Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túlságosan uralnak az érzelmei...

Túlságosan uralnak az érzelmeim-mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Azért ide írok, mert ha minden jól megy már én is anyuka vagyok. :)

Szóval az a problémám, hogy nagyon el tudnak uralni az érzelmeim és ezzel nem szeretnék ártani majd a babáknak. Az még nem olyan nagy gond, hogy bármi érzelmesebb dolgon elsírom magam, de az már igen, hogy nagyon könnyen felhúzom magam, tombolásig. A tehetetlenség és a düh szokott nagyon eluralni. Valamiért az igazságtalanság, a pofátlanság meg a szabályok be nem tartása érint a legrosszabbul. Például, a nemtörődöm, barom autóvezetőket legszívesebben kitépném a kormány mögül és szétcincálnám. Sokszor előfordul az is, hogy kétségbeesésemben vagy dühömben sírógörcsöt kapok. Ma például úgy éreztem egy a meddőségiben, hogy magamra/cserben hagytak és eléggé kibuktam, csak mondogattam, hogy nyugi, ez nem tesz jót.


Nem tudom, hová fordulhatnék ezzel, pszichológushoz, vagy vmi meditációs tanfolyamra? Veletek volt ilyen?


2011. aug. 29. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem voltam talán kiborulós, de a hormonjaim engem is "felforgattak".

Ez ilyenkor normális, a terhességi hormonok ellen nehéz tenni. Ha gondolod egy meditációs gyakorlat jót tehet, főleg ha hiszel az ilyenekben. De ha valóban babás vagy, és a hormonjaid valóban tombolnak, akkor egy kis türelem kell, idővel majd javulni fog, max. szülés után egyszer...

Próbáld meg ne idegesíteni magad, ne agyalj feleslegesen és tojd le az autósokat! Lazíts, pihenj ha tudsz! Ha sírdogálsz nem baj, attól nem lesz baja a babádnak, de azért feleslegesen ne húzd fel magad.

2011. aug. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos ez már a gyerekvállalás előtt is így volt...


Bár lehet, hogy most a hormonok ráerősítenek.

2011. aug. 29. 13:39
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Na Én is ilyen voltam. Igazságtalanság,pofátlanság stb...még az itthoni veszekedésekben is én voltam a topon. De a terhességem alatt én úgy lenyugodtam, ha párommal veszekedtünk, én azon is csak nevettem. Nem tudom,lehet a hormonok miatt,de nem tudtam felhúzni magam úgy mint előtte.
2011. aug. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!