Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent? Többit lásd a...

Mit jelent? Többit lásd a kiegészítésnél! (szövettani eredmény)

Figyelt kérdés

"Makroszkópos leírás:

Formalin nélkül, macerált állapotban érkezett vizsgálatra a 19cm ülőmagasságú leány magzat, 10 cm hosszú köldökzsinorral és két tenyérnyi lepény autolysált állapotban a 20cm hosszú köldökzsinorral. Az előrehaladott autolysis miatt a lepény és köldökzsinór kórszövettani vízsgálatát megkíséreltük.

Mikrószkópos leírás:

Placenta és három eret tartalmazó köldökzsinór szerkezete ismerhető fel."

Ez mit jelent? A baba volt beteg? Énbennem volt a hiba? Vagy mi lehetett az oka, hogy 22-23 hetesen megindult a szülés. A fentieket írták a szövettani vizsgálatok után.


2011. ápr. 18. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tiszta a kérdésed.Végül visszatudták tartani a szülést, vagy sajnálatos dolog történt?Nem tájékoztatnak rendesen az orvosok?

Az hogy 3 erű a köldökzsinór az jó, annyinak kell lennie.

Csak nem értem ,hogy 10 cm is meg 20 cm is........

2011. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sajnos a kislányom megszületett.

Nem igazán mondanak semmit. Én például nem tudtam, hogy szülési fájdalmaim vannak, csak azt hittem a sok fekvéstől fáj a hátam (ugyanis a gerincem elég sokat fáj, ha nem mozgok eleget, és most 15 hétre ágynyugalomra voltam ítélve.)A másik: az ápolónő azt mondta, hogy 10 napig szedjem a tejmegindulás ellen a gyógyszert, amit én még +két napig szedtem. Erre ma jól leszidott a doktornő, hogy 40 napig kell szedni és ő azt is mondta, hogy írassak a háziorvossal, mert amit ő írt kevés lesz. Ez se történt meg, mert emlékeznék rá, mert mindent lejegyzetelek. A kétféle centimétert meg én se értem. De mit várhatnák tőlük mikor a baba már megvolt akkor értek be a szülőszobára. A szülőszobában persze pont előttem fogytak ki a készletek, és se kesztyű se magnéziumos infúzió nem volt, mindenért úgy rohangáltak ki. Most meg kitalálták, hogy fertőzésem van,mert már sokszor az ülés is fáj. Nem tudom mért feltételezik, hogy a párommal voltam, miközben már bent a kórházban is fájt szülés után. A párommal meg amióta sikerült összehozni a kicsit nemhogy együtt de még külön ágyban aludtunk, nehogy véletlenül megüsse a hasamat, mert eléggé mozgékonyan alszik.

2011. ápr. 18. 20:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Önemésztődést jelentaz autolysis.Ez placenta probléma.Ezért vizsgálják kórszövettanilag a lepényt.

Nem tudom pontosan,de szerintem a placenta nem tudta ellátni a funkcióját sajnos.Azaz az oxigén,tápanyagok szállítását.Anyukámnál is ez volt,emiatt halt meg a több,mint 2kilós 7hónapos testvérem.A bátyámnál nem találtak elváltozást,egyéb más betegséget.

Az teljesen megfelelő a 3 ér a k.zsinórban.Nem gondolnám,hogy benned van a hiba,ne okold magad.

Sajnállak,és részvétem fejezem ki!Lehet egészséges kisbabád,én vagyok rá az élő példa,anyukámnak is sikerült.Nektek is sikerüni fog! Ne adjátok fel!Tudom nehéz helyzetben vagytok,és könnyű mondani.

Sok erőt kívánok!

2011. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást. Már csak a remény maradt:(

És köszönöm, hogy megosztottad velem a leírtakat.

2011. ápr. 18. 20:57
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnalom ami tortent.

En is azt gondolom, hogy a lepennyel volt gond.

A ket cemtimeteres leiras a koldokzsinornal pedig azt jelenti, hogy elvagtak, miutan a baba megszuletett, 10 cm maradt a baban, a 20 cm-es darab a lepennyel jott.

2011. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

20:50vagyok.Én sem értem teljesen a két tenyérnyi lepényt.Két darabban volt az 1 lepény? Vagy esetleg 2külön lepény volt,mint esetleg kétpetéjű ikreknél?

Nem világos ez nekem.

10cm-es köldökzsinórt vágtak a babának,és 20 cm még maradt a lepényen még.Így értelmeztem.

Felháborító ami történt!Hol szültél?Esetleg nem küldenek el bakterológiai, vagy egyéb hormon vizsgálatokra?

2011. ápr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem küldtek semmiféle vizsgálatra.

Nem adtak semmiféle tanácsot. Talán ha lett volna fogadott dokim, akkor jobban odafigyeltek volna rám.

A szobatársnak volt, őhozzá volt, hogy egy nap 2x is bejött a doki

Vácon szültem egyébként.



Köszi a válaszokat.

