Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabadság kiadása GYED-ről...

Szabadság kiadása GYED-ről visszatérve hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Törvény-változás miatt úgy tudom, hogy GYED/GYES-ről visszatérve 183 napja van a munkáltatónak, hogy kiadja a szabadságot. Ismeri ezt valaki pontosabban?Ezt a munkavállaló kérésére teheti meg (pl. ha vk nem szabival akar kezdeni, hanem mondjuk dolgozna 1-2 hónapot és utána venné ki a szabadságoz), vagy a munkáltató dönt pl. gazdasági helyzetére hivatkozva? Ilyen esetben a felhalmozódott szabadság 25%ával nem én rendelkezem?
2011. szept. 30. 17:07
 1/1 wartburg353s ***** válasza:
Sajnos nem vagyok szakértő, csak annyit tudok, ami nálunk volt: aki visszajött, rögtön pár hónap szabival kezdte, aki a beosztást csinálja, azt mondta, ki kell adnia a felhalmozottat.
2011. szept. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!