Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet abból bajom, ha GYED-en...

Lehet abból bajom, ha GYED-en vagyok és közben árulok a Vaterán?

Figyelt kérdés

Mert ugye GYED alatt nem lehet személyesen munkát végezni, illetve kereső tevékenységet folytatni.

Ha eladok valamit a Vaterán azt elvileg be kéne vallani az adóbevallásomban.

Olvastam fórumokon, hogy a Vatera kiadja az adatokat az APEH-nak ha az kéri.


2010. nov. 5. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

regisztrálj a férjed nevén.

de szerintem sokan árulnak gyed alatt a vatera és a teszveszen

2010. nov. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

húú ez jó ötlet :) köszi!!

hogy ez eddig nem jutott eszembe :)

2010. nov. 5. 12:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban kiadja, 800 ezer forint feletti vásárlási összeg esetén évente. Ha ennyit nem árulsz egy év alatt, akkor nem kell parázni, nem fog veled foglalkozni az apeh.
2010. nov. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én úgy tudom, hogy 800 ezer után kell adót fizetni, (mert a bevételem 25 %-nak a 25%-a az adó, de 50 ezerig nem kell fizetni) viszont ! az ennél kevesebb bevételt is be kell vallani az adóbevallásban, vagyis be kéne. És ha nem vallom be, azért is büntetnek, nem?
2010. nov. 5. 13:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vallod be, akkor büntetnek, ha tudják, hogy nem vallottad be.

Nyugodtan elhiheted, hogy erre nincsen kapacitása az APEH-nak.

Nagyon egyszerű a dolog, ha kiszednek téged ellenőrzésre, és felhozzák a vatera dolgot (ennek az esélye kb. 0,1%, vagy annyi se), akkor mondd, hogy a férjed vallotta be, ő meg adjon be egy önellenőrzést. Vagy mondd, hogy szívességből árultál a barátnődnek.

De mint említettem, ennek a lehetősége kb annyira kicsi, mint hogy Mo-nak lesz tengerpartja:S

2010. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ! remélem igazad van :)
2010. nov. 5. 16:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Annak az esélye hogy az apeh foglalkozik veled nem is olyan kicsi. Nekem egy ismerősöm szokott eladni dolgokat a vaterán és nem vallotta be és bizony az apeh felkereste és büntetést is szabott ki. Pontos részleteket nem tudok, de érdemes megfontolni....
2010. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4 éve teszveszezek, 3 éve vagyok gyesen, sosem volt gondom belőle...
2010. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

na, akkor most megint beparáztam :(


igen, de a gyes mellett lehet dolgozni, kereső tevékenységet folytatni, a gyed mellett pedig nem lehet

2010. nov. 5. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!