2011. ápr. 18. 21:50
 8/11 anonim ***** válasza:
a ket tenyernyi szerintem kettenyernyi akar lenni. Osszerakod a ket tenyere, a nyolc ujjad legyen egymas mellett (a ket huvelykujj kilog, azzal nem kell foglalkozni): ez a kettenyernyi nagysag. Ez egy normal nagysagu mehlepeny ekkora terhessegnel, olyan 15-20 cm atmeroju a mehlepeny a terhesseg vegere, de egy ido utan nem no, tehat felido utan mar szinte a vegleges nagysaga van.
2011. ápr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Meg egy eszrevetel.

Az autolysis nem a terhesseg alatti mehlepeny problemat jelenti, marmint ebbol egyaltalan nem kovetkezik, hogy emiatt indult meg a szules, vagy a lepeny nem latta volna el a feladatat.

Az autolysis valoban onemesztodes szo szerint forditva, de azaz onemesztodes, ami az elhalt szovetben jon letre, magyarul bomlas.

Tehat a placenta es a koldokzsinor mar bomlani kezdett, ezert irtak azt, hogy a vizsgalatot megkisereltek, viszony a mikroszkopikus vizsgalat soran (valoszinuleg az elorehaladott bomlas miatt) mar nem igazan talaltak semmit.

MOst itt az a nagy kerdes, hogy mar szules elott elhalt a baba napokkal es mar bent megindult a bomlas folyamata, ezert volt ilyen allapotban a lepeny mire szovettanra kerult (bar akkor szerintem a kerdezo enyhe, vagy erosebb mergezest kapott volna), vagy az tortent, hogy szules utan nem egybol kerult szovettanra es mire odaert mar bomlani kezdett, emiatt nem lehetett megvizsgalni.

Datumok nem szerepelnek a zarojelentesen?

Tehat hogy mikor kezdtek a szovettani vizsgalatot, mennyi idovel a szules utan?


Megmondom oszinten, hogy szerintem megsem lepeny problema lehetett, azert gondolom, mert a magzat merete tokeletesen megfelel az adott terhessegi kornak (a sulya mennyi volt?). Ha a lepeny nem latta volna el a feladatat es emiatt indul be a szules az azzal jart volna, hogy a baba is kisebb lett volna, mint amennyinek lennie kellett volna.


Hogy indult be a szulesed?

Nem lehet, hogy ez a fertozes mar megvolt elotte is?

Ha hosszan tarto fertozes van (akar kulonosebb tunet nelkul is) es felszall a magzatburokig, akkkor burokrepedest okozhat es ezzel vetelest/koraszulest.

De ugy latom, hogy te azt irtad, hogy fajasokkal kezdodott.

2011. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

2011.04.01-jén hajnalban született meg, aznap nézték meg szövettanilag a zárójelenzés szerint. A baba mielőtt kijött volna még erősen mozgolódott, tehát élt.

A méhlepényem állítólag az átlagosnál vastagabb volt, nem tudom ez nem e gond.

Állítólag formalin nélkül szállították???

A magzat merete tokeletesen megfelel az adott terhessegi kornak, a sulya az előző héten a 4Ds szerint 410g volt.Amikor felvettek BPD:53mm, FL:35mm, de sajnos a placenta h.f. kissé mélyen tapadt, de a hematóma amire gyanakodtak, hogy amiatt vérzek már nem volt látható 2 hete. Előtte meg februárban voltam kórházban, akkor viszont volt egy polipom, amit volt olyanan orvosok aki észrevett de voltak olyan orvosok akik nem. Ezt egy hét alatt leecsetelték. Azt nem értem mért kellett erre várniuk 3 hónapot.

Hogy indult be a szulesed?

A dokitól megkérdeztem, hogy mozghatok e mert már heteket feküdtem és a sok fekvéstől már a hátam is elkezdett egy kicsit fájni. Kinevetett, hogy eddig is mozoghattam volna, csak ő azt nem tudta, hogy a másik doki ágynyugalomra ítélt. Ott bent a korházban 3 nap reggelente magnéziumos infúziót kaptam, de akkor is fájt egy kicsit. Estére persze már feküdni sem tudtam. Szóltam a nővérnek, fél óra múlva át kellett menni a szülőszobára. Ott magnéziumos infúziót kaptam, de a másodiknál már megszületett. Mondták, hogy lihegjem el, meg lazítsak, de már nagyon fájt. Amikor elkezdtek csökkenni a fájások már kezdtem megkönnyebbülni mire hírtelen erős fájdalmam volt. Kiálltottam a szülésznőnek. Az egyik bejött hozzám mire a másik rohant a dokikért. Mire odaártek megszületett. Olyan gyorsan történt, fájt, de mégis gyors volt, hogy a szülésznő el se tudta kapni, leesett és koppant, és meghalt mielőtt fel tudott volna sírni. Esélye se lett volna, ha fel tudott volna.


Nem lehet, hogy ez a fertozes mar megvolt elotte is?

Lehet, hogy a polip volt a gond, amire elég sokat vártam mint már írtam, hogy leecseteljék. A szülés után viszont még ott bent tuti elkaptam valamit, mert azóta alig birok p..ni és ülni is. Most viszont megyek háziorvoshoz, hogy küldjön el pisivételre, meg amúgy is el akar küldeni vérvételre is , mert nagyon leromlott a vérképem és kicsi a vérnyomásom is.

2011. ápr. 18. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!