Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A rendszeretet csak a gyermekk...

A rendszeretet csak a gyermekkori neveléstől függ?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy ahol mindig elpakoltak a gyerek után, nem hagyták vagy nem kényszerítették ki, hogy rendet tartson maga körül, ott nem alakul ki a rendszeretet, az az ember felnőtt korában is mindent széthagy maga körül. Szerinted is igaz ez, vagy csak egyedi esetekkel találkoztam?
2011. márc. 30. 06:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (most 22 hónapos a gyermekem) az a helyzet, hogy megtanítottuk, hogy minden este, lefekvés előtt elpakolunk. Azóta, mióta ezt megértette, meg lehet rá kérni (de sokszor van, hogy magától is megcsinálja), hogy tegyen rendet. Szerintem, ha látja, hogy ti is rendet tesztek, akkor ő is rendet fog tenni + kifejezetten tanítani is kell rá.
2011. márc. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a nevelés sok esetben kevés. Anyu nagyon rendszerető, minket is erre nevelt. Esetemben sikerült is neki, de a húgom jó 20 éves koráig akkora kupit csinált, hogy be sem lehetett férni a szobájába. Még a szennyesét és az tányérokat, poharakat is ott gyűjtögette, a ruhái meg sosem kerültek a szekrénybe, fotelből öltözött. Aztán egyszer kattant nála valami, onnantól meg átesett a ló túlsó oldalára.

Nekem 3 kamasz gyerekem van, 2 közülük mindig összepakol maga után, de a legnagyobb egyszerűen képtelen rá, bármit is csinálok.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy meg se próbáld, mert azért a nevelés az alapja a dolognak, csak nem mindig elég.

2011. márc. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szamóca. ***** válasza:
100%

nem hiszem. engem olyan nagyon nem neveltek erre, bár anyu nagyon rendes volt mindig de megcsinátla helyettem:))

aztán egy ideig valóban kupis voltam nagyon...tulajdonképpen saját szobámba még msot is. de viszont rájöttem, hogy ha egyszer nekem saját házam lesz olyan rendmániás hülye leszek mint anyu :D votl alkalmam tapasztalni nem olyan sok ideig, de egyedül "laktam" (az votl a munkám hogy vigyázzak egy barátom házára). hát csillogott villogott minden. egészen más mint egy kicsi szobát rendbe tartani.

2011. márc. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek a másodikkal, fontos a nevelés, de nem elég. Van, aki alkatilag hajlamos a rendetlenségre, és egyáltalán nem zavarja. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy felesleges próbálkozni, de néha minden nevelés ellenére rendetlen marad az valaki. Ettől még lehet belőle rendes ember.
2011. márc. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az egész jellemed attól függ h mit láttál kiskorodban, hogyan viselkedtek veled, milyen volt a magzati életed. Persze, még ha egy dolgot is nézünk, akkor is rengeteg tényező befolyásolja. Néha elég csak jó példa, magyarázat (mit miért kell) és dicséret, de össze is kapcsolhat vele vmi kellemetlen dolgot amiért nem teszi meg.


A nevelés kicsit összetett dolog, nagyon nem mindegy, hogy hogy csináljuk. De ha be van vonva a gyerek a kezdetektől fogva, a szülő következetes (amit elkezdett a gyereknél, azon már nem változtat, pl. ha minden este együtt pakoltak el, akkor a szülő ezután se hagyja ki a gyereket mondván, hogy sietni kell) és nincs szidva a kicsit, csak dicsérve, azaz a kudarcot nem vesszük észre, csak a sikert és azt erősítjük.


Ezekbe bizony sok hiba van a valóságban, ami mind ezt befolyásolja...

2011. márc. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A magzati életnek semmi köze a rendszeretethez. A nevelés a legfontosabb,és az,hogy mit lát a gyerek maga körül. Hiába neveled a gyereket a rendre,ha a szülő nem rendszerető.

De szerepe van a gyerek alaptermészetének is. Van,aki hajlamos a rendetlenségre,bárhogyan is nevelik.

2011. márc. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezek mind igazak, meg még hozzátenném, hogy olyan példát is ismerek, hogy a srác szülei borzasztó kényesek a rendre és egészen fiatal felnőtt koráig oltári kupit tartott - szándékosan!!
2011. márc. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sógorom ordenáré rendetlen, pedig anyósoméknál pedánsabb embereket nem ismerek. A párom is rendszerető, pont, mint a szülei, de az öccse, akinek már szintén saját családja van, borzalmas. Itt nem függött a rendszeretet a neveléstől.
2011. márc. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el létszi még egyszer amit írtam.


De amúgy lehet "dac" is.

2011. márc. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!