Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál is jellemző, hogy a...

Másnál is jellemző, hogy a nagyszülők úgy "segítenek", ahogy nekik jó, és nem pedig úgy, ahogy szükség lenne rá?

Figyelt kérdés

Tudom, jön majd olyan válasz is, hogy örüljek annak, ami van, de igazából nem ez érdekel.


Csak nálunk van úgy, hogy a nyugdíjas nagyszülők akkor jönnek, mikor nekik jó, nem lényeg, hogy éppen ebédelnek a gyerekek, vagy altatni kéne őket?

Azt nem veszik észre, hogy a délelőttöm kapkodás, rohanás, hogy a két kicsivel kijussak sétálni is. (Pedig milyen jó lenne, ha néha ők vinnék ki őket, nekem nagy segítség volna...)

Vagy olyankor hoznak ennivalót, amikor én is főzök egy rahedli kaját. Persze előtte nem kérdezik meg, kell-e, vagy ne főzzek, mert hoznak. (Ma pl. két doboz szombati! gombás cuccot hoztak, egész véletlenül vasárnap nálunk is hasonló ebéd volt, és én sem egy napra főztem. Tudtak róla, de figyelmen kívül hagyták, hozták...)


Soha nem kérdeznek semmit, nekünk hogy lenne jó... Most én mondjam meg nekik??? És ráadásul nem is az én szüleim.

Meg úgy általában, ha mondok valamit, meg sem hallják, a szavamba vágnak.


2011. febr. 1. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is,a környezetemben is jellemző ez.

És már itt is olvastam ilyesfajta kérdést nagyon sokat az évek alatt.

Nem tudtam még megfejteni,hogy ennek mi lehet az oka,de tény hogy így van.


A részletekbe nem megyek bele,mert igazából erről könyvet tudnék írni annyi esetem van :-))

2011. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ilyen a nagypapa. És megsértődik, ha azt mondom, hogy ne jöjjön, mert alszik a gyerek. (Nyugdíjas.) És rendre olyan időpontokban jön, amikor alszik. Ráadásul hangosan beszél, kicsi a lakás, szóval kénytelen vagyok "lerázni".

A "kedvencem" azt volt, amikor 3 db pecsenyecombbal beállított, hogy egy kicsit anyagilag segítsen a konyhában. Előtte csináltam pont sült csirkét, a hátunk közepére nem kívántuk. Ráadásul a 3 db nem elég 2 napra hármónknak, vehettem még hozzá 2 db-ot. Tényleg "segített". De ezen én már csak mosolygok... ... egészen addig, míg újra nem akar alvásidőben ideállítani. :S

2011. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amíg a kicsivel a kórházban voltam, nem akarom tudni miből lett a kupi ami fogadott, mikor hazaérkeztem.

Az egyik kedves dolog, hogy nem volt egy tiszta bugyim sem, mert úgy el lett pakolva minden tiszta ruha, hogy nem találtuk, másnap mikor mindent kisöpörtem a szekrényből lett meg a fehérneműs kosaram... ÉS minden olyan állapotban volt, mint amit a kutya szájából.


Anyósom elmosogatott, nálunk van csepegtető, két mosogató tálca. Úszott minden, és az ételmaradékos mosogatóba voltak beforgatva az elmosott edények, jah a mosogatót az edénypucolós szivaccsal az edényeket a mosogató tisztogatóval sikálta át, amiért harapok. plusz víz és energia, mire újra suvickoltam mindent.


Ebéd náluk: nagy nem akar enni főtt ételt, ok, kapjon csokit és kekszet... Soroljam?

2011. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszer már én is arra a következtetésre jutottam, hogy sok szülő azért segít, hogy ő jobban érezze magát tőle. Az enyém is. Amikor azt mondtam, hogy terhesen is el bírok vinni a táskámban egy másfél literes ásványvizet, teljesen kiakadt. Ő akarta vinni. Meg nehogy már én hajoljak le valamiért a földre (4 hónapos terhesen, miközben a kilenc hónapos fiamat egyébként gond nélkül el tudtam látni egyedül is). Amikor megjegyeztem, hogy mennyire zavar, ha nyomorékként kezelnek, az volt a válasz, hogy ez felfogás kérdése.

Ha elmegyünk hozzá ebéd után (előre bejelentetten EBÉD UTÁN), akkor még rántott húst kell nála enni, mert ollllyyyan szííívesen csinálta, direkt nekünk, hátha megéhezünk, hát együnk már, csak egy kicsit!

A legdurvább talán az volt, hogy az esküvőnkre hitelt akart felvenni, hogy ő fizethesse, miközben a fennálló hiteleit is csak úgy tudja fizetni, hogy mi küldünk neki havonta egy csomó pénzt. Nyilvánvaló volt, hogy az egyetlen célja vele, hogy meg legyen a látszata, hogy ő fizette, és így ő dirigálhasson, hogy mi hogy legyen. És amikor nem engedtük, akkor azon siránkozott, hogy ő lesz az esküvőn a "szegény rokon". - Na mondjuk ez nem a babához kapcsolódik, csak arra példa, hogy van, aki tényleg azért akar segíteni, hogy ő jól érezze magát akár olyan áron is, hogy nekünk kellemetlenséget okoz.

2011. febr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pénteken mindannyian elkaptunk egy jó kis hányós-hasmenéses vírust, erre anyósom szombaton bablevest főzött és sütött mellé farsangi fánkot, de kínálgatták az előző napi babos pacalt is... :)))))
2011. febr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!