Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyári szünetben van kire...

Nyári szünetben van kire bízni a gyermekeiteket? Szülők válaszát várom!

Figyelt kérdés
Elsősorban óvodás, iskolás gyermekek szüleitől kérdezném, hogy van-e kire bíznotok a gyermekeiteket, illetve ha nincs hajlandóak vagytok-e esetleg főiskolás/egyetemista diáklány kezeire bízni őket némi zsebpénzért cserébe? A lehetőség nyitott, nagyon sok fiatal vállalna hasonló nyári munkát... én magam sem vagyok még szülő, de szintén szívesen vigyáznék 3 év feletti kisgyerekekre szabadidőmben. Mi az ami visszatart egy szülőt ettől a lehetőségtől? A pénzhiány? Esetleg a tudat, hogy a gyermekei idegen kézben vannak? Minden szülő válasza érdekel, hogy ők miért élnének, illetve miért nem élnének eme lehetőséggel? Ha élnének ezzel a lehetőséggel mi alapján választanának stb.
2011. jún. 12. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Na Én látom mindkét helyzetet, sokáig babysitterkedtem külföldön is és most van egy 1 éves kisfiam!


Sokan idegenre nem merik bízni a kicsiket, mert mi van ha a gyerek nem fogadja el vagy éppen a szülőnek nem szimpi. Sokan felelőtlennek tartják az egyetemistákat, mert fiatalság bolondság, bulik esetleg hozzá tartozó ivászat+ mindenféle pörgető szer.Na meg ha nincs a környezetedben picurka vagy nincs gyereked nem tartanak tapasztaltnak!!!

Viszont ha megismernek és megbízható vagy sokan keresnek, sőt adják egymásnak a számodat!!!!!Fontos, hogy legyen ajánló leveled!!!


Én az 1 évesem mellé bevállaltam még 3 óvódás gyerkőcöt is. Itt a szülők dolgoznak, van ahol nincs nagyszülő, van ahol nem tudnak szabira menni, van ahol beteges a nagyszülő. Szóval Nekem most nyáron lesz 4 "gyermekem"(1, 4, 4, 3)

2011. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Sajnos 3 év alatti gyerkőcökkel nincsen tapasztalatom, legalábbis nem olyan fokú, hogy elmerjem vállalni ilyen pici gyerekek felügyeletét, viszont efölött nagyon szívesen bármikor. Nem tartom magamat felelőtlennek, jól kijövök a gyerekekkel és igazán túl sok pénzt sem várok érte, mert számomra ez nem erről szól. Én a nyaraimat mindig nagymamámnál töltöttem, nekem szerencsés helyzetem volt, így megértem, hogy egy szülőnek sem jó napközibe dugni a gyerekét, és én arra törekedek ha unokatesóm gyerekeire kell vigyáznom, illetve arra is törekednék, hogy kimozdítsam a gyerekeket a tv, számítógép elől és igyekezzek minél több olyan élményt adni, amit én közös programok folyamán megkaptam anno nagymamámtól. Csodálatos, emlékezetes nyarak a szabadban... Szerintem ez mindennél fontosabb. Érthető, hogy a szülők nem adják bárki kezébe a gyerekeiket, énsem tenném. Viszont mondjuk lehetne "tesztelni" egy-egy hétvégi közös programmal, stb, és ha nem éreznek alkalmasnak még mindig el lehet küldeni. A környezetemben viszont úgy vettem észre hogy nagyon idegenkednek attól a dologtól, ami külföldön már nagyon jól megy. A korom miatt nem tartanak elég megbízhatónak ahhoz, hogy rámbízzák a gyerekeket. Mindezt anélkül hogy egyáltalán esélyt adnának a dolognak és legalább megismernének. Nem csak én vagyok ezzel így hanem nagyon nagyon sok fiatal is. Ezért lennék kíváncsi arra, hogy a szülőket mi vezérli, ugyanis én ezt csak részben tudom egyelőre megérteni, révén hogy nincs saját gyerekem, nem vagyok édesanya... A pénzhiány okozhat ilyen elszigeteltséget a téma felé, vagy csak be van rögzülve, hogy az egyetemisták bulizósok megbízhatatlanok, esetleg csak idegenre nem szívesen bízzák a gyerekeiket? Kíváncsi lennék az okokra.
2011. jún. 12. 22:29
 3/11 anonim ***** válasza:

Nos, nálam az a helyzet, hogy egyetemista vagyok én is :) A fiam 3 éves múlt, ősztől ovis lesz, eddig bölcsis volt. Viszont ugye nekem nyáron muszáj dolgozni, hiszen szabira menni nem tudok, nincs honnan. Csak persze a bölcsiben van szünet. Anyukámra bízom a fiam, ha lesz munkám (bár lenne már...), mert ő tanár, így nyáron ráér, de azért augusztusban ő is elmenne nyaralni, nem szívesen fogom így le az idejét egész nyárra, neki is ki kell pihennie az évet, a fiam meg nem épp az a nyugis gyerek.

