Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pedagógus a családban -...

Pedagógus a családban - pozitívumok és negatívumok?

Figyelt kérdés

Elsősorban a nagyszülőkre, nagybácsi, nagynénire gondolok, nem arra, hogy te vagy a férjed pedagógus. Óvónéni a családban, na ez érdekel a legjobban.

Érzed e valamilyen hátrányát, vagy előnyét?

Az én anyukám óvónő, és néha a hátrányát érzem...


2011. márc. 23. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én anyukám is óvónő, családon belül nem láttam hátrányát, az óvodáskorom viszont nem volt jó emiatt, mivel oda jártam ahol ő dolgozik és minden délután az óvónők öltözőjében öltöztem, nem a többiekkel.

Ez kiközösítésnek éreztem, nem megkülönböztetésnek.

Meg emlékszem egy alkalomra mikor anya helyettesített az én csoportomban.

Altatás volt és én sosem aludtam így akkor sem, hanem piszkáltam a székeket ami zajt okozott.

erre anya megfogott, kivitt az öltözőbe és ott a dadusnénik előtt felpofozott.

Nagy megszégyenítés volt ez nekem, hogy a dadusnénijeim is látták az esetet.


Már gyerekét persze nem pofozhatja, de mivel én voltam az, ezért belekeverte az otthoni nevelési módszereket, szerintem ezt nem kellett volna tennie.

2011. márc. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az enyém is, de én csak előnyét. szívesen vigyáz a gyerekemre, végtelen a türelme, millió mondókát, éneket, játékot tud. ugyan néha másképp gondol dolgokat, de ez nem emiatt van. meghallgatom, aztán ha én is jónak látom a tanácsot, megfogadom.
2011. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk anyós óvónő.

Előnye: sokat mondókázik a gyereknek.

Hátránya:

- A 28 éves menyét és fiát óvodásnak nézi...

- A gyerkőc másfél évesen nem evett tökéletesen levest mi lesz így veled az óvodában ott sopánkodott.

-30 kilométerre lakunk egymástól és kb. 3 hónapos volt a fiam mikor kitalálta hogy nála járjon oviba a gyerek és hogy hétfőn vigyük pénteken hozzuk.(persze hogy nem fog oda járni)

- Nem jó alvó délben ritkán alszik nem jól neveltük stb...

Egyenlőre több hátrányát érzem mint előnyét.

2011. márc. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk anyósom bölcsődevezető másik városban, korábban csecsemőotthonban dolgozott. Az tény, hogy nagyon jól bánik a fiammal, főleg, első unoka, de sokszor úgy érzem, hogy túlságosan nyugodtan, féltőn közelíti meg. De a fiai is nyugodtak, én sem vagyok egy pörgős, a fiam is kiegyensúlyozott nyugodt baba, úgyhogy van benne valami, hogy "a gyerek a szülő tükörképe" - szerinte. Meg hogy " hisztis gyerek nincs, csak türelmetlen felnőtt". Vannak ilyen mondásai, de ugyanakkor már pár hetesen mondta, hogy nem árt a gyereknek, ha sír, a tipikus fejlődik a tüdeje, és hogy a páromat is két hétig hagyta sírni, utána már nem volt egy hangja sem. Szóval ebben ellentmondásosnak érzem, de alapvetően nagyon jó dolgokat szokott mondani. Egyáltalán nem tanácsol, főleg nem utasít, és szerinte (ahogy visszahallom) jól csinálok mindent. Ő elmondja, hogy a bölcsiben hogy van, mit adnak, mit nem adnak enni, én meg eldöntöm, hogy én adom e vagy nem.

Viszont amiben nagyon sokat segített, hogy rámutatott arra, hogy a babák fejlődése mekkora egy csoda, és hogy amit én teljesen természetesnek vettem, azt ő úgy állította be, hogy milyen ügyes a fiam, és mekkora fejlődés ez stb. És igaza van. Pl. pár hónaposan azt vártam, hogy a játszószőnyeg lógóival játszon a fiam, és mégsem kellett hozzá játszószőnyeg, amikor anyósom fogta a csörgőt és ő adta oda a fiam kezébe, ő meg megmarkolta azt és mosolygott. Sokkal nagyobb öröm ez, mint ha a lógót ütögeti. Vagy másik: 10 hónapos kora körül mondtuk neki, hogy "menj be a sátorba, hozd ki a labdát és add oda a papának" és a fiam megcsinálta. Nem is tulajdonítottam neki jelentőséget, mire anyósom teljesen el volt ájulva, hogy ez milyen összetett és bonyolult feladat, és ő megcsinálta. Szóval ilyenekre döbbentett rá, amiket nélküle nem is figyeltem volna. És ez jó!

2011. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Anyám tanár. Ráadásul általánosban tanított is egy ideig. Jó tanár, a gyerekek többségében szeretik, hatékonyan is tanít, de a baj az, hogy otthon ebből a szerepből nem tud kilépni egyszerűen. Nekem ugyanúgy meg akarja mondani mit hogyan csináljak (mikor mennyit tanuljak, mikor feküdjek le, mikor keljek fel, mennyit üljek a gép előtt, stb.), mint a diákjainak az órán. Ez úgy 12-13 évesen még bevált. A baj az, hogy lassan 22 leszek és még mindig nem változott az egész semmit, továbbra is úgy kezel, mint egy 14 éves gyereket. Emiatt rengeteg veszekedésünk van/volt, az én érvelésem ellen mindig valami olyan jön, hogy tartsam tiszteletben az akaratát. Na jó, de ha az szöges ellentétben áll az enyémmel és ő meg nem hajlandó a kompromisszumra?
2011. márc. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én anyukám alsóban tanít, aminek én sem előnyét, sem hátrányát nem éreztem soha. Az tényleg igaz, h itthon is gyakran utasít, irányít(ana), de ezt már megszoktuk és tudjuk kezelni, nem igazán vesszük fel. Most várjuk az első babánkat, biztos vagyok benne, h imádni fogja a kisunokáját, és jó nagymama lesz, de nem azért, mert pedagógus, hanem azért, mert alapból ilyen.
2011. márc. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!