Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után mivel lehet...

Szülés után mivel lehet védekezni ha nem akarunk rögtön babát?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy szoptatás alatt ritka a teherbe esés, de ha nálam pont bejön... Fog.gátló ilyenkor kizárva, ugye? Akkor vissza kell térnünk a tini kori óvszerre? Nálatok ez hogy működik, működött?
2011. febr. 3. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért mi a baj az óvszerrel? Még jobban is jársz vele, mert szülés után még képlékenyek ott a dolgok, így gondolom semmiféle fertőzés sem tenne jót. én mindenképp az óvszert választanám, már csak emiatt is.
2011. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőséged is van,és érdemes is élned valamelyikkel. Nem olyan nehéz ám szoptatás mellett teherbe esni. Nekem így lett 1 év alatt 2 gyerekem.

- Vannak tabletták, amik szoptatás alatt is szedhetőek.

- Fogamzásgátló injekció (most írták fel a szomszéd leányzónak, ő is szoptst) - ez 3 hónapig véd

- Ha mostanában nem tervezel következő babát, nagyon sok jót hallani a hormonnal kombinált sprirálról. Én biztosan ezt fogom szülés után felrakatni.

- Helyi hatású fogamzásgátló készítmények: habok, krémek, gélek.

- És hát a jó öreg óvszer.

Végül is van választék.

2011. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi óvszerrel védekezünk már 15 hónapja, a dokim nem akarta felírni azt a fogamzásgátlót, amit lehet szedni szoptatás alatt is. Nem tudom miért, biztos megvolt rá az oka. Egyébként én nem bízok a szoptatás alatti védettségben, pont 9 hónapos volt a fiam, amikor minden előjel nélkül megjött, pedig akkor még rendszeresen szopott éjjel is és nappal is. Úgy másfél havonta jön meg azóta. Most tervezem, hogy rakatok fel spirált, mert már gyógyszert nem szeretnék szedni.
2011. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem felírt az orvos fogamzásgátlót, amit lehet szedni.
2011. febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van szoptatás alatt szedhető fogamzásgátló tabletta! Nekem is azt írták ki,Cerazette!
2011. febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek!!! :)
2011. febr. 3. 15:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Pharmatex hüvelytablettát használtam szoptatás alatt, ami teljesen hormonmentes.

Aktus előtt 10 perccel kell felhelyezni, így azért valamivel kevésbé kellemetlen, mint az óvszerrel szenvedni :)

12 db kb. 1800 Ft körül van, tehát nem vészes az ára sem.

Van belőle kúp is, nekem az nem vált be.

Cerazette-t szedtem én is, de 6 hétig véreztem tőle, úgyhogy abba kellett hagynom.

2011. febr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!