Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítenél kitölteni a nyomtatv...

Segítenél kitölteni a nyomtatványt? GYES, CSP és anyasági.

Figyelt kérdés

GYES II. pont a kérelmező házastársára/élettársára vonatkozó adatok.

Bár együtt élünk, de hivatalosan párom nem hozzám van bejelentve, így papíron nem vagyunk élettársak. Ki kell tölteni így is ezt a részt?

III. Gyermekekre vonatkozó adatok.

Mióta van a háztartásomban? Ide a születési dátumát kell írni a picinek?

IV. Jogosultság megállapításához...

Mikortól kéri a folyósítást? Ide is a születési dátuma kell? Ha nem akkor mit írjak?

A családi pótléknál ugyanezek a kérdéseim.

Az anyaságinál pedig a mióta él a háztartásomban? kérdéshez nem tudom mit kell írni.

Köszönöm szépen.


2011. aug. 15. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szüléskor még sem éltünk hivatalosan együtt, de beírtam a páromat, tehát nem egyedülállóként igényeltem.

Igen, születése napjától van a háztartásban a pici. A folyósítást is aznaptól kéred. CSP-nél pedig elég a hónapot beírni, mert az teljes hónapra jár.

2011. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

III. Gyermekekre vonatkozó adatok.

Mióta van a háztartásomban?


Én ide azt a napot írtam, amikor hazajöttünk a kórházból - hiszen azóta van a háztartásban.


IV. Jogosultság megállapításához...

Mikortól kéri a folyósítást?


Ide úgy rémlik, hogy a szül. dátumot írtam be.


A házastárs/élettárs... ebben nem tudok segíteni.

Ezt inkább kérdezd meg vkitől! Vagy hátha kapsz még választ!

2011. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Cs.p.

Ha nem egy háztartásba vagytok bejelentve,akkor legyen eszed,és egyedül állóként kérd a családit! Ne írd be a párod! (Manapság már nem mindegy,hogy 12200 egy gyerekre,vagy kicsit több!)


Én a "mióta van a háztartásban" -hoz a születési dátumot írtam mindig.

"mikortól kéri a folyósítást" dettó a születési dátum!


Jó babázást!! :-D


Üdv:2gyerkőcös,36hkm.

2011. aug. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!