Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a helyzet az...

Ilyenkor mi a helyzet az egészségpénztárral? Kaptam egy levelet tőlük, hogy tagdíjtartozásom van, rendezzem.

Figyelt kérdés
Alkalmazott vagyok, most gyeden. Míg dolgoztam, a munkáltatóm fizetett havonta az egészségpénztárba. Most kaptam egy levelet tőlük, hogy tagdíjtartozásom van, rendezzem. Már a második gyerekkel vagyok itthon, tehát most lesz 3. éve. Eddig ebből nem volt gond. Most mi lehet? Eddig fizettek, most nem? Vagy változott valami a szabályozásban? Nem tudja valaki? Telefonon nem érem el őket, emailre még nem válaszoltak. A munkáltatót nem akarom hívni, amíg nagyjából nem tudom, mi van.
2010. nov. 9. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Hívd az egészségpénztárat és velük tisztázd.
2010. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha eddig a munkáltató fizette, akkor valószínű, hogy míg otthon vagy, addig nem fizet. Gondolom előbb ki kellett volna derülnie, hogy tartozásod van. Szerintem szüneteltetned kellett volna a tagságod, de tisztázd velük, mert ők tudnak megfelelő infót adni.
2010. nov. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Személyügyön dolgoztam, sok ilyen levelet hoztak már hozzám. Mi K&H-sok vagyunk, náluk úgy működik, hogy a figyelmeztetéssel egyidőben küldenek egy nyilatkozatot is, amit kitölthetsz, ha szüneteltetni szeretnéd a tagságodat (visszamenőleg is akár). Én ezt javasoltam mindenkinek, hogy töltse ki, szüneteltesse addig, amíg várhatóan nem kap utalást a munkáltatótól. Vagy pedig kifizeti visszamenőleg a havi 2500Ft-ot (és persze utána is, havonta). Harmadik variáció, hogy hagyod, hogy megszűntessék a pénztártagságodat, akkor viszont előtte vásárolj le róla minden fillért, mert különben átutalják a bankszámládra a rajta szereplő összeget, ami után pedig le kell majd adóznod, mert onnantól kezdve ez adóköteles jövedelem.
2010. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, nem a munkáltatói hozzájárulásról/befizetésről van szó? Akkor ezt miért nem a munkáltató intézi, amikor ember lánya megigényli a fizetés nélküli szabit?
2010. nov. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nagyon nem értek hozzá..

Utolsó: igen, a munkáltatói befizetésről van szó. KELL (ene) fizetniük utánam, míg gyeden vagyok ??


Most válaszoltak az emailre egyébként, erre az évre nincs rendezve. Ezek szerint eddig fizették 2008-9-re, csak idén nem.

De most már tényleg nem tudom, hogy fizetniük kellene-e vagy szüneteltetni a tagságot a gyed idejére?

2010. nov. 9. 13:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Óóó, ilyet már én is kaptam:)


De, amikor kiderült, hogy a munkáltatóm nem fizet már az eg.pénztáramba, akkor beküldtem egy kérelmet, hogy szüneteltessék a tagdíj fizetésemet. Ezt tudomásul is vették, de ettől függetlenül küldtek egy ilyen levelet, hogy fizessek, mert tartozásom van. Én nem foglalkoztam vele, mert el van téve egy másolat a szüneteltetési kérelmemről, és annak tudomásul vételéről.

2010. nov. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megint az utolsó vagyok...


Nekem az első gyerek márciusban született, és vele augusztus végétől voltam gyeden. Arra az évre minden hónapban fizettek az eg.pénztáramba.

Utána a 2. gyereknél már TGYÁS idejére sem fizettek, és azóta sem. Gyedről mentem Tgyásra.

Annyit mondtak, hogy nekem nem jár eg.pénztári befizetés már. Csak annak, aki tényleg dolgozik. Állami cég.

2010. nov. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy fizetik-e neked, amíg otthon vagy a picivel, rajtuk múlik, nem kötelességük. Tényleg görénység, hogy nem figyelmeztetnek, hogy mit kell tenned, amíg ők nem fizetnek neked EP-t, de a tájékoztatáson kívül másra nem jogosultak, ők helyetted nem szüneteltethetik, vagy intézkedhetnek semmit. A szerződés közted és az egészségpénztár között áll fenn.
2010. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!