek" inkább vele foglalkozzak, visít, rosszalkodik, húzkod hogy vele menjek játszani. A suliban minden áldott hétre beadandó dolgozat van, de basszus olyan, hogy két napig agyalok rajta sem mindig jövök rá a megoldásra, már egy csomó pontot veszítettem :(((. Ráadásul már a héten van vizsga, utána héten nyelvvizsga, szóval a délutáni alvásidő és az este is a tanulásra megy rá, háztartás csak a minimum, az is egy-másfél óra naponta, nem tudom, nálunk semmi perc alatt mindig akkora kupi lesz, iszonyat. A kertbe mióta suli van ki sem jutottam. Plusz minden áldott hétvégén vagy család jön vagy barátok, ilyenkor készülnöm kell ebéddel, sütivel, takarítani is muszáj, kész vesszőfutás. Közben szakdolgozatot kellene írni, de arra most egyszerűen nincs kapacitásom. Pedig szerencsére gázfűtés van, mosógép, mosogatógép, vasalás a férjemnek ing azt' slussz, szóval mindent próbálok leegyszerűsíteni és párom is besegít pl. fürdetésbe amikor hazajön, ill. hétvégén játszik a kicsivel, elviszi sétálni, ilyenek. Na mindegy, én már százszor megbántam ezt az iskolásdit annyit elvesz az életemből, életünkből, ráadásul sokszor tiszta idegbeteg vagyok miatta. Na mindegy nem akarok itt siránkozni, másnak sem jobb, ha minden jól megy már csak pár hónap!
2010. okt. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!