Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ajánlani tudtok pszichológust...

Ajánlani tudtok pszichológust aki online is válaszol? Vagy te tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

Húgom 10 éves. 1-2 éve lett külön szobája, addig anyuékkal aludt. Nem volt gond eddig, az első éjszakától kezdve egyedül aludt a szobában, olykor az egész emeleten. De egy ideje nem alszik. Úgy kezdődött, hogy csak simán nem tud aludni. Oké, meleg volt ,akkor ablakot nyitottunk, olvasott vagy valami. De már rosszabb. El-elalszik de sűrűn felébred, mászkál, megy anyuhoz, vagy beül a szobámba, és csak azt mondogatja, hogy nem tud aludni, mit csináljon, aztán elkezd sírni és nem tudja, hogy mi baja van. Én is ilyen voltam, féltem, nem bírtam az egyedüllétet,a sötétet, de ő azt mondja nem fél, egyszerűen azt mondja nincs semmi baja, mégis úgy sír most is, hogy zeng a ház.

Eddig nem volt gond most mi történhetett?


2011. aug. 8. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Úristen nem bírom végigolvasni hogy mi történt olyan félelmetesen írod le, esküszöm ott megakadtam hogy "De egy ideje nem alszik." Kiráz a hideg.
2011. aug. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem volt szándékos. :) Semmi félelmeteset nem írok, csak szeretném tudni, hogy mi a kiváltó ok.
2011. aug. 8. 23:37
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
földsugárzás lesz az :D
2011. aug. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megértem őt és bár ő azt állítja nem fél, szerintem mégis inkább ez lehet az ok.

Én nagy családban nőttem fel, nem volt saját szobám, mindig min. 1 testvéremmel osztoznom kellett a szobán. Ezt szoktam meg. 18 évesen nagymamiékhoz költöztem és velük egy szobában laktam 3 évig, aztán külföldön vállaltam munkát és ott volt először saját szobám. Nem volt egyszerű megszokni, majd összeköltöztem a barátommal (mára már a férjem)és azóta megint nem alszom egyedül.

Minden ember más,így van aki jobban tűri, sőt esetleg szereti a magányt, de mivel társas lények vagyunk, szerintem teljesen normális ha nem szeretünk egyedül lenni, aludni.

Ha téged nem zavar, esetleg átköltözhetne hozzád egy időre.

1-2 év múlva úgyis abba a korba lép amikor a gyerekek elkezdik igényelni a saját kuckót, ami csak az övék, ahova félrevonulhatnak.

Anyukádék felkereshetik a helyi nevelési tanácsadót ahol biztos kaptok segítséget.

Itt egy szakértő akitől online kérdezhetsz:

[link]

2011. aug. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem MUSZÁJ sötétben lennie!...

Tegyetek be neki a szobájába egy éjszakai kislámpát, meg fog szűnni a problémája!


Én is féltem kiskoromban sötétben aludni, sőt még felnőttként is felkapcsolok egy kislámpát, ha egyedül alszom a lakásban...


A gyerekeimet sem kényszerítettem soha sötétben alvásra, egy kislámpával nyugodtan alszanak, ezt még a nyaralásokra is mindig vittük magunkkal!


Időnként még rám a felnőttre is rájön valamilyen megmagyarázhatatlan szorongás (lehet egy véres krimi után vagy egy rossz álom miatt)...

Egyik nap van ilyen, a másik nap eszembe sem jut...


Lehet, most azt mondja a húgod, hogy nem fél, csak egy megmagyarázhatatlan szorongást érez, amit nem tud még megnevezni...


Ha az én kislányom csinálna ilyet, akkor mellébújnék, mesélgetnék neki, míg elalszik és egy kislámpát tennék a szobájába... :-))

2011. aug. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy 10 éves, de lehetnek hormonok (mint "előfutárok"), ezek nem hagyhatják aludni.
2011. aug. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!