Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkába való visszaállásnál...

Munkába való visszaállásnál hogyan működik a szabi kiadása, kifizetése Gyed után?

Figyelt kérdés
Most szeretnék visszamenni dolgozni,a kislányom most lesz 2 éves januárban.Bár a munkáltatómnak nem nagyon tetszik a dolog.Ezért inkább munkát keresek.Bejelentettem neki, hogy vissza mennék dolgozni, 1 hét múlva kellet telefonálnom ,akkor azt mondta menjek be és megbeszéljük.A bejárás számomra igen nehéz lenne (a munkaidő 6-18-ig tart)persze a szerződésemben csak 8 óra szerepel.Ezért gondoltam arra, hogy amíg az egy gyerekre járó szabit töltöm addig másik munkát keresek,ha pedig előbb találok, mint ahogy letelne a szabim, akkor esetleg közös megegyezéssel kilépek.Szóval aki esetleg tudna tanácsot adni, hogy hogyan működik ez a dolog kérem segítsen.Előre is köszönöm.
2010. nov. 30. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyelőre az a helyzet,hogy gyes alatt(vagy azt vissza mondod?)januártól csak 4 órában lehet majd dolgozni,de én úgy tudom,hogy ha a munkáltató belemegy,akkor a gyes ideje alatt nem muszáj ott dolgoznod ahonnan eljöttél szülni,máshová is mehetsz,de azért pontosan nézz majd utána,de én így hallottam.
2010. nov. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
remélem nem így lesz,mármint, hogy csak 4 órában lehet majd gyes mellett dolgozni.Egyelőre a MÁK szerint lehet 8 órában dolgozni,1 hete beszéltem velük, akkor adtam fel a GYES igénylést.
2010. nov. 30. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Múlt héten döntöttek a gyes melletti munkavégzésről, vagyis visszaáll a régi rend, miszerint csak 4 órában lehet mellette dolgozni. Ha jól tudom, januártól. Vagyis ha visszamész teljes állásba, akkor nem igényelhetsz mellette gyest.

A szabi kérdés nem változott.Úgy megy, ahogy te is írtad. Ahogy lejár a gyed és mennél dolgozni, kiadhatják a felhalmozódott szabadságokat, azalatt persze kereshetsz másik munkát. Ha találsz akkor közös megegyezéssel felmondasz és mész az új helyre. Azt nem tudom, mi lesz a maradék szabiddal, de el nem veszik, az biztos. Valakinek ki kell fizetnie vagy ki kell adni. Nincs munkaügyes a munkahelyeden, akivel tisztázhatnád ezeket?

2010. nov. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem döntöttek el még semmit, múlt héten csak egy sajtótájékoztató volt. A Parlament december 20-i ülésén lesz a zárószavazás.

Az lehet, hogy te már most beadtad, kedves kérdező, de a változás mindenkire érvényes lesz. Közös megegyezéssel fel lehet mondani, a még ki nem vett szabijaidat ki kell, hogy fizessék.

2010. nov. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!Felhívatm a MÁK-ot.Azt mondták,hogy még ők sem tudnak semmit!Most még lehet 8 órában dolgozni, de hogy "holnap" mi lesz azt még nem tudják.A munkahelyemmel megromlott a kapcsolatom,ezért szeretnék másik munkahelyet találni.Ezért ott inkább nem kérdezősködöm.

Azért adtam be már most mert így biztosan nem futok ki az időből, ugyanis 20-22 munkanap alatt dolgozzák fel a beérkezett kérelmeket,legalábbis a nő a telefonban azt mondta, hogy ha most adtam be akkor az dec. közepére kerül feldolgozásra.

Köszönöm a válaszokat Pénteken megyek a munkahelyemre megbeszélni a dolgokat és azt hiszem kiveszem a szabikat azzal is gyerek egy kis időt magamnak uj munkát találni.

2010. nov. 30. 15:20
 6/8 anonim ***** válasza:

A törvényjavaslatot ha elfogadják, akkor jan. 01-től nem dolgozhatsz gyes mellett, de nem ez a lényeg. Ami nálad a lényeg: elvileg a gyerek 3 éves koráig dolgozhatsz MÁSHOL és csak 3 éves korban ráérnél eldönteni, visszamész-e az eredeti mukahelyedre. Tehát amit én tennék: megigényled a gyest, maxmum nem jár majd jan. 01-től, az egy dolog, ezt meg is tetted... Keresnék másik állást, elmennék oda dolgozni, az eredeti munkahelyen nem szólnék egy szót se, nem mennék vissza, nem venném ki a szabikat se. Ha találsz másik állást, egyszerűen ott munkába állsz. Ha bejött az a munka, akkor felmondasz az eredeti munkahelyeden és ott kifizetik a szabijaidat, kötelesek, ezzel nincs gond.

Ha nem találsz másik állást, akkor sincs pánik, mert maradsz gyesen és keresel munkát.

Ebben semmi kockázat.

2010. nov. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"az eredeti munkahelyen nem szólnék egy szót se"

Ez sajnos nem így működik, nekik tudniuk kell róla.

2010. dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.Nem mentem a munkahelyemre az eszméletlenül nagy mennyiségű leesett hó miatt.Felhívtam őket. Majd jövő héten. Én tulajdonképpen nem nagyon akarok oda visszamenni,ezért keresek állást.

Azt mondjátok lehetek fizetés nélküli szabin,és mellette kapom a Gyes-t?Gondolom a cégem ennek örülne a legjobban.

Logikus amit irtok,majd felhozom mint alternatívát ha megyek megbeszélésre!Köszönöm.

2010. dec. 3. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!