Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most hogy is van ez? Kistesó...

Most hogy is van ez? Kistesó - gyed - gyes?

Figyelt kérdés

Kislányom 17 hónapos lesz lassan, szeretnénk kistesót, de Gyed-et csak 18 hónapos koráig fogok kapni, mert 1 év munkaviszonyom volt előtte. Tehát,akkor ha most teherbe esek mi alapján számítják a juttatásokat? Annyi mindent olvastam, hogy már meg vagyok keveredve.

Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 27. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg:

[link]

2011. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ingyen is elmondom neked, hogy most hogy is van ez :)


Van most élő munkaszerződésed?

Igen: mivel ebben az esetben még mindig folyamatos a munkaviszonyod, így a ketteskéhez meglesz az igénylés előtti két évből kettő év.


Az ellátások összegénél nem mindegy, hogy mit kaptál az igénylést megelőző évben.

Tgyás: minimálbér kétszeresének a 70%-a a plafon, vagy a tényleges/szerződés szerinti bér után kevesebb járna, akkor az.

Gyed:

Ha zömében gyest kaptál: minimálbér 70%-a

Ha zömében tgyást/gyedet/táppénzt kaptál: korábbi ellátás alapja lesz az új ellátás alapja.

Ezért ha a gyes időszakában válsz kismamává, akkor célszerű elmenni egyből táppénzre. (Táppénz összege: a mostani gyed alapod lesz az alapja, 60%).

2011. nov. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!