Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nemetorszagban elek 15 honapja...

Loliboli kérdése:

Nemetorszagban elek 15 honapja, es terhes lettem a paromtol, aki nemet allampolgar, ilyenkor kapok valami jutattast? Mert dolgozni nem tudok mar.

Figyelt kérdés
Tudna valaki segiteni ebben, mert van egy 13 eves länyom is,aki szinten velem van,es erdekelne,hogy mi a teendö ilyenkor.
2011. okt. 3. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha biztosítva voltál eddig akkor igen ha nem akkor innen semmit.


Itt azok kapnak valamit akik biztosítva voltak valamilyen módon. Ha biztosítva voltál, de nem dolgoztál akkor minimum 300€-s elterngeldet kapod, ha dolgoztál volna akkor 67%-t a fizudnak, de ha bizosítva sem voltál akkor semmit. habár akkor szülni sem tudsz csak ha kifizeted a szülés költségeit.


A lányod hogy van biztosítva? Ès te? itt ez a kérdés.

2011. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biztositva vagyunk,mert dolgoztam egy cegnel,csak a ceg megszünt,most kapok segelyt,ami biztosit.Most lett volna munkahelyem megint, csak közben kiderült hogy terhes vagyok,es az orvos a pihenest ajanlja a munka helyett.Segely utan nem jar semmi?
2011. okt. 3. 14:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Segély után csak a 300€ jár az mindenkinek jár aki valahogy biztosított.

Miért nem házasodtok össze a pároddal?

Azt tudod, hogy sok sok papír kell a gyerkhez.

Nekünk is úgy született a lányunk, hogy nem voltunk összeházasodva és kellett az apasági nyilatkozat, a gyámnyilatkozat, aztán minden magyar papírt németre fordíttatni, és ha otthon házas voltál akkor kell onnan a válási papír ezeket is fordítattni kell.

De ugye otthon is megcsináltatod majd valamikor a papirokat akkor Mo-n mégegyszer apaságit kell tennie a párodnak az ottani anyakönyvezetö elött és ha nem tud magyarul akkor kell tolmáccs.

2011. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jár még a Kindergeld, ami havi 185 euro, ha Magyarországról nem kapsz családi pótlékot.
2011. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos valaszokat.A kindergeldet most is kapom,a masik länyom utan,nekem is minden papiromat lekellett forditatni, mielött kiköltöztem.Hazasodni nem szeretnek,a parom nagyon szeretne,de valahogy en azt nem szeretnem.Valamiert mindig lemondok az esküvökröl :)
2011. okt. 4. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!