Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Maradhat egyedül egy 10 éves...

Maradhat egyedül egy 10 éves éjszaka egyedül?

Figyelt kérdés

egyik barátnőmmel nagyon összevesztem. 30 éves és van egy 10 éves kisfia. nagyon felelőtlen anyuka, bár nincs gyerekem, de én ezt nem tenném sose.

egyedül neveli a kisfiát. nincs segítsége. viszont van 4 éve egy párkapcsolata. nem laknak együtt. a srác 50 km-el távolabb lakik. 2-3 naponta anyuka megy a pasijához ott alszik. olyankor elmegy a suliba a gyerekér, haza viszi majd ő kocsiba ül és megy a sráchoz. van mikor 2 napot is ott tölt vele. olyankor a gyerek teljesen egyedül van otthon. mindig azt mondja, hogy már megszokta a fia, mert régóta ez van. olyankor rendel neki kaját és a futár el viszi a gyereknek. azt mondja olyankor egész nap gépezik, semmi baja nincs. mikor felhívja, akkor van fekvés idő. reggel meg mire suli, otthon van. hétvégén szokott maradni, akkor nyilván nem kell haza mennie suli miatt. a gyerek teljesen alultáplált mert nem eszik rendesen. csak ilyen gyors kaját, chipset meg hasonlót. anyuka nem tud főzni, mert mindig azt mondja nem volt ideje megtanulni. a gyerek fogai katasztrofálisak. múltkor begörcsölt a gyomra, ki kellett vinni az ügyeletre, ott mondták hogy a táplálkozás nagoyn helytelen. mi lett volna ha az a szerencsétlen gyerek egyedül van otthon és úgy lesz rosszul? én emiatt nagoyn haragszok rá, de nem igazán merem kioktatni, mert nincs gyerekem. viszont szerintem ez nagyon veszélyes. mi van ha esetleg tűz üt ki vagy bármi és a gyerek 10 évesen egyedl van otthon 2 napig??? hihetetlen. vagy csak én látom rosszul? anyukák? várom az őszinte véleményetek. tudom ne dugjam bele az orrom, de én nagyon sajnálom azt a gyereket :(


márc. 21. 13:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Nincs gyerekem, de ez nyilván nem normális. Konkrétan törvény mondja ki, hogy tilos ilyet csinálni ha már a józan ész nem segít.
márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%

Családsegítőnek be kell jelenteni, hátha észheztér fontos annyira a gyerek, hogy ne akarja hogy elvegyék.

Nem hagyhatná felügyelet nélkül, és egy normális anyának egy kis baaszásért eszébe sem jutna otthagyni

márc. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%
Ha ez nem kamu, akkor nagyon durva.
márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
nem kamu, számomra is hihetelen hogy ilyet csinál, de mivel nincs gyerekem, nem tudom hogy lehet e ilyet, van e már olyan nagy egy 10 éves hogy egyedül "boldoguljon " otthon. engem is hagytak anyumék otthon egyedül estére, de akkor már 14 voltam
márc. 21. 13:52
 5/28 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ha nagyon-nagyon muszáj, akkor egy tíz éves kellő átbeszélés és felkészítés után boldogul egyedül, akár két napig is.

Na de ez nem egy nagyon-nagyon muszáj helyzet, ez szimplán azt jelenti, hogy az anyuka a f@sz miatt elhanyagolja a gyereket.

márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%

Szép barátnő vagy!

Ahelyett hogy segítenél neki.. na nemis mondom.

De ba. az igazi baratok segítik egymást!

Ha nem tudsz rajta segíteni gondold bele magad a helyzetebe te mit tennél?

De kritizalod egyfolytában.

Es ha megvan hogy te hogy csinálnad nyujts segítséget.

Szomorú ha te se teszel semmit érte , szegény kisfiú nem maradhatna egyedül, vki nehogy kifigyelje és bántsa szegényt, annyi rossz dolgot hallani, legalább kamerákat kellene felszerelni stb

márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
igen sejtettem, hogy jól látom :( nagyon hiú amúgy :( eyre kevesebbet akarok vele kapcsolatot már. mert nagyon zavar a viselkedése. én is úgy látom, hogy neki fontosabb élni az életeét, meg hogy dekoratív legyen, mint a isfia :( de azt mondja erre mindig, hogy túl fiatalon lett anyuka, nkei ez jár. én megértem, biztos nehéz egyedül egy gyerekkel, de azért ezek szerint ez se normális dolog :(
márc. 21. 14:03
 8/28 A kérdező kommentje:
6os. mégis mit csináljak? mit segítsek neki? maradjak a gyerekkel amig ő kufircolni megy? a srác is mehetne, csak ő nem szereti a kisfiut és inkább oda se megy. mibe asszisztáljam?
márc. 21. 14:05
 9/28 A kérdező kommentje:
én mit tennék? nem tudom mit tennék. tudom nem ugyanaz, de van egy kutyám, ha elmegyek éjszaka (éjszakás munkám van) akkor is fájó szívvel hagyom ott szerencstlent és 2 napra el se megyek sehova nélküle. szóval gondolom egy gyerek értékesebb, fontosabb "mint egy kutya". tehát őt se hagynám ott
márc. 21. 14:08
 10/28 anonim ***** válasza:
93%
Mikor tudod hogy egyedül van a gyerek, hívd ki a rendőrséget, majd a többit intézik ők.
márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!