Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Katolikus keresztelőt szeretné...

Katolikus keresztelőt szeretnénk, de a papunk nem kereszteli meg a lányunkat. Ismertek olyant, aki igen?

Figyelt kérdés
Nem volt egyházi esküvőnk, ezért nem akarja megkeresztelni. Mindketten bérmálkoztunk, viszont nem szívesen járnék oktatásra, ezért nem volt. Bp. környékén ismertek olyant, aki esetleg megkeresztelné így?
2011. febr. 15. 08:28
1 2
 1/16 Nigra ***** válasza:
56%
Amennyire ismerem a keresztény vallást, (katolikus iskolába jártam, de elég távol áll tőlem) attól, hoyg a szülők nem házasok a gyermeknek még jár a keresztség mert ugye "miért ő bűnhődjön a szülei vétkéért"? Csúnya dolgot kérdezek (sajnos nagyon nagyon sok ilyenről hallottam) nem lehet, hogy plusz pénzbeli juttatást vár el? Már csak azért is mert nálunk a pap X5-ös BMW-vel jár és 3gyereke van 2nőtől...katolikus pap igen...szóval soha nem lehet tudni. Esetleg menjetek el egy másik templomba ahol nem ő van.
2011. febr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
esetleg görög katolikus? Nekünk az jött be!Sajnos hozzánk is ugyan így álltak!Mindegyik pap!("álszentek")
2011. febr. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Nigra ***** válasza:
58%
azok hát...tudnátok velem mit műveltek 4éven keresztül, azért mert nem vagyok keresztény.... :(
2011. febr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Római katolikust szeretnénk (igazából csak a férjem, felőlem lehetne bármilyen...

A papunk igencsak magas egyházi körökbe mozog (vagy oda szeretne tartozni, ezt nem látom tisztán), sokat jár Rómába, és hajthatatlan.

2011. febr. 15. 08:51
 5/16 anonim ***** válasza:
Keressetek másik templomot. Mi még csak össze se vagyunk házasodva, a páromnak sem első áldozása, sem bérmálkozása nem volt, nekem is csak első áldozás, mégis minden szó nélkül megkeresztelte a fiúnkat.
2011. febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Nigra ***** válasza:
Mondjuk nekünk a lány nem lett megkeresztelve. Én megvagyok ugyan, párom is, de én egy életre megutáltam a templomokat... négy év kínszenvedés után se apácát se papot nem akarok még csak látni se :D
2011. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Ugyan én nem katolikus vagyok, hanem evangélikus, de a fiamat simán megkeresztelték, pedig nem voltam házas, sőt, az apával nem is voltunk együtt addigra már. A keresztelő előtt kellett egy órát beszélgetnem a lelkésszel, kb. ennyi volt, utána már írta is be az időpontot a naptárba.
2011. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

pont ezért írtam a kérdést, mert szeretnék másik templomot választani, csak nem tudom, hogy hol....(Bp. környékén)

csak a katolikusok ilyen "vaskalaposak", de tudom, hogy közülük sem mindenki veszi ennyire komolyan, csak még nem találtunk rá...

Mások hogy csinálták?

2011. febr. 15. 10:07
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Békásmegyeri Szent József Plébánia 1038.Bp,Templom u.18.

Tel:06-1-454-05-71 ill 06-30-96-11-685

Félfogadás:H: 8:30-12 K-Cs-P: 14-17:30

Mi nem vagyunk összeházasodva.Én elsőáldozó voltam,a párom bérmálkozott.Semmi probléma nem volt ebből amikor meg akartuk kereszteltetni a kisfiúnkat.Ki kellett tölteni egy nyomtatványt és a keresztszülőnek kellett a keresztlevele.Se oktatás,se előkészítő..semmi.Kaptunk időpontot és minden flottul ment.

2011. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszönöm! :-)
2011. febr. 15. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!