Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyed lejárta előtt is...

A gyed lejárta előtt is köteles visszavenni a munkáltató, ha én kérem?

Figyelt kérdés
Ez esetben is vonatkozik a védettség a gyerek 3 éves koráig?
2011. okt. 21. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na erre én is kíváncsi lennék, szerintem vissza vissza kell hogy vegyen, de a védettség már ilyenkor megszűnik. Mert ha a gyerek 2 éves korában mész vissza, akkor is azonnal elbocsáthatnak, nem? Nem kell neki még egy évet várnia? Csak a gyed alatt nem küldhet el. De lehet hogy én tudom rosszul, remélem lesz valaki, aki jártas ebben.
2011. okt. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Köteles visszavenni akkor is, de a gyedről le kell mondanod. A védettség csak akkor jár 3 éves korig, ha kapod a gyest vagyis nem teljes munkaidőben dolgozol, csak 6 órában. Ha már a gyest nem kéred, mert 8 órában mész vissza dolgozni, akkor nem vagy védett!
2011. okt. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de én úgy tudom, hogy igen, bármikor megszakíthatod a fizetés nélküli szabidat.

A védettség pedig a gyermek 3 éves koráig jár, függetlenül attól, hogy gyed-en, gyes-en vagy semmin nem vagy.


Azért halkan megjegyzem, hogy nekem nov. 10-én jár le a gyed-em és csak 11-től vehetem majd ki a szabikat, előbb nem engedték, pedig azt szerettem volna, mivel 73 napom van.

2011. okt. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A munkáltatóm közölte, hogy nem tud visszavenni. Még van a gyedből kb. 2 hónap, de a kislányom 2 hét múlva kezdené a bölcsit, de akkor le kell mondanom a gyedről. Szóval nem egyszerű, a jogaimmal pedig nem vagyok teljesen tisztában.
2011. okt. 26. 13:20
 5/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Szerintem ne mondd le a gyed-et, várd meg, amíg lejár magától. Ha lemondod és a munkáltatód meg nem adja ki a szabijaidat, akkor mi lesz? A beszoktatás alatt úgysem tudsz még elhelyezkedni, jövedelem nélkül meg nem maradhattok.

Nekem is most kezdte a bölcsit a kisfiam és 10-éig még jár a gyed. Én nem mondtam le, mivel nekem sem engedték előbb kivenni a szabikat. Lejár magától, 11-étől meg szabin leszek.

A nagyfiammal is így csináltam anno, bár ott meg ki sem adták a szabikat végül...


Amúgy meg állj a sarkadra és ne hagyd magad átverni! Sik sikert! :)

2011. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mármint SOK sikert! :)
2011. okt. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja igen, ugyanezt játszották el velem akkor, amikor a nagyfiam 2 lett és elkezdte a bölcsit. Én jeleztem 2 hónappal előtte, hogy akkor ahogy lejár a gyed, szeretném kivenni a szabikat és mennék vissza. Erre közölték, hogy létszámstop van a válság miatt és hogy a gyerek 3 éves koráig nem kötelesek visszavenni és a szabijaimat sem adhatják ki. A fiam meg már beszokott a bölcsibe és nagyon meg is szerette.

Elkezdtem munkát keresni és közben terhes lettem a kicsivel, ami miatt el akartam menni táppénzre és azt sem engedték! Én hülye, meg nem néztem utána semminek, egy nagy cégről lévén szó, megbíztam bennük, aztán megtudtam, hogy jól átvágtak...

Na most már nem hagytam magam és kerek-perec közöltem, hogy megyek vissza és találjanak nekem helyet. Ha meg nagyon húzódoztak volna tőle, akkor mentem volna munkaügyi jogászhoz (szerencsére a húgom főnöke az).

2011. okt. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Idén márciusban jogásztól kértem tanácsot, ő mondta, hogy gyes alatt védett vagyok. De ha 8 órában megyek vissza dolgozni nem jár a gyes és akkor már nem vagyok védett még akkor sem, ha a gyerek nincs 3 éves.
2011. okt. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Törvényben van, hogy a gyerek 3 éves koráig védett vagy, ha gyes mellett dolgozol, ha rendesen 8 órában.
2011. okt. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
4. válaszra: muszáj lemondanom a gyedet, mert különben nem veszik be a bölcsödébe, vinnem kell a lemondó igazolást. Ha most nem adom be a bölcsödébe, akkor elveszíti a helyet, és legközelebb csak szeptemberben... ami még tetézi a gondokat, hogy egyedül nevelem a kislányomat, tehát jelenleg a gyed az egyetlen jövedelem, amiből élünk.
2011. okt. 27. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!