Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jó válasz arra hogy...

Mi a jó válasz arra hogy miért nincs kistesó?

Figyelt kérdés

Mióta megszületett az első gyerekünk folyton azzal zaklatnak a szüleim és anyósomék is hogy mikor lesz másik. Kijelentettem hogy nem szeretnék jelenleg és ha nem gondolom meg magam 30 éves (3 év addig) koromig akkor utána már főleg nem. Ez az én és a férjem álláspontja is.

Zaklattak ezzel a szülők vagy gond nélkül beletörődtek hogy ennyi volt? Aki szintén nem akar/akart második gyereket az miért?



ápr. 23. 21:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A megfelelő válasz erre az, hogy ez a kérdés kizárólag a férjedre és rád tartozik. Pont.
ápr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem szeretnénk. Kerek perec megmondom mindenkinek hogy így érezzük kereknek a családot. Akinek nem tetszik tehet egy szívességet vagy szülje meg helyettem a másik gyereket. Ennyi és pont. 🙄🙄


Ha majd egyszer mégis megjön a kedv hozzá akkor lesz másik gyerek is. Szerintem ez a legegyszerűbb út. A nyers őszinteség.

ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én is nyíltan megmondtam nekik hogy nem. Egy darabig elfogadják aztán jön megint elölről ugyanaz. Igazából csak az érdekel ki miket mond az ilyeneknek
ápr. 23. 21:35
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Én azt válaszólnám, hogy nem kistesót akarunk. Ha válalunk, akkor mégegy gyereket magunknak, de nem a mostaninak kistesót. Amúgy nem magyarázkodnék. Azért mert nem és kész.
ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Tolem is megkerdezik (elso es utolsoval vagyok varandos). Mondtam, van testvere, ferjem fia az elozo kapcsolatabol. “Csak” feltestver, de akkor is a batyja lesz.

Valasz: jaaaaj persze dehat csak kell a testv- NEM. Nem kell.

Pontosan ahogy #2 irja, mi is igy erezzuk kereknek a csaladunkat. Nekunk ez igy tokeletes.

ápr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A jó válasz: közöd?!
ápr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az igazat. Az én idegrendszerem nem alkalmas több gyerekre.
ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én válaszom mindig ez volt : egyet terveztünk és csak egyre vagyunk berendezkedve. Érdekes, utána nem kérdezték többször. (csak többen).
ápr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Annyit mondtam, hogy mi igy dontottunk, senkinek semmi koze hozza. Soha tobbet nem kerdeztek ra, mindenki elkonyvelte, hogy 1 gyerek lesz. Uton a kisteso kozben. Igy legalabb tenyleg oriasi volt a meglepetes.
ápr. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindig felhozzák, meg kell keményen mondani (te a sajátjaidnak, férjed a sajátjának), hogy figyelj anyu-apu, zárjuk le ezt a témát, mert mostantól, amikor felhozzàtok, felállunk és hazamegyünk.


És megcsinálni. 1-2 alkalom után majd felfogják így, ha máshogy nem.

ápr. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!