Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet kevesebb a Gyed, mint a...

Lehet kevesebb a Gyed, mint a minimálbér?

Figyelt kérdés

Ha jövőre felemelik a minimálbért 92ezerre, akkor aki kevesebb után kapja az ellátást, annak emelkedni fog az összeg? Mert én 9ezer után kapom, és érdekelne, hogy lehet-e majd több egy picit. És ha igen, akkor a garantált bérminimummal mi a helyzet? Gondolom az ettől független. Ha valaki TÉNYLEGESEN ÉRT hozzá, az kérem válaszoljon!


Nagyon szépen köszönöm!


2011. okt. 28. 19:03
 1/3 A kérdező kommentje:
90 ezer, nem 9 ezer, elnézést!
2011. okt. 28. 19:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, a gyed maximuma emelkedik, ha a minimálbér is emelkedik. De te nem kapsz ettől még többet, hiszen összegfüggő a gyed, ha 90 ezer jövedelem után kapod, azt nem emelik, csak mert emelkedik a minimálbér.

Ez az emelkedés azokat érinti, akik a gyed maxot kapják, de több, mint 156000 után. Nekik emelkednik majd.

2011. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ava87 ***** válasza:
Nem fog emelkedni, hiszen te a KORÁBBI jövedelmed alapján kapod, nem az alapján, amennyit most kapnál, ha dolgoznál. Amikor én GYED-en voltam (két éve bezárólag), az alatt is emelkedett a minimálbér, de a GYED-em maradt ugyan annyi.
2011. okt. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!