Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Virág, gyümölcs, növény nevet...

Virág, gyümölcs, növény nevet kislánynak?

Figyelt kérdés

Alma, Áfonya, Bodza, Borostyán, Eperke, Hóvirág, Levendula, Liliom, Pálma, Vadvirág, Virág, Zsálya stb...


Adnátok ilyen nevet a babátoknak?

Ha már adtatok miért? És melyiket választottátok?


2011. márc. 13. 18:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem adnék. Némelyik jól hangzik, (Áfonya, Bodza, Borostyán) de van, ami egyáltalán nem jön be: Alma, Virág, Vadvirág, Eperke, Málna...
2011. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
19%
A Borostyán tetszene, ha nem Borinak becéznék. Képzelj el, egy fejkendős 1 fogú öregasszonyt, amikor szólnak neki, hogy: Vadvirág néni, vagy Liliom néni.
2011. márc. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%
Nem.Mert a kislány nagyon hamar felnő,és ezzel a névvel kell együtt élnie már nem kislányként is.
2011. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Tetszenek a virag nevek.

Boglrarka, Jazmin, Roza, Lilien, Liliana, Kamilla, Kala,Margareta, Vilola, Violetta, Jacint, Boroka

2011. márc. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
18%
Nekem nagyon nem!A Boglárkától a hideg ráz!Szolgáltatásban dolgozok és bejelentkezett telefonon hozzám egy kis vékonyhangú hölgy,..... Boglárka,nah én vártam egy kis vézna szöszi hölgyet,erre megjelent az ajtóban egy 120 kilós fiatal lány,akkora érzéki csalódás volt:(!Általában azért szoktunk társítani a nevekhez.Mint pl egy Emőke,általában kis halkszavú.Nekem ez az Eperke,meg Hóvirág szintén ilyen:(.De a legrosszabb a Havaska nah az kész....
2011. márc. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek a Boglárka dologgal:) Én is egy Boglárka vagyok (most nagyon divat lett) és egyrészt már eleve fura hogy Bogi néni másrészt én se vagyok egy kis darab meg a nevemről volt már hogy azt hitték a lányom iratait adatait diktálom (merthogy a Boglárka az aranyos kislány név) én meg már 30 vagyok:)

Szegény szüleim biztos nem akartak rosszat de adtak volna akkor inkább Boglár nevet.

Amúgy meg ahogy nézzük ezt a virág név dolgot, hiszen rengeteg régebbi klasszikus nevünk is virág név mégse hangzik gázul (mert már megszoktuk) lehet ez lesz majd a Boglárkával is 50 év múlva.

(pl. Ibolya, Hajnalka, Rózsa stb.)

2011. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
nekem kifejezetten a virágnevek tetszenek. persze azért nem mind, Eperke, Levendula, Hóvirág pl. nem. de Boglárkát adnék, ha nem lenne ennyire divatos. a lányom Boróka.
2011. márc. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Alapvetően nekem sem tetszenek ezek, mint keresztnév. Némelyiket el tudom fogadni, mint például: Jázmin, Ibolya, Veronika, Erika, Virág, Hajnalka, Boglárka. Ezek eléggé köztudottak női névként is.

Viszont a felsoroltakat nem adnám soha a kislányomnak, mert úgy gondolom, hogy hatalmas gondot okoznék neki az életében.

2011. márc. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
29%
A kislányomnak Szamira a neve és Szamócának van becézve.Már meg van szokva.
2011. márc. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Veronika, Erika, Emőke, Liliána miért virágnév?? Milyen virágok ezek?
2011. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!