Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire vagyok jogosult, (gyes,...

Mire vagyok jogosult, (gyes, gyed, tgyás) mit kaphatok és mennyit, és mikor kellene ezeket igényelnem?

Figyelt kérdés
2008. 09. 01-2010. 06.17-ig esti tagozaton tanultam, az önkormányzat fizette a tb-met.2010. 08. 01-től van munkaviszonyom (brutto: 150. 000 Ft/hó) és 2011. április 9-re vagyok kiírva.
2011. jan. 28. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem, sajnos csak gyesre leszel jogosult, mert nem lesz meg a 365 napod. Igaz, hogy az iskolából be lehet számítani 180 napot, de csak nappali tagozat esetén, vagyis a te iskoládból nem.

Én megpróbálnám méltányossági alapon kérni az ellátásokat, elképzelhető, hogy úgy kapni fogod, ha nem, akkor marad a gyes.

2011. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az estit nem számolják bele, így nincs meg a 365 napod a tgyáshoz, gyedhez.

Marad a gyes, a szülés napjától, a máktól kell kérni. br. 28500 Ft, 10% nyugdíjjárulékot vonnak belőle.

2011. febr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!