Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 2 gyerekkel utazunk, van...

Ha 2 gyerekkel utazunk, van valamilyen kedvezmény vonatra/buszra? (6 éven aluliak a gyerekeink)

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
csak vonatra. 33 %
2011. szept. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vonatra 33% családi jegyként kell kérni, de ilyenkor a gyerekeknek is kell regisztrációs jegy!Ez tuti, mi is így szoktuk, de még csak egy gyerekkel! :D


Volánon csak 3 gyerekkel van családi kedvezmény ha jól tudom , de ebben nem vagyok biztos!

2011. szept. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Volánon a gyerekeknek ingyen van 6 éves kor alatt.

[link]

2011. szept. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor ezt nem értem, még a nyáron utaztunk, akkor még csak pocakos voltam, de már a sofőr úgy vette, mintha megszületett volna a baba, és így kaptunk kedvezményt, 90%osat talán, de nem emlékszem már pontosan...
2011. szept. 27. 08:45
 5/8 anonim ***** válasza:

2.vagyok


6 éves korig valóban ingyen van, viszont Anyukának, Apukának egész kell.


Viszont a vonat kényelmesebb, tágasabb, lehet a gyerekekkel sétálni ha hosszabb útra megyünk, ne adj isten pisilni kell és sehogy sem bírja ki még leszállunk (bár nálunk van papír bili). Ami nem utolsó szempont, hogy 33% jár Apának, Anyának egyaránt! :D Az az egy baj van, hogy nem lehet mindenhova eljutni vonattal: :(

2011. szept. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
vonatozni szoktunk, pont az említett előnyök miatt :) csak nem tudom van-e valamilyen kedvezmény, a nyári buszos kirándulás megkavart (én is úgy tudtam, hogy 3 gyerektől jár a 90%-os kedvezmény. Lehet, hogy jó fej volt a sofőr :) )
2011. szept. 27. 08:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem erre gondolsz:

2.5. 90%-os menetjegy díjkedvezményre jogosult


f) a szülő(k) és a vele (velük) együtt utazó legalább 3 gyermeke(ük), ha a gyermek 18 éven aluli, vagy 26 éven aluli és érvényes nappali tagozatos diákigazolvánnyal rendelkezik, vagy életkorától függetlenül akire munkaképtelenség folytán magasabb összegű családi pótlék jár és ezt a kifizetőhely igazolja,

2011. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2.vagyok


Lehet Apát is gyerkőcnek nézte :D , vicceltem szerintem jó sofőrt fogtatok ki. Anyósékhoz utazva van, hogy mi nem is kapunk jegyet vagy éppen valami kamu jegyet , amit az utazás végén vissza kell adni, hogy még aznap többször feltudja használni! Így féláron utazunk! Ha meg ismerős jön akkor meg még jobban jár mindenki! :D

2011. szept. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!