Nekem nem okozna gondot az sem, hogy mondjuk egy egyetemista lányra bízzam a gyereket, hiszen én is az vagyok :D Olyanra pláne nem lenne gond rábízni, akinek már van tapasztalata gyerekekkel. Egy gond van: ha el is tudok menni nyáron dolgozni, én olyan keveset fogok keresni, hogy ha abból még valakinek fizetést is adok, akkor kb. nem is érdemes dolgoznom, mert alig maradna valami.

De mondom, más gondom nem lenne a dologgal. A fiam nagyon barátkozó, felnőttekkel pláne, bárki ide jön hozzánk, azzal öt perc múlva már haverkodik, aztán ha elmegy, akkor már másnap kérdezi, hogy az xy mikor jön megint.

Attól sem tartok, hogy valami baj érné, mert bár írtam, hogy nem az a nyugis gyerek, de nem abban az értelemben, hogy életveszélyes mutatványokat csinálna, sőt, ilyen téren nagyon is óvatos. Ő inkább zajongani szeret. Csimpaszkodni a kilincsen, meg odacsapni a kismotort a földhöz, csak hogy zengjen az egész ház. Na persze ha határozott hangon szól rá valaki, akkor abbahagyja, csak ilyen téren tényleg figyelni kell rá, mert különben katasztrófa van :)

De amúgy tényleg az a fajta gyerek, akivel el lehet menni sétálni is, nem rohangál el, nem fut autó alá, olyan okosan nyújtja mindig a kezét bárhol, ahol kocsik járnak, és nem csak nekem, hanem másnak is, aki épp vele van. Keresztanyjának is, nagymamának is, nagybácsinak is, barátnőimnek is, szóval akiket már ismer.

Úgyhogy én nem aggódnék, ha diákra kéne bíznom, de persze sok múlik a személyes találkozáson is, hogy nekem meg a gyereknek mennyire szimpatikus az illető.


Kár, hogy ez csak elméletben van így, mert a gyakorlatban erre nekem nem lesz pénzem, pedig örülnék, ha nem anyukám pihenésének a rovására kéne nekem dolgozni mennem. Nem mintha nem imádná az unokáját, csak azért látom, hogy elfárad a dologban ő is, na meg épp csak felnevelt két gyereket, nyilván ő is szeretne már kötetlenül kikapcsolódni.

2011. jún. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sejtettem hogy leginkább a pénz a probléma, amit mondjuk meg is értek, ahogy azt is hogy nem minden nagyi vállalja szívesen az unokákat, vagy ha vállalná is, sajnos már nem bírja erővel/energiával. Nincsen olyan barátnőd akire legalább néha számíthatsz hogy a nagyi is pihenhessen egy kicsit? Én pl ha kapnék valahol egy ilyen "bébiszitter" állást (simán vállalnék vele házimunkát is), ha fizetne úgy, hogy legalább a kajámat megtudom oldani belőle, az nekem már bőven jó lenne. Emellett ha szabadidőm akadna szívesen elmennék olyan helyre is segíteni, ahol pénzt nem kapok érte, de akárcsak néhány órára is pihenhet a nagyi, amíg én elviszem a gyerkőcöt játszótérre, hátha kifárad kicsit mire visszaérünk, vagy akár egy-két egész napot is átvállalnék, amennyiben a másik családnak éppen nincs szüksége rám. Én nagyon szívesen tölteném ezzel az egész nyaramat, és tényleg csak annyi pénzt "várnék" érte, hogy mondjuk a Budapesten való tartózkodásomat (szállásom van, azért fizetnem nem kell), kaját, bérletet, ilyeneket fedezni tudjam belőle.
2011. jún. 13. 15:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a szomszédban lakik egy 15 éves lány, ő szokott átjönni vigyázni a 3 éves fiamra. A fiam nagyon szereti, és a lány is nagyon érett a korához képest, felelősségtudatos és nagyon régóta ismerem. Rengeteget van nálunk, olyan, mintha a "nagyobbik gyerekem" lenne, sokat segít és mint már mondtam, gyakran vigyáz a fiamra. Valószínűleg nyáron is ő fog.

Most tutira le leszek pontozva, hogy hogy lehetek ilyen felelőtlen...

2011. jún. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, az elsőt még bíztam bébiszitterre.

Nemsoká eljön az az idő (konkrétan jövöre) mikor a férjem is, én is melózni fogunk és nincs nagyszülő valamint ennyi szabadságunk se valószínűleg hogy végig itthon legyünk a gyerekekkel.

Nem tudom mit fogunk csinálni, felénk elég drága a bébiszitter 800-1000 ft/óra...ha belegondolsz ez rengeteg pénz ha mondjuk több hétre kell igénybe venni a szolgálatot.

A gyerekeim bár addigra elmúlnak 3 évesek, de azért olyan részletességgel nem tudnak beszámolni, mi is történt velük, mit csináltak hogy érezték magukat, ill. mesélnek olyanokat is ami esetleg meg se történt (mert ez az óvodás életszakasz már csak ilyen).

Így én nem tudnék kellőképpen bízni egy elvileg full idegen emberben.

