Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló férfiként lehet...

Egyedülálló férfiként lehet örökbe fogadni gyereket?

Figyelt kérdés

Kicsit negatívan hangzik de így most nem látom hogy valaha is lesz nő az életemben aki hozzám jönne és még gyereket szülne, de gyereket mindenképpen akarok, ha nem lesz 35 éves koromra akkor örökbe akarok fogadni. Igazából ha lesz sajátom akkor is szeretnék örökbe fogadni, de egyedüli férfiként lehetséges?

21/F


2011. aug. 28. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
miért gondolod,hogy egyedül maradsz??
2011. aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

21 éves vagy, talán nem úgy tűnik, de rengeteg időd van! (Persze én 19 éveskén is azzal gyötröm magam, hogy már lemaradtam mindenről, és biztos sosem lesz barátom, így tudom, hogy nehéz ezt elhinni...OO)

Magyarországon úgy tudom, hogy nem igazán preferálják az egyedülálló szülőket, de biztos anyagi háttérrel nagyobb a lehetősége.

Azért jó lenne, ha a picinek anyukája is lenne, ne add még fel! :)

2011. aug. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Lesz egy szuper apja :D
2011. aug. 28. 11:52
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha azt gondolod, hogy szuper apja lennél, az számomra azt jelenti, hogy "lelki ember" vagy, vagyis érzékeny és gyengéd.

A lányok/nők 97%-a ilyen férfire vágyik.


Egyébként szeretetet adni az tud igazán, aki szereti saját magát is. Előbb ezen kéne dolgoznod, és ahogy növekszik majd az önbecsülésed, kitárul előtted a világ, és megtalálod a hozzád való lányt! mivel nem Neked kell szülnöd, így abszolút nem kerget a tatár.


Ha meg nagyon szereted a gyerekeket már most, elmehetsz önkéntesként bármely szervezet szívesen lát, gyermekeket táboroztatni, ilyesmi.


Amúgy szerintem picit önző dolog egy gyereket egyedülállóként örökbe fogadni (mindegy hogy férfi vagy nő teszi), mert egy gyereknek CSALÁD kell.

Tudom, mert elváltak a szüleim. Fiatal felnőttként 10 évre volt szükségem, hogy megépüljek annyira, hogy egyáltalán normális párkapcsolatot tudjak kialakítani, majd családot alapítani...


34/N

2011. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazából nekem sose volt apám vagy férfi az életemben, és eldöntöttem hogy ha lesz gyerekem annak a legjobb apja próbálok majd lenni amennyire csak lehet, nem feltétlen pénzes apa de szeretni és nevelni fogom. Illetve úgy akarom hogy egy fiút akarok meg még egy 10-15 közötti fiút akarok örökbe fogadni, és aztán esetleg egy lányt, de persze ezt így nem lehet előre látni, de mivel nem vagyok a nők kedvence, így legalább annyit el akarok érni hogy örökbe fogadhassak.
2011. aug. 28. 12:26
 6/13 anonim ***** válasza:

Aki akar az talált párt magának, már a kérdésed és szöveged alapján is normálisnak tűnsz, szóval nem hinném hogy bármi gond is lehetne veled ami miatt ne kellenél senkinek.

Egyedülállóként nem tudsz örökbefogadni, még a pároknak is házasság meg minden sz*r kell hogy megtehessék, akkor is sok időbe telik. Egyedül esélytelen vagy teljesen.

2011. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az nagyon szép, ahogy írta valaki, hgoy egy gyereknek család kell, de sajnos ez manapság már elég ritka. Hiába vállalnak sokan házasság után gyereket, több mint a fele elválik, és a gyerek ugyanúgy "csonka családban" nevelkedik fel. Én támogatnám az egyedülállóknak is az örökbefogadást!

Miért gondolod, hgoy nem vagy a nők kedvence?

2011. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Elég magamnak való személyiségem van kevesen tudják értékelni, és külsőre se vagyok egy Brad Pit. 3 éve próbálkozok lányoknál de még sose jött össze így vagy úgy de mindig volt valami. Ráadásul azt látom hogy a komolyabb lányok akik terveznek azok 20 évesen a 30 éves pasik után futnak. Még karrier szempontjából se tartok sehol, mondjuk nem is akarom még elkötelezni magam de 30 évesen szeretnék már családod az tuti.
2011. aug. 28. 12:58
 9/13 anonim ***** válasza:

Kicsi férjemmel 2008 július 13.án mondtuk ki, hogy járunk, október22 pozitívat teszteltem 2009június20 született a kisfiunk, 2010október 21én házasodtunk, 2011január18 született a kislányunk.

Előtte azon szenvedett a férjem, hogy neki sose senkije sem lesz. Mind a ketten megbuktunk politológiából, és vizsgán ismerkedtünk össze...

Szóval az orrodat ne lógasd, mert a végén annyira rágörcsölsz, hogy egyik pillanatról a másikra a szülőszobán találod magad, és Apa leszel:D

2011. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehetséges, a törvény nem zárja ki, gyakorlatilag meg egyedülálló férfiként esélytelen vagy, annyi pár vár gyerekre. Esetleg egy idősebb, vagy kisebbségi gyereknél lenne esélyed
2011. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!