Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol "érdemesebb" szülni?...

Hol "érdemesebb" szülni? Magyarországon vagy Ausztriában?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy ahhoz, hogyha az utóbbiban (Ausztriában) szülnék, akkor ahhoz kell X idős munkaviszony, hogy onnan kapjam a juttatásokat.

Minden tapasztalatot, véleményt szívesen várok/fogadok!

Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 4. 17:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy nemcsak szülés szempontjából. Hanem úgy összességében. Hosszútávon gondolkodunk, csak még nem dőlt el 100%-ig, hogy kinn vagy itt. Nem szeretnék bolyongani, ezért szeretnénk jutni valamire.
2011. okt. 4. 17:58
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha beszéled a nyelvet egyértelműen kint!!! Azért fontos a nyelv, hogy bármire rá tudj kérdezni-akár a terhesgondozás alatt is. Meg persze jobban emberszámba vesznek, ha beszéled a nyelvüket. Egyik barátnőm most vár babát, és ő kint dolgozott,most a terhesgondozás is kint van neki, és természetesen szülni is kint fog. Sajna szegénykém ágyhoz van kötve veszélyeztetettség miatt, így most nem nagyon tudok tőle érdeklődni, mert nekem is itt van a picim, és sajnos barinőm a város másik végén lakik... De azt mondta eddig,hogy maximálisan meg van elégedve, (persze ő folyékonyan beszéli a németet.)a kórházat sem lehet az itthonival összehasonlítani. Szóval csak jót tudott eddig mondani. Mi is nagyon készülünk ki, bár mi itt lakunk a határ mellett. Párom kint dolgozik, és amikor a babám ovis lesz, én is kint szeretnék, addig is tanulom a németet! Remélem tudtam segíteni. És bátran vágjatok bele! Sok sikert!
2011. okt. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
A párom mindig azt mondja, hogy ha lehetőségünk lenne rá, akkor azt akarná, hogy külföldön szüljek, mert a kettős állampolgárság mindig jól jöhet. Nekem sosem voltak ezelőtt ilyen irányú gondolataim, de azóta én is jó dolognak tartom.:) Én a helyedben Ausztriában szülnék.
2011. okt. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
21.23, még jó, hogy emiatt nem szültél külföldön, mert attól még nem lesz kettős állampolgár a gyerek, mert ott születik. :)
2011. okt. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

Még jó, hogy nem ott szültem, mert még nem is szültem!:)

Egyébként persze, hogy nem lesz automatikusan kettős állampolgár, de ha Ausztriában születik, akkor automatikusan osztrák állampolgár lesz és lehet kérvényezni a magyar állampolgárságot is, mivel a szülők magyarok. Legalábbis én ezt olvastam régebben.

De nyugodtan cáfoljatok meg ha tévedek, legalább én is okosabb leszek!:)

2. válaszoló voltam

2011. okt. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Akkor megcafollak.

Nagyon tévedsz. :)

2011. okt. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden orszagba lesz automatikusan allampolgar ha a gyerek ott szuletik. Tudtommal ez Ausztriara nem vonatkozik es ugy hallottam Angliaba sem.

Az en fiam Kanadaba szuletett, O automatikusan kanadai allampolgar lett. Az USA-ba is igy mukodik.


Kerdezo: A baba meg csak tervbe van vagy mar terhes vagy? Kint eltek mar vagy csak szeretnetek?

2011. okt. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Ma 00:12 te nem győztél meg. A megcáfolás nálam nem ezt jelenti, de mindegy...Te csak kötözködsz, de meg nem indokoltad. Vagy mert nem tudtad, vagy mert nem akartad. Az előbbire

Az utolsó válaszolónak már inkább hittem. Ezek szerint valóban tévedtem, de mégsem mondtam akkora butaságot, mert mégiscsak vannak olyan országok, ahol így működik, csak nem pont Ausztriában. Neked köszönöm a felvilágosítást!:)

2011. okt. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szóval az előbbire tippelnék...csak véletlenül elküldtem közben.:S
2011. okt. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A baba még csak tervben van, illetve az is, hogy kiköltözünk Ausztriába. Csak nem tudunk dönteni, melyik választás lenne jobb: Baba megszületik itthon és majd úgy kiköltözni vagy előbb kiköltözni és majd ott jöhet a baba.

Nem a kettős állampolgárság miatt fontolgatjuk a dolgot.

2011. okt. 8. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!