Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vidéken mit lehet csinálni...

Vidéken mit lehet csinálni rossz időben kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk ki megyeszékhelyről egy elég pici kisvárosba egy 2 éves kisgyerekkel. Alapvetően szeretünk itt lakni, élhető kisváros, minden van, kivéve szórakozási lehetőségek kisgyerekek számára. Mikor jó idő van semmi gond, sokat sétálunk, nézegetjük a kutyákat, cicákat, megyünk a játszótérre, stb, viszont amikor rossz idő van, akkor nem tudunk sehová menni. Se egy játszóház, egy babakör, könyvtár, semmi nincs. Jó, a megyeszékhelyre be tudunk menni, de az macerásabb azért, összeszedni magunkat, autóba ülni, stb. Ti mit szoktatok csinálni vidéken, ha ki szeretnétek mozdulni kisgyerekkel? Az én kisfiam nagyon szociális, rosszul viseli ha napokig csak itthon vagyunk, nem is ezt szokta meg.
márc. 11. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

Legyél proaktív, és szervezz baba-mama klubot a helyi fb csoportban!

Vagy tedd azt, amit én is, amikor nem volt helyben program, bebuszoztunk Pestre tornaórára. :))))

márc. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

mi egy 900fős kis faluban lakunk. Itt az 1 db játszótéren kívül tényleg semmi. Azt is a kamaszok birtokolják folyamat.


Mi simán feltaláljuk otthon is magunkat. Sütünk, udvaron rendezkedünk, sétálunk... Van 2 barátunk hasonló korú gyerekkel, velük bandázunk (2 éve költöztünk, szóval barátkoztunk, nem ismertünk itt senkit)


Ha már ez is uncsi, kocsiba pattanunk, megyünk mamához, barátnőmékhez, vagy csak sétálni a városba.

Nekem pl herótom van a játszóháztól, babamama kluboktól.

márc. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Azért egy felnőtt ember képes kellene hogy legyen feltalálnia magát és lefoglalni egy 2 évest. Bumm, akkor napokig otthon játszik. Es? Semmi baja nem lesz. De ha szerinted neki akkora szüksége van a szociális életre, akkor ott a bölcsőde
márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki viszed sarazni, pocsolyazni, gilisztat keresni. Gumicsizma, esőkabát.
márc. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Ezért kellene IQ hoz kötni a gyereknemzést. Egy alap dolgot nem tud a kérdező megoldani.
márc. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Esős időben bent gyurmázunk, festünk, elég művészi anyuka vagyok, lekötnek engem is ezek a dolgok. Hurkapálcából bábokat készítünk, mesét olvasunk/nézünk, kirakózunk, építőkockázunk, főzünk.

De nem vagyunk ám cukorból, esőkabát, gumicsizma és kint is lehet jókat pocsolyázni, kavicsokat dobálni a tócsába.

márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi Budapesten lakunk, és akkor is kimegyünk, ha esik. Gumicsizma, esőoverál (Lidlben most volt kapható esőnadrág+esőkabát, az is jó), és megyünk pocsolyázni, de ha földutak lennének a közelben, ott tök jól lehet a kis patakokat terelgetni. Felnőtt gumicsizmát a Decathlonban vettünk, mert én is ugyanúgy bemegyek a tócsába.
márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Megyeszékhelyhelyen is ugyanazt csináljuk, mint "vidéken". Pest szemében egyébként is vidék vagyunk így is, úgy is.

Soha egy babamama mizériára nem mentünk, se játszóházba. A könyvtár meg nekünk nem esős program.

Esőoverál, gumicsizma és ki.

Ha meg nagyon pocsék, akkor benti program. Diafilm, legó, kirakó, kuckózás.

márc. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A fiamnak, és már nekem is van esőáló cucca így ilyenkor, pocsolya parti, imád biciklivel gázolni a vízben.
márc. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kreatív dolgokat csinálunk, mesét olvasok, vannak játékai, elővesszük sorra mindet, együtt főzünk-sütünk, van, amit már egy 2éves is meg tud csinálni, Lego Duplo, vagy építőkocka, bunki építés. Gyengébb esőben irány ki. Nálunk eső után mindig pocsolyázó körút a program. Stb.stb.
márc. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!