Nem tudom miért, talán mert sok rosszat is hallani fiatal lányokról akik csak gyors pénzkereseti lehetőségnek tekintik a nyári szitterkedést (elnézést és tisztelet a kivételnek aki nem).

Ha lenne ilyen közelebbi ismerős arra szívesebben bíznám mint úgy hogy most megyek a közvetítő céghez mondjuk és kiválasztok egy valakit.

Elnézést ha bántó volt amit írtam de engem ez tart vissza, a bizalomhiány.:(

Végülis a számomra legfontosabb dolgokat bíznám egy idegenre:(

2011. jún. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem volt bántó, érthető ez a gondolkozásmód is! :) Mondjuk aki elkér óránként 1000 ft-okat az nekem is elég gyanús lenne, hogy a pénz kell neki, az azért már szép kis órabért azért, hogy lényegében elvagy a gyerekekkel egész nap. Ha nekem összejönne a nyárra, hogy találjak egy családot 1500-2500 forintot kérnék egy teljes napra, még nem gondoltam teljesen végig, de azt hiszem attól függően hogy hány gyerek van, kell-e takarítani is a családnál olykor, avagy hogy csak néhány óráról van szó, vagy 8-10-ről, ha mindennap kéne mennem, ez így is kijönne 40 ezer forint körül egy hónapban, ami nekem bőven elég ahhoz, hogy "éljek" (legyen mit ennem, legyen bérletem stb). Ha a család olykor azt mondja most csak ennyit tud adni, akkor annyit ad, amennyit tud avagy szeretne, ilyenekben sem kötekedek. Az persze teljesen érthető, ha még valaki ennyit sem tud szánni a dologra, mert nem teszi lehetővé az anyagi helyzete, illetve ahogy kedves utolsó válaszoló te is mondtad, még is csak az ember a legfontosabb kincsét bízza idegenre, amire sokan képtelenek.
2011. jún. 15. 10:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam ovodajanal es iskolajanal szokott lenni osszevot csoport a nyari szunetekben. Igaz fizetni kell erte de viszik oket minden fele, nagyon jo szokott lenni. Pl. babszinhazba, kirandulni, foglakozasokra, pizzazni... Nagyon sokszor egyetemistak segitenek be ezekbe az osszevont csoportokba mert az ovonok tanitonok szabadsagon vannak vagy leallas van. Van 1-2 kepzett ovoneni/gondozo/tanito de a tobbi egyetemista vagy ovoneninek/tanitoneninek keszulo tanulo. Gondolom azert is kell fizetni ezekert a csoportokert mert ezekbol kapnak az egyetemistak "fizetest". Ok sem a semmiert vannak ott gondolom. Ha jol tudom az ovonenik kozott is megoszlik, 2 hetente van masik ovoneni. Gondolom mindenki 2 hetet vallal be a nyari leallasbol. Ezen kivul vannak olyan napok amikor bizonyos egyetemek rendeznek ovisoknak es kisiskolasoknak "ovis sport napokat" Ez kb. 1 het es ide is lehet vinni a gyerekeket. Ez ingyen van. Elviszed munkaba menet elott az egyetemhez a gyereket, ki van irva melyik terembe, van a gyulekezo es egesz nap kint jatsznak, zsakbafutast rendeznek, maszkalnak, turaznak az egyetemistakkal, ha esik az eso akkor a tornaterembe vannak, rajzolnak, gyurmaznak... A munkahelyen ki szoktak tenni a kozeli egyetem mikor rendez ilyet. Pl. iden augusztus elso hete es augusztus utolso hete. Ilyenkor kell szedvicset, csokit, ropit vizet pakolni a gyerekeknek. Az egyetemen mindig van ilyenkor 2 kepzett gondozo vagy ovono is. Igaz en is kulfoldon elek de nagyon szivesen viszem ilyen helyre a kisfiam (ugye nekem is dolgozni kell) semmi gondot nem okoznak az egyetemistak. Nagyon aranyosak. Ha ezek nem lennenek akkor en szivesen fizetnek valakinek aki vigyaz a kisfiamra.
2011. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

11.3s ez hol van? Budapesten? Ahol mi élünk az egy dunántúli nagyobb város, és itt van ez a 800-1000 ft os órabér ahogy írtam és ebben SEMMI sincs a gyerekek felülvigyázásán kívül... Takarítás...ugyan...Nem mintha elvárnám vagy ilyesmi csak akárhol akárhogy is nézem mindenki ennyit kér, akinek van vmi papírja végzettsége (óvodapedagógia, csecsemő és gyerekápolós okj stb.) azok 1000-et kérnek, akinek nincs végzettsége az 750-800at.

Úgyhogy nekünk marad az összevont ovis csoport a nyarakra majd sajnos :(

De jó hogy még nem aktuális idén.

2011. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy 1 éves kisfiam,nem tudok elhelyezkedni én szivesen ügyelnék napi 1500 ft-ért más gyerekére.Nem sok szülő teheti meg,hogy magánbölcsibe, vagy állandóan táborba vigye a gyerekét:(Sok fiatal van,aki szivesen és felelőség teljesen ügyel gyerekekre.E.
2011. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!