Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Járna nekünk a családi adókedv...

Járna nekünk a családi adókedvezmény? Én GYES-en vagyok júliusig, a férjem egyéni vállalkozó, de tavaly május óta szünetelteti a vállalkozását.

Figyelt kérdés

A munkahelyemen azt mondták, nemigen jár egyikünknek sem, de azért adjam le a papírokat, hátha mégis. Ezt nem igazán értem, hogy én nem tudom, az egy dolog, de hogy ők sem tudják egyértelműen?

És még annyi van, hogy babát bárok, de csak február elején töltöm be a 12. hetet. Lehet ezt a kedvezményt később is igényelni az év folyamán?


2011. jan. 11. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A családi adókedvezmény SZJA adókedvezmény. Te a gyesedből nem fizetsz szja-t (csak nyugdíjjárulékot), így neked nem jár. A férjed, ha szünetelteti a vállalkozását, akkor gondolom nem fizet szja-t sem, így ő sem igényelheti.

A pocaklakóra való tekintettel: ha elmúlt 91 napos akkor lehet igényelni, ha van miből. Ha akkor még gyest fogsz kapni, akkor megint csak nincs miből visszaigényelni a kedvezményt. Ha táppénzen lennél, akkor viszont lehetne igényelni.

Szerintem érdemes mérlegelni, hogyan járnátok jobban. Visszamennél dolgozni (gyes lemondva), kivenni a szabikat, táppénz, tgyás, gyed. Számold ki, hogy mennyit kapnál (vagy ha nem tudod, írd meg, hogy mennyi a bejelentett béred, szabid, kiszámolom).

2011. jan. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valóban nektek nincs adótok, igy nincs is miből igényleni semmit. Jelenleg. De én is azt javaslom, ha tényleg terhes vagy, akor menj vissza dolgozni, mondd le a gyest és vedd ki a szabadságokat, majd menj el táppénzre. És akkor már lesz is miből visszaigényelni az adót...
2011. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2011. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!