Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » M. O. -on ingyenes a Down szürés?

M. O. -on ingyenes a Down szürés?

Figyelt kérdés
Ha nem akkor mennyibe kerül?
2011. jún. 21. 13:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kombinált teszt sok helyen igen,az integrált(aminek a találati aránya a legmagasabb)nem.Az integrált általában 25000-30000 ft körül van.
2011. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az AFP vizsgálat kötelező és ingyenes a 16. héten. A kombinált teszt 35 év felett ingyenes (ha jól tudom).


Találtam egy ilyet: [link]

2011. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az első vagyok,a második válaszolónak:az AFP már egy elavult vizsgálat,igazából nem ér semmit.Amit belinkeltél pont egy fizetős hely,korra való tekintet nélkül.Ezért írtam,hogy van olyan kórház,ahol ingyenes a kombinált teszt(abban az esetben ha oda jársz terhesgondozásra,és ott fogsz szülni.pl.Szt.István kórház).Ebben az esetben viszont teljesen mindegy,hány éves vagy.Különben én 36 éves voltam(és az integrált tesztet csináltattam),amikor a 2. babámat vártam,mégsem mondta senki(pedig ismerős dokikhoz,asszisztensekhez,védőnőhöz,stb. járam),hogy 35 éves kor felett ingyenes!Mert nem is az(nem kor,hanem helyfüggő)
2011. jún. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az utolsó válaszoló írja! Én pont az Istvánba jártam, ottani a dokim és ott is szültem! Nekem ingyenes volt, pedig 26 voltam tavaly. A többi ismerős kismama meg panaszkodott, hogy milyen drága a vizsgálat!
2011. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Amniocentézis ingyenes, annál tutibb nincs.
2011. jún. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Jaj,kedves utolsó,nagyon okosat írtál!Azt azért tudod, UGYE,hogy 1% a vetélés kockázata;ergo csak nagyon indokolt esetben érdemes megcsináltatni.Sokszor nagyobba kockázata az egészséges baba elvesztésének,mint annak,hogy beteg a baba...
2011. jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, nagyon rosszul tudod. Nekem volt amniom, és mielőtt belementünk, hogy legyen ilyen vizsgálat, azelőtt a genetikus orvossal kitárgyaltuk a témát. Nem 1% a vetélési kockázat.

Egészen pontosan úgy van, hogy mindenkinek van X % vetélési kockázata. Teszem fel, nekem mondjuk 10%. Ha megcsinálják az amniot, akkor ez a meglévő saját vetélési kockázatom növekszik meg fél-1 %-os mértékben, tehát a 10% helyett lesz 10,5-11%.

Jó lenne ilyen dolgokkal tisztában lenni, mielőtt elkezdjük riogatni a jónépet...

2011. jún. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Csak az amnioc., vagy korinboholy a tuti, a tesztek csak találgatások. Ha tényleg parázol, akkor amnioc., vagy korinboholy mintavétel. Én már 35 voltam, ezért ajánlották, így ingyenes is volt. Egyébként nem tudom. A dokid biztos tájékozottabb.
2011. jún. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Első 22.18-as vagyok. Egyébként nekem volt négyes tesztem, és annak az volt az eredménye, hogy a nyitott gerinc kockázata 1:7000-hez, de a down-ra a becsült kockázat viszonylag magas volt, 1:450-hez. Ehhez képest az amnio alapján kiderült, hogy makk egészséges a babám. Szóval az összes ilyen teszt tényleg csak találgatás... attól, hogy alacsony valaminek a kockázata, még így is benne lehet a pakliban.
2011. jún. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22:18-as vagyok, nekem 1:170-hez lett a négyes teszt, a frászt hozta rám, ezután kértem az amnioc.-t és makk egészséges lett a kisfiunk. Felesleges pénzkidobás és idegeskedés volt csak a teszt. Amelyik baba meg akar maradni, meg is marad. Ott már gond van, ahol vetélés lesz.
2011. jún. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!