Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a párom igényelné meg a...

Ha a párom igényelné meg a GYES-t akkor a a fizetését és a GYES-t együtt néznék és abból vonnák az adót?

Figyelt kérdés
Én szeretnék elmenni munkanélkülire, így a párom igényelné a GYES-t,de ha egybe nézik neki akkor átesik nagyobb adókulcsba,és úgy már nem érné meg nekünk.
2010. okt. 31. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

De GYES alatt a baba 1 éves koráig nem lehet dolgzoni,majd 1 éves kora után korlátlanul,szóval GYES alatt nincs fizetés!

De javítsatok ki ha tévedek,mert ha lenne akkor én is dolgoznék már:-)

2010. okt. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam hogy 1 év alatti,amúgy 16 hónapos.
2010. okt. 31. 13:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval a a fiam apukájának van rendes bejelentett állása,én sajnos csak gyest kapok.De az az elmult 4 évben van annyi munkanapom hogy jogosult legyek munkanélkülire.
2010. okt. 31. 13:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ez az!Hogy nem mondtad hogy 1 év feletti mert így már teljesen más a helyzet!!!!
2010. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyes növeli az adóalapot, bár nem adózó tétel. Vagyis a férjed valamivel több adót fog fizetni, de nem annyival, hogy ne érné meg inkább az álláskeresési támogatást igénybe venned. Kb. 5000Ft-ot fog jelenteni (ez fizetésfüggő, de durva becsléssel kb. ennyi)
2010. okt. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!