Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gripe Water gyógyvízről mi a...

Gripe Water gyógyvízről mi a tapasztalat? Kisbabámnak nehezen mennek a szelek, olyankor elvörösödik, nyom, erőlködik és ez ébredéskor van és máris sír, később ordít.

Figyelt kérdés
Tudom a szelek kínozzák mert torna stb után ki tudjuk nyomni, de ez napi szinten van, hogy állandóan fenn áll.
2011. máj. 1. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Kisfiúnknál bevált, amikor csecsemő volt.

Kislányunk most 9 hetes és szinte minden alkalommal fuldoklik tőle. Tegnap volt pont az a nap, hogy hajszál híján megfulladt tőle. Beadtuk neki 2-3 perc múlva élesen felsikított, majd orrán, száján buborékolt, habzott a gripe water, teljesen elzárta az orrát, torkát. Remegtünk az idegtől, kékült.

Gyorsan ki orrszívóztuk, de így is kapott egy kisebb sokkot, mert utána hó fehér volt és mozdulatlanul feküdt sokáig.

Ezeket csak azért írtam le, hogy nagyon-nagyon óvatosan adjátok be neki.

2011. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek után nem is merem beadni neki. Lehet csak feleslegesen terhelem a szervezetét, azt mondják úgyis kinövi. Jobbulást nektek!
2011. máj. 1. 14:06
 3/10 anonim ***** válasza:
A kislányom elég hasfájós volt. Mindent kipróbáltunk (infacol, homeopátiás szerek stb), de nekünk csak ez a Gripe Water vált be. Nem terheled vele a szervezetét, mert kapormagkivonat.1 hónapos kor után adható. Első válaszolónak: lehet, hogy allergiás a kapormagra a babátok?
2011. máj. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. máj. 1. 15:26
 5/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nem tudom, hogy allergiás -e, de borzasztó volt ahogy fulladt. Sírni sem tudott, kimeredt a szeme és elkékült.

Pedig amikor beadtuk neki, úgy látszott, hogy jól lenyelte.

Nem tudom, hogy mi lehet a baj. De az, hogy felhabzott az egész és az orrából is sűrű, habos folyadékot szívtunk ki.


De nem ijesztegetni akartalak.

Kisfiúnknál tökéletesen bevált, csodaszerként emlegettük.


Kislányomnál az infacol is használ valamennyire és az, hogy lázmérőzzük a popsiját, így rengeteg gáz távozik.

Holnap megyünk oltásra, megkérdezem a doktornőt, hogy mi történhetett, miért fulladt meg majdnem.

2011. máj. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
MEgint 1. vagyok. Egyébként jelenleg úgy tudom, hogy hiánycikk, sehol nem lehet kapni.
2011. máj. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Reggel megint sírással ébredtünk, hasmasszázs, hőmérőzés, torna, így sikerült a kaki és a puki is. Megnyugodott. Uh-on megállapították, hogy reflux betegsége is van arra kap gyógyszert és tökéletesen jó rá, mosolyogva bukik, de sajnos ezek szerint hasfájós is. Mivel állandóan kézben volt amióta a reflux miatt ordított, már hiába nem fáj neki akkor is állandóan kézben akar lenni, csak itt alszik az ölemben, ha lerakom sír.

Ezt csak úgy írtam. Nálunk remélem van ez a szer, 1 hónapja mindig ajánlgatták a patikában, de akkor még nem volt 1 hónapos. Most 8 hetes. Az elején próbáltuk az Infacolt, Espumisamot, de akkor a reflux miatt is ordított így, ha használt is nem tudjuk, de azokkal már nem kísérletezek.

Írd meg mit mondott az orvos.

2011. máj. 2. 11:50
 8/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Háát nem jókat:(

Most volt 9 hetes a kislányom.

A doki elküldött neurológiára, mert lehet, hogy idegrendszeri probléma áll a félrenyelések hátterében.

A te babád mit tud?

Kislányom nem tartja a fejét, ha emelésbe húzzuk, hason sem, csak elfekszik. A lábával nem "jár" vizsgálat közben.

Szóval neurológiára kell vinnünk. Nem a gripe water a hibás.

Egész nap alszik és eszik. Ez sem jó, mert az izomzata így nem fejlődik.

Remélem nem lesz nagyobb baj!

2011. máj. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia a mi kislányunk ma 8 hetes és a fejét ügyesen emeli,de még nem tartja meg teljesen ilyenkor még nem elég erősek az izmok hozzá. Mikor a kórházból hazajöttünk akkor vizsgálták a járóreflexet és mutatta a dr-nő, hogy ügyesen csinálja, azóta én egyszer mutattam az apjának, ment neki.

Ő is sokat alszik, de az orvos azt mondta örüljek neki ilyenkor fejlődik.

Reméljük nem lesz nálatok baj vagy lehet rajta segíteni, így, hogy időben kiderül.

A miénk még nagyon tud sírni, ha nincs ölben vagy kézben, most is így alszik.

A gripe w.tényleg hiánycikk, sehol nem lehet kapni.

Azért, ha lesz időd írd meg mi történt.

Minden jót kívánok!

2011. máj. 3. 11:14
 10/10 piloppa válasza:
borsmenta van benne! ...ha jól tudom mentát és borsmentát egyáltalán nem lehet csecsemőknek adni, mert légzésleállást válthat ki! [link] persze nyilván minden baba más, de igazából nem is értem hogy forgalmazhatnak olyan termékeket, amelyeknél egyáltalán a halvány esélye is fennáll annak, hogy gondot okozhat ilyen komoly gondot okozhat! :(
2015. ápr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!