Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismeriitek a LifeVac, légúti...

Ismeriitek a LifeVac, légúti idegentest eltávolító készüléket? Fulladás esetén használható készüléket?

Figyelt kérdés

Van esetleg valakinek információja, hogy ez mennyire hatásos? (persze, ha szükséges használni, de bízzunk abba hogy sosem kell majd senkinek sem használni)

[link]



febr. 29. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sosem hallottam róla.
febr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Első gyerek mi???
febr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Én nemrég láttam ilyen házi videót, hogy elkezdett fulladozni a gyerek, anyuka elsétált ezért a cuccért és kb 5mp alatt ki is szedte.
febr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Felesleges. Ha baj van, értékes időt veszítesz, míg megkeresed, összerakod.
febr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez reklám? Mondjuk én sem bánom, hogy tudok róla, van ilyen. De a honlapján levő babamentős videóban az anya szerintem abszolút nem szakszerűen jár el a gyerekkel (ilyen kicsit még fejjel lefelé kell lógatni és gyereknél is, felnőttnél is sokkal határozottabb ütéseket kell mérni a lapockák közé, tenyéréllel).


Szóval szerintem első sorban a helyes elsősegélynyújtást tanulja meg mindenki. Amennyibe ez a cucc kerül, annyiból kijön a tanfolyam is, és az többmindent lefed. Évről-évre egy frissítő tanfolyam sem árt. Ha ez megvan, és még mindig akarsz erre plusz pénzt áldozni, akkor be lehet szerezni ezt a cuccot, mert tényleg lehet eset, mikor a hagyományos módszerek nem segítenek, ez meg igen.


De nem biztos, hogy sok ilyen van. A hagyományos módszerek is akkor működnek jól, ha jól elzárja a légutat az idegen test, ezért a köhögés ereje nem szökik ki mellette. Ez a cucc is ezen az elven működik, a nyomáskülönbségnek kéne kitolni az idegen testet.

febr. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4 es ,ez ossze van rakva,egy pumpa maszkkal. Rateszed es megrantod es a vakum kihuzza.
márc. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, elnézést, hogy csak most írok. Nem első gyerek, csak az egyik gyermekemnek korábban voltak légzési problémái. Nyílván nem ettől függ. Inkább az, hogy ha ilyen előfordul, tud-e segíteni ez a szerkezet, mintsem magától megfulladjon a gyerek. De gondolom, sok tapasztalat nincs szerencsére, hiszen azért ritka, hogy ilyen előforduljon.
márc. 7. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!