Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megjelenik rajtatok (szülő)...

Ha megjelenik rajtatok (szülő) vagy gyermeken egy-1 barna pötty, folt honnan tudod, hogy az szeplő, anyajegy vagy menni kell bőrgyógyászatra nem-e baj van?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Onnan hogy figyeled és nézed hogy gyorsan nö-e. ha azt veszed észre, hogy gyorsabban nö, vagy más szine lesz, pl kétszinü akkor elmehetsz vele.

gyerekeknél ha börrák jön ki az nagyon erös leginkább egyböl észre veszed, mert általában 30 éves kor körül kezd kijönni a gyerekkorban elmulasztott naptejezés miatti börrák.

2011. jún. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondom,h mindenre oda kell figyelni. A gyerekkori leégések felnőtt korban jelentkeznek. Én világos bőrű, vörös hajú vagyok, többször megégtem a napon, 18 évesen már melanomát diagnosztizáltak nálam. Most 28 éves vagyok, és 37 hkm. Ki lehet menni a napra,de tényleg nem a legnagyobb melegben, és az a lényeg,h megelőzzük a leégést! Évről évre egyre több anyajegy, szeplő jelenik meg rajtunk,ez tök természetes, öregkori anyajegynek hívják. Amint ezek színe, mérete,vagy alakja megváltozik, menni kell a bőrgyógyászhoz. Ez meglévő anyajegynél és szemölcsnél van. Ha újonnan kijött szemölcs, vagy folt van, azt sem árt megmutatni. Nekem is egyik év májusában jelent meg a vádlimon egy szemölcs,de rózsaszín színű volt. Több orvos látott, nem küldtek tovább...én ambulánsan levetettem, és jött a rossz szövettan! Igenis tessék betartani a napozási szabályokat és használni a naptejeket. Én 50-es használok minimum! Gyerekeknek szintén az kell! Nyár elején és végén mindig megmutatom magam a bőrgyógyásznak. És nem kell nem élvezni a nyarat, én is voltam azóta is tengerparton és barnán jöttem haza,nem rákvörösen! :)))
2011. jún. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az sztk-s bőrgyógyász hogyan vizsgál? Elég ő vagy menni jó fizetősre?
2011. jún. 6. 09:20
 4/5 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!
2011. jún. 6. 09:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát engem annak idején az Sztk-s hazaküldött,mondván ez csak egy szépséghiba a vádlimon...pedig nagyítóval nézte meg...Nem mondom,h a magánorvos jobb. Nekem a kecskeméti kórházban van az orvosom, évente járok kontrollra melanoma szakrendelésre,bennük bízom,annak idején ők mentettek meg! És ugye ott nem kell fizetnem...

2.voltam

2011. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!