Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az egyszeri anyasági támogatás...

Az egyszeri anyasági támogatás igényléséhez valóban minimum 4 pecsétnek kell szerepelnie a kiskönyvemben, ami igazolja, hogy a terhesgondozásokon megjelentem?

Figyelt kérdés

A bérosztályosunk szerint igen; ezzel nincs is gond, mert ennél sokkal több is szerepel a könyvemben, de mi számít terhesgondozásnak?

Ugyanis, amíg tb-s dokihoz mentem soha nem írta be az eredményeimet a könyve, ambuláns lapot egyáltalán nem adott ki.Csak annyit írt be mindig, hogy éppen hova küld tovább ( pl: fogászat, endokrinológia, diabetológia stb.)

Mióta magánorvoshoz járok, mostanra kaptam végre normális, adatokat is tartalmazó kezelőlapot minden egyes vizsgálatkor.

Akkor hogy is van ez?

39 h km.


2011. febr. 10. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Akinek kell a pénz (mindneki),a z szól a dokinka, hogy pecsételjen. Utólag is pecsételhet, mikor már szültél, mert a kezelésre küldések alapján egyértellmű, hogy ott voltál...

Odamész, nyakonvágod, pecsétel, igazolást ad a megfelelő sorrend ilyen esetben.

2011. febr. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden olyan alkalom terhesgondozásnak számít, amikor megjelentél a védőnőnél vagy egy nőgyógyásznál, aki terhesgondozást végez (ez lehet akár SZTK-s, akár fogadott orvos is). Még az se minden esetben szükséges, hogy a fogadott orvos pecsételjen, elég, ha ő vezet rólad kartont. Általában a kórház úgyis kiad majd egy igazolást a dokid adatai alapján. Ehhez még az se kell, hogy mi van a kiskönyvben. Eleve nem is kéri a tb a kisönyvet leadni, csak ezt az igazolást.
2011. febr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Összesen 3 kezelőlapom van a fogadott dokimtól - bevallom, az Sztk-s orvosomhoz, ha egy mód van rá, nem szívesen mennék vissza, de ez hosszú történet.. - a védőnőtől meg 5-6 biztos.

Valszeg a magándokinál fogok szülni, úgyhogy biztos, hogy utólag pecsétel, ha kell.

Ezt az anyaságit is a Magyar Államkincstártól kell igényelni?

Köszi a válaszokat.

2011. febr. 10. 08:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen a Kincstártól, az előbb rosszul írtam :) [link]
2011. febr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első orvosom adott igazolást amikor hazaengedtek a kórházból. Másodszor nem kaptam mert az ügyeletes dokinál szültem és ő ezt nem igazolhatta, de a MÁK-nál elfogadták a terhesgondozási kiskönyvem. Ott lefénymásolták és az elég volt. Persze nekem vezette a dokim rendesen és tele volt pecsételve.
2011. febr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Összesen 4 pecsétem volt... ügyeletesnél szültem. Mivel szüléskor bekérik a kiskönyvet, így a kórház adott igazolást, hogy voltam 4 alkalommal terhesgondozáson,
2011. febr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem fogadták el a kiskönyvet, hanem kérnem kellett a nődokimtól egy igazolást, hogy min. 4x megjelentem nála terhesgondozáson.

Állítólag vannak olyan orvosok, akik ezt is csak pénzért állítják ki...

2011. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!