Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit lehet vajon elkérni...

Mennyit lehet vajon elkérni egy hétfőtől-péntekig, reggel 8-tól délután 6-ig tartó bébiszitterkedésért havonta?

Figyelt kérdés

1 éves babára kellene vigyázni, amúgy kínaiakról van szó. Édesanyámat érdekelné, már régóta nem talál munkát és ez a környéken van.

Gyakorlata van (3 unoka), de szakképesítése és referenciája nincs.

Pontos részleteket még nem tudunk, mert a jövő héten találkozik majd a családdal, csak jó lenne nagyjából tudni, hogy mennyit kérjen.

Köszi!


2010. nov. 3. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs képesítése akkor nem kérhet túl sokat (bár a babysitter tanfolyam 18 ezer körül van, szerintem megérné megcsinálni).

Barátnőm végzettséggel 2 óráért 1800-at kap.

Reggel 8-tól, 18-ig... Remélem tudja, hogy nem csak a gyerekre kell majd vigyáznia.

2010. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Még nem gondolt a tanfolyamra, mert az egész tök véletlenül jött.

Persze, gondolom takarítani is kell majd valamennyit, erre gondoltunk.

800 Ft/óra az sok lenne? Főleg, ha tényleg takarítani is kell.

2010. nov. 3. 14:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A szakmunkások általában 6000 ft/nap áron dolgoznak. Takarítók, kertészek. Szerintem ez is az a kategória.
2010. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
vidék vagy Pest?
2010. nov. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Napi 10 óra, egyetértek az utolsóval, szerintem is napi 6000 Ft kérhető érte. Nem köteles takaritani ezért, de ha a gyerek alszik, akkor szerintem belefér 1-2 órányi apróbb munka, amit felajánlhat, hogy elvégzi szükség esetén.

Őt nem takaritani vették oda, ha közben a gyereknek valami baja lenne, akkor az nagyon durva lenne, a gyerekre KELL vigyáznia. Ezért szerintem csak a gyerek alvásidejében várhatnak el valmai házimunkát.

Én se várom el a bébiszittertől, de el szokott pl. mosogatni általában.

2010. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

végül is mindegy, szakképesítés nélkül 800 ft/óra sok.

Havi 80e ft zsebbe reális.

2010. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha 800 Ft/órával számolsz, havonta 4 héttel, heti 5 nappal, napi 10 órával számolsz, az 4*5*10*800=160.000 forint. Szerintem ez rengeteg. Ha csak esetenként kell vigyázni a gyerekekre, a 800 Ft/óra szerintem rendben van (mivel nincs végzettsége), de ha egész hónapról vagy rendszeres felvigyázásról van szó, akkor nem órabérben, hanem havibérben szoktak megállapodni. Én, ha tehetném egy nyugdíjas hölgynek (elnézést, ha öregítettem anyukádat) maximum havi 60-70 ezret fizetnék a napi 8-9 óráért. Szerintem egy kínai család sem szeretne többet fizetni.

Nézz szét, hogy családi napköziben mennyiért lehet elhelyezni egy gyermeket havi szinten, s a körül vagy annál picivel többet kérjetek.

2010. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

A napi 6000 Ft jónak tűnik.

Eddig olyan melókat ajánlgattak neki, ahol 60-70e Ft-ot fizetnek napi 8-10 óra melóért, pedig nem nyugdíjas még, 56 éves.

A párom szakképzett asztalos, 12 év tapasztalattal, ő kap 800 Ft-ot óránként és napi 10 órát dolgozik kőkeményen, hétfőtől-szombatig.

2010. nov. 3. 14:54
 9/11 A kérdező kommentje:

Amúgy Pest, 17. ker.

Nekem 100.000 Ft jutott először az eszembe, de gondoltam végzek egy kis közvélemény-kutatást :)

2010. nov. 3. 14:55
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan mondhat 100.000 ezret, abból lehet alkudni. A kínaiak meg úgyis ki tudják fizetni. Hiába nincs képesítése napi 10 órát kell dolgozni. Ráadásul Pesten, itt amúgy is iszonyú drága a gyerekfelügyelet meg a magánbölcsi!
2010. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!