Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Londonban élő magyar anyukák?

Londonban élő magyar anyukák?

Figyelt kérdés
Ha találok itt olyat, aki londonban él kisbabával, vagy kisgyermekkel, akkor részletesen leírom, hogy mire lennék kiváncsi és miért írtam ki a kérdést!!! Remélem lesztek páran!
2011. márc. 3. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ird le!
2011. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Üdv Londonból, 3 hós babával :D
2011. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Örülök, hogy vagytok. :) Akkor leírom a kis történetemet és az aggályaimat, kérdéseimet. A férjem éve dolgozik kinn Londonban, egy étteremben. Én itthon vagyok gyerkőccel. 7 éves lesz nyáron a legnagyobb leányzóm, középső csajszi 4 éves, a legkisebb kisfiú 1 éves. Elég nehéz igy az élet egymás nélkül, férjem 3 havonta tud hazajönni 2 hétre. Felmerült bennünk hogy esetleg mi kimennénk, mert abban nem gondolkodhatunk, hogy ő jön haza. Csak félek elindulni, mert 7 évesem itt még csak most kezdené az iskolát szeptemberben, nem tudom, hogy ott hogy tud beilleszkedni, ahogy hallottam ott már5 évesen mennek suliba. Aztán nem tudom, hogy nekem milyen esélyeim vannak pl. az egy éves babával, mit kapok, vagy kapom e itthonról továbbra a gyedet, vagy ott kapok valamit. Aztán hogy a családi pótlék hogy működik, mert a férjem már 2 éve beadta kinn a csp. különbözetre az igénylését, azóta kértek még be egy rakás papírt, már nekem is igényelnem kellett NI numbert, meg is kaptam és azóta se kapunk semmit. A csp-t egyébként itthon kapjuk 48 000 ft-t. Aztán hogy milyen lakáskörülményekre számíthatunk, mert a férjemék most egy kétszobás , nappali -étkezős lakásban laknak 1200 fontért 4-en. A férjem meg keres 1800 fontot. Azért elég drágák a lakások, de ha gyerekekkel vagyunk kinn, akkor úgy tudom, hogy támogatást lehet igényelni. Aztán hogy hogy működik az ovi. Én milyen munkát találok alap nyelvtudással? Arra is gondoltam, hogy vigyáznék más magyar babákra, de ez pl. hogy kivitelezhető. Nagyon sok a kérdés, tudom, de sajna nem merek elindulni és mindent feladni itthon. Mindent mondjuk nem tudunk feladni, mert építkeztünk egy óriási családi házat, amit nem akarunk eladni, de hitel van rajt, úgyhogy arra is utalnunk kell haza pénzt. Köszi ha válaszoltok, esetleg ha irnátok olyan oldalakat, ahol ezeknek utána lehet részletesen nézni, vagy ahol leveleznek magyar anyukák.
2011. márc. 3. 21:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, az lemaradt, hogy a férjem 3 éve dolgozik londonban.
2011. márc. 3. 21:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia,első vagyok.Nem élek londonban,de voltam kint többször,élnek kint ismerőseim is.A www.gumtree.com oldalon találsz mindent,szállást,munkát,mindent londonban.Én mindenféleképp kimennék a férjem után.A két kicsivel nem lesz gond,de az ovoda elég drága,1200font körül van egy hónapban.Az hogy otthon magyar,vagy esetleg más kisgyerekekre vigyázz nagyon jó ötlet,hirdess azon a gumtreen.Sokan főleg a külföldiek nem engedhetik meg maguknak a bölcsit,ovit.ztán ha nagyobbak lesznek a gyerekeid maradhatsz otthon gyerekekre vigyázni ha beindul a "biznisz" vagy akkor már kereshetsz más állást is,alap nyelvtudással el tudsz menni hotelekbe,éttermekbe dolgozni eleinte,olyan 800-1500 fontra számits.A 7 évesed helyzete sem kilátástalan,kezdd el már most tanitgatni-tanittatni angolul,hidd el ott kint az angol suliban hamar megtanulja a nyelvet,bár eleinte biztos nem lesz neki könnyű.Biztos van olyan suli is ahol több nagyar gyerek is van,esetleg angol órákat tartanak nekik magyar tanárok.Sok szerencsét.
2011. márc. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kimentetek végülis?Engem is érdekel a téma,mert mi is készülünk ki Londonba egy 2,5 és egy 6 éves fiúval.Nekem is ugyanezek a félelmeim,kérdéseim.
2011. máj. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 eniko eniko válasza:

Szia!

En 3 eve lakom Londonba a majdnem 2 eves lanyommal es a 9 eves fiammal.A fiam itt kezdte az iskolat 6 evesen,es egybol a 2. osztalyba raktak.Mi mondtuk,hogy nem tud angolul sot magyarul irni es olvasni se tud hiszen ovodaba jart eddig,de az mondtak ne aggodjunk hamar felzarkozik.Igy is lett.Csak az a problema,hogy en tanitom magyarul irni,olvsni meg a tobbi tantargyra,es nem vagyok tanar,igy nehezen megy neki a magyar.Nincs nagyon kedve hozza.Angolul mar nagyon tud!Szivesen segitek nektek,segelyeket is tudtok itt intezni,ha hivatalosan dolgozik a ferjed.A munkavallalas eleg nehez lesz neked,hisz neked is kisgyermeked van.Tapasztalatomat szivesen megosztom veled.En se dolgozom sehol.Sokat tudnek meg irni,de nem tudom pontosan mi erdekel.

2011. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!