Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Juniusban lesz a kisfiam 2...

Juniusban lesz a kisfiam 2 éves. Innentől fogom kapni a GYES-t, ami ugye minimális összeg. Szeretnék még egy babát /remélem hamar összejön /, de mig nem esem teherbe szeretnék GYES mellett dolgozni. Lehet GYES mellett dolgoznom 4órában?

Figyelt kérdés
A gyest nem szeretném átruházni a nagyszülőkre, mert akkor ha terhes leszek közben azt hiszem 180 napot bekell folyamatosan dolgoznom, hogy elmehessek ujra gyedre.A kérdésem lényege:most gyes mellett legalább 4órás munkarendben dolgozhatok? és milyen feltételek mellett? Kell ezután adóznom, vagy bármilyen járulékot fizetnem?
2009. ápr. 19. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A barátnőm pont most ment vissza gyes mellett dolgozni, tőle tudom, hogy már nincs órához kötve, akár 8, 12 órát is dolgozhatsz! Megkapod a gyest, meg mellette a fizetésedet is, amiből persze mint eddig míg dolgoztál vonják a járulékokat.

2009. ápr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A gyes megnöveli az adóalapodat, de a gyesre eső adót nem kell megfizetni.


[link]

2009. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha találsz munkát akkor akár 8 órában is dolgozhatsz GYEs mellett a törvény nem tiltja.
2009. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem fiam aug.-ban lesz 2 éves. Azon vagyunk, h teherbe essek még júl.-ig, h a 2éves gyedet kapjam megint. Szerintem nem kell gyes alatt bedolgoznod a 180 napot, hogy kaphass megint gyedet, ha 2éves lesz a fiad, kapod a gyest, közben terhes leszel, és ha megszülsz (gyes alatt) akkor kapod a gyedet, annyit, amit az 1.,gyerek után kaptál, vagy nem jól tudom?
2009. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az tényleg igaz,hogy törvény szerint akár 8 órát is dolgozhatsz gyes mellett,de ez cég függő dolog. Én például nem dolgozhattam csak 4 órát,és túlórát sem engedtek... Viszont máshol nem volt munka.
2009. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kérdező úgy értette, hogyha átadná a gyest nagyszülőknek akkor újra kéne neki a 180nap.

Csak vigyázz mert ha a régi időt szeretnéd otthon lenni a kicsivel akkor húzzatok bele a második kicsibe, mert júl. 1-ig meg kell fogannia, nem árt ha pár hetes terhes vagy már akkor.

Amúgy csinálhatjátok azt, hogy mondjuk terhes leszel, már lejárt a gyed, annak végét mindenképp várjátok meg! Szóval terhes leszel, akkor apuka átveszi gyest és te elmész táppénzre, de ugye előbb kiveszed a szabikat, majd az első tizenöt nap betegszabi és táppénz. Itt annyi baj van hogy így kicsit kevesebb lesz a köv tgyásod, gyeded mert ezen utóbbik lesznek az alapjai az újnak. De alapjában több pénz lesz jelenleg. Ja és mindez folyamatos jogviszony esetén áll fenn, tehát ha még állományban vagy a régi helyeden.

Vagy maradsz terhesség alatt gyesen és még gyes alatt megszülsz akkor pedig mivel a tényleges ledolgozott 180napod nincs meg újra ezért a szerződés szerinti alapbéredet fogják alapul venni, persze jön le belőle, mert az ugye bruttó. Ez akkor éri meg neked ha még az első szülésed előtt sokat emelkedett a fizud és mondjuk szülés előtt pár hónapig dolgoztál a magasabb fizuval, akkor így jól járhatsz, pozitív irányban.

Amúgy négy órás munkaviszonyban dolgozhatsz, bármennyibe. Adóznod természetesen kell ha bejelentenek, illetve járulékokat is vonnak, hiszen munkabér lesz. Amúgy ha gyes mellett dolgozol az adóalapodat emeli de a rá eső adót nem kell megfizetni. Ez annak rossz aki sokat keresett, mert őt egy évi gyes feljebb lévő adósávba tolhatja és így magasabb adókulccsal adózik. Persze lejön belőle a gyes adója. De akkor is rosszabbul jár, mintha esetleg lemondana a gyesről inkább.

Ha még szeretnél a másodikkal otthon maradni 2+1évet siessetek, júl 1-ig. Ha addig megfogan, akkor semmi gond, júniusban lejár a gyed, elkezded a gyest és maradsz abban míg megszületik a baba. De amúgy én úgy tudom, hogy mehetsz máshova is dolgozni gyes alatt, de a régi és még jelenlegi munkahelyen be kell jelenteni ezt. Az hogy viszont ez számít e az új gyedbe nem tudom, illetve hogy hogyan, hova számít ez.

2009. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sokat segitetettek!A régi munkahely mellett is lehet más helyen dolgozni?ez törvényes,ha bejelentem,vagy ott le kell számolnom?
2009. ápr. 21. 07:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Elvileg törvényileg van rá lehetőség, de szólnod kell a régi munkahelyeden én így tudom. Aztán lehet a munkahelyed ebbe nem megy bele. Esetleg határozott szerződéssel az új helyen. De ha az új hely a jövőre nézve jókkal kecsegtet akkor fel is mondhatsz a réginél, mert minek megtartani.

De mindenképp az oepnél, vagy az államkincstárnál érdeklődj utána tutira, a feltételeknek stb-nek!!!!!

2009. ápr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aztán majd írd meg mit mondtak! Másnak is jól jöhet!
2009. ápr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!