Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Orosz nyelvű mesekönyvet...

Orosz nyelvű mesekönyvet (képeskönyvet) tudnék valamilyen internetes oldalról rendelni? (Piciknek valót. )

Figyelt kérdés
Nincs esetleg közöttetek valaki, aki szokott rendelni/hozatni/vásárolni? Orosz webáruházak sajnos kilőve...
2010. okt. 26. 15:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Itt vannak 1-3 éveseknek könyvek: [link]

Annyit jegyeznék meg, hogy sajnos cd-t meg dvd-t nem küldenek valamiért Mo.-ra.

2010. okt. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én vagyok az ukrajnai válaszoló.Nem igaz,hogy nincsenek könyvesboltok,rengeteg van.Az orosszal sincs semmi gond,mivel nálunk szinte ugyanolyan teret kap az ukrán mellett az orosz nyelv is.Ha kirándulni akartok mindenképp ajánlom figyelmetekbe a Munkácsi várat,ahol magyar nyelvű idegenvezető is van,ugyanúgy az Ungvári várban is.A Kárpátok ilyenkor ősszel is gyönyörű tájjal vár.Ne hagyjátok ki a Polenai ásványvíz lelőhelyet sem,innen vihettek akár flakonban is magatokkal az isteni nedűből.Kaják közül mindenképp kóstoljátok meg a valódi ukrán borscsot,a grecskát(nálatok hajdina).Jó kirándulást:)
2010. okt. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi, köszi, köszi! :-)

Mindkettőtöknek köszi!


Közben rájöttem, hogy az Ozon.ru-t tavaly már én is néztem, de akkor csak azért, hogy lássam az orosz könyvkínálatot, csak nézelődtem. Most meg valahogy nem dobta ki nekem a Google Ozon.ru-t.


Kedves ukrajnai Válaszoló! Munkácson is kapnék szerinted orosz könyveket? Munkácson milyen nyelven lehet kommunikálni az "utca emberével"? Gondolom ott az ukránon kívül beszélik a magyart meg az oroszt is, vagy nem? :-D Amúgy találkoztam már életemben pár ukránnal, volt közöttük, aki gyönyörű szépen beszélte az "irodalmi" orosz nyelvet, viszont volt, aki olyan dialektusban beszélte az oroszt, hogy én, aki nem beszélem túl jól a nyelvet, csak kb. minden ötödik szavát értettem. :-) A nyáron meg összefutottam tök véletlenül olyan ukránokkal is (ők fiatalok, 20 év körüliek voltak), akik csak ukránul beszéltek. Mindössze ketten voltak a csapatban, akik beszéltek oroszul, de ők teljesen szépen, tisztán, számomra is érthetően.


Ukrajnában a jövő héten nincsen semmi ünnep, vagy ilyesmi, amikor esetleg minden zárva van? Olyan mehetnékem támadt hirtelen... :-) Még soha nem jártam arra.

2010. okt. 29. 20:15
 14/15 A kérdező kommentje:
Ja, ó, hát borscsot és grécskát én is szoktam ám főzni, igaz nem sűrűn, ugyanis a borscs szerintem eléggé macerás, melós leves, pedig jaj de finom... A grécskát meg sajnos az élettársam utálja... (Én imádom, az anyukám sokszor főzött.)
2010. okt. 29. 20:20
 15/15 anonim ***** válasza:
Ukrajnában vannak részek, ahol előnyben részesítik az orosz nyelvet, pl. Krím-félsziget, ahol a legtöbb ember magát orosznak tartja és oroszul beszél. A részeken, ahol inkább ukránul beszélnek, nem szeretnek oroszul megszólalni, de azért ott is sokan tudnak. Kijevben sokan beszélnek oroszul és könnyen lehet kommunikálni ilyen szempontból, persze van ott is, aki csak ukránul hajlandó megszólalni, de megérti, amit mondasz. Kárpátalja azért más, mert ott az átlag ember kárpátaljai nyelven beszél és nem szeret megszólalni más nyelven, még talán az ukránt elviselik:) Oroszul kevesen szeretnek beszélni, van, aki nem is tud. Sokszor az történik, ha te oroszul beszélsz valakihez (üzlet, stb.) megértik, de kárpátaljai nyelven válaszolnak vissza... Magyarul pedig az ott elő magyarok tudnak, az ukrán nem igazán. Így elég vegyes ott a nyelvtudás. De, ha tudsz magyarul és egy picit oroszul, akkor már nem lesz gond:)
2010. okt. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!