Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A bárányhimlő meddig fertőz?

A bárányhimlő meddig fertőz?

Figyelt kérdés

Tegnap a gyerekeim egy helyen játszottak egy bárányhimlős gyerekkel. Anyuka szerint már nem fertőz. A pöttyök az arcán valóban száradóban voltak, de még nagyon látszottak.

(Mindez egy játszóházban... ha fertőz, ha nem, én azért kiakadtam. Ha oviba sem mehet, akkor miért viszi olyan helyre, ahol más gyerekek is vannak.)


Mire számítsak? (3 és 1 éves gyerkőcök anyukája)


2011. febr. 15. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Én gyerkőceim is most voltak bárányhimlősek.

Ha már nem gennyes,hólyagos,hanem száraz seb van rajta,akkor már nem fertőz.De egy váladékos van rajta,már akkor is fertőző.

Közösségbe meg azért sem mehetnek,mert könnyebben megbetegednek utána.

Tőlem is kérdezte a doki hogy akarom e vinni oviba.

Szerintem nem kapjátok el,ha igen akkor kb 2hét mire kijön.

Nálunk először a 3évesem kapta el,és pont két hétre rá a 8hónaposom is.Ő elég rosszul viselte és sok pötty jött ki.

2011. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

A 6 éves fiam 2 hétig volt itthon bárányhimlővel,tegnap ment először oviba,az öcsin pénteken jött ki.(2 hét volt köztük)

Az oviban is 2 hetente betegszenek meg a gyerekek.


Én már sok oldalt elolvastam a témáról,az első pötty előtt 4-5 nappal már fertőz,és akkor nem fertőz már,ha kezdenek leszáradni.

Az,hogy elkapja-e valaki, az immunrendszer erősségétől függ,van egy ismerős kislány,vele találkoztunk akkor is mielőtt kijött volna a nagyobbik fiamnak,és akkor is,mielőtt kijött volna a kicsinél,de ő nem kapta el.(eddig)


A kicsi fiam bölcsis,nem is mehetett bölcsibe,akkor amikor a nagynál már kijött,mert ő is hordozó.

Nálunk a doktornő is csak 2 hét múlva írja ki a gyerekeket,ha nem voltak beoltva ,ha be voltak,akkor 1 hét múlva vissza kell menni kontrollra.

2011. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor bízom benne, hogy nem kapták el.

Előbb utóbb úgyis átesnek rajta, de most a kicsi miatt félnék jobban.

2011. febr. 15. 13:09
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
14-21 nap a lappangás az unokahugin volt 4 pötty összesen és már szárazak a férjem 17 nap múlva himlős lett majd rá 10 napra a fiam is aki akkor 8 hónapos volt!
2011. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
Tévedés. A bárányhimlő mindaddig fertőz, amíg az utolsó darab le nem esik. Több orvosi oldal is írja, valamint ugyanezt az információt találtam egy olyan oldalon, amelyet gyermeküket nevelő gyermekorvosok szerkesztenek. Most mindkét gyermekem bárányhimlős, és a háziorvosunk is azt mondta, hogy mindvégig, a különbejáraton, tehát nem a többi beteg váróján keresztül kell bemennünk hozzá. Jó kis betegség. Még az ember nem sejt semmit már az egész ovit megfertőzi, és a végén, amikor már a gyerek jól van, amikor már úgy néz ki semmi nem indokolja, hogy ne menjünk velük közösségbe, még akkor is. Sajnos mi is már több, mint 3 hete be vaqyunk zárva, de már hála Istennek nincs sok hátra.
2013. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A bőrön az első lépésben a ún. makulák jelenek meg, majd göbcsék (papulák) és végül a hólyagok (vezikulák). A hólyagok belseje lassan, néhány nap alatt zavarossá, gennyessé válik (pusztula). Ezután a közepe megszárad, pörkösödik, majd leválik és a gyógyulás következik. A pörk már nem fertőz.
2015. ápr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!