Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen teát adjak 1,5éves...

Milyen teát adjak 1,5éves kislányomnak, ha nem akarok neki instant teát adni, mert semmi íze és még cukros is? Ti mit adtok inni ilyen korú gyereknek? Tejet a kislányom nem ihat.

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyi filteres tea van...
2010. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ÉN gyógyszertárból szoktam instant teát venni és abban nincs cukor, nem tudom pontosan mi a neve, mert épp elfogyott, és nem jegyzem meg soha a nevét, mert a gyógyszerésznek ha mondom, hogy cukormentes instant teát kérek,akkor tudja, hogy mire gondolok :)
2010. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A filteres teák tele vannak koffeinnel, több koffeint tartalmaz, mint a kávé, és azért egy másfél éves gyereket nem kellene ezzel doppingolni. A doki nekünk mondta, hogy ezért van a sok hiperaktív gyerek.

Teát itatnak velük és cukrozott coca colát vagy pepsit

2010. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyümölcstea(amiben nincs feketetea),zöldtea(van már ízesített is),de kipróbálhatod,a Pickwik gyerekteáját is.

Amúgy szerintem ha főként vizet iszik,étkezések alkalmával simán ihat rendes világosa főzött teát,semmi baja nem lesz.

Nem tudom,miért nem ihat tejet,laktóz v. tejfehérje allergiás,de van már laktózmentes tej is ill.szója v. rizstej.Ezek drágábbak,az igaz,de néha biztos tudnál venni és akkor változatos a dolog,sőt így kakaót is ihatna néha.:-)

2010. okt. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, én próbálok csak vízre szoktatni, de most így télen olyan jól tud esni a meleg tea még nekünk is, szóval vettem neki mecsek baby filteres teát, és cukor helyett mézzel ízesítem, ha nem tea, akkor facsarok neki narancslét vagy limonádét csinálok - víz, citrom, méz, ez nyáron jó szomj oltó volt!
2010. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én pár napja instant tea helyett Milford ( [link] teát adok 17 hónapos kisfiamnak. Úgy tudom, hogy nincs benne fekete tea.
2010. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A filteres teak csak akkor vannak tele theinnel (es nem koffeinnel, az a kaveban van), es akkor elenkito hatasu, ha feketetea van benne.

Amiben nincs thein es nem is olyan gyogynovenytartalmu, aminek rendseres fogyasztasara nincs szuksege a babanak, azt ihatja nyugodtan barmikor!


Peldaul a en fiaim kb hat honapos korig fogadtak el a vizet, de csak kortyolgattak, az nem volt eleg. Igy csipkebogyoteat kezdtem adni nekik, izesites nelkul. Finom, kicsit savanykas, nagyon szeretik, tele van c-vitaminnal, csak jol jarnak vele.

Van filteres, forro vizes valtozat is es van csipkebogyo hus, ami szinten lehet filteres, ezt hideg vizben kell aztatni jo sokaig, hogy kioldodjon belole a hatoanyag es az iz. Elobbi piros szinu, utobbi aranysarga.

Mindkettot szeretik.

Ezenkivul van a izesitett csipkebogyotea is, gyumolcs izu, szinten lehet adni, nincs benne feketetea.

Viszont van olyan is, hogy csipkebogyo izu tea, nah, ez viszont izesitett feketetea.

Nezd meg a csomagolasokon, ha az van irva, hogy valamilyen gyumolcs, vagy egyeb izu tea, akkor az tuti feketetea, de az osszetevoknel is latod.

A hibiscus is jo, sokszor azzal keverik a csipkebogyot.

2010. okt. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!