Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekelhelyezés előtt kérni...

Gyerekelhelyezés előtt kérni a visszamenőleges gyerektartást a gyámhivataltól? ÉS ha a bíró nem ítéli meg akkor, mi lesz?

Figyelt kérdés

Ügyvéd mondta hogy kérjük most a gyámhatóságtól, januárba lesz a tárgyalás.

Vagy ez innentől a tárgyalásig?

Bocsi, ma beszéljük meg csak gondoltammegkérdezrm


2011. nov. 7. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha megvolt a tárgyalás,fél évre visszamenőleg igényelheted ha bizonyitottan nem fizetett az apa addig semmit.
2011. nov. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hogyan tudnám bizonyítani?

nem elég hogy nincs csekk se semmi

2011. nov. 7. 08:40
 3/10 anonim ***** válasza:
A bíróságon nem neked kell bizonyítani,hanem az apának,hogy fizetett.De gondolom ha nincs csekk,stb nem tudja.Akkor pedig megítélik fél évre visszamenőlegesen neked.
2011. nov. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rosszul irtam..igen az apa bizonyitsa h fizetett,magyarul ha nincs befizetési bizonylat mondjuk akkor teneked ez bizonyiték h ő nem fizetett.
2011. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Érte, és köszönöm a válaszokat.

Apuka nem szeretne fizetni,csak jönni...

NEm érdekli hogy kéne a gyereknek, jó persze mindene megvan... De ez így akkor sem fer.

És úgye csak 3éves kora után viheti el?

10hós, 1éves lesz a tárgyalás időpontjában, ugye nem viheti még el?

Nem meri etetni, csak cumisüvegből, mert fél hogy megfullad, fürdetni sem meri,mert fiam visít a fürdésnél... Szóval nem tud róla gondoskodni, ha sír szalad hozzám hogy vegyem el, mert nem tudja mi baja van....Nagyon félek hogy elviheti, mert nem bír velemit kezdeni.

És csak azért látogatja hogy engem idegesítsen, mert nem játszik vele,dajkálja 5percig, és ennyi volt.

2011. nov. 7. 09:37
 6/10 anonim ***** válasza:

De elviheti,csak kevesebb időre,vagy meghatározhatod ugy tudom hogy te is ott legyél a láthatásnál.


Kérd h a fizujából tiltsák majd le a gyerektartást,bár ezt az ügyvéd is biztos mondta.Nálunk is igy van.

2011. nov. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát remélem hogy én is ott lehetek, mert nagyon félek hogy nem tudja mit kezdjen vele.

Persze az is rémisztő hogy eddig vele voltam non stop,és most elvinné, belegondolni is rossz....

Nem is ez az ok, mert tudom hogy az apjára is szükség van, csak félek nagyon:S

És még hol van január?

bocsi, hogy itt sírok nektek.

De bárkinek mondom mindenki néz rám hogy örüljek ha elviszi lesz szabadság, de én nem örülök, nem hiányzik a szabadság, de a fiam hiányozna:)

2011. nov. 7. 09:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem akar fizetni..

Ha esetleg nincs munkája, akkor az állam megelőlegezi nektek az összeget, majd ha lesz bejelentett melója, akkor pedig letiltják a rátok eső részt a fizetéséből.

2011. nov. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Végülis nem a fizetés a legnagyobb gondom....

AZ se érdekel hogyha nem fizet, csak ne vigye el.

2011. nov. 7. 10:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor is csak pár órára viheti el ha meglesz a tárgyalás,ugy tudom 2 éves korig nem viheti egész napra.

Ne aggódj,ha enm fizet ne add neki oda.majd ha lesz hivatalos papír róla.

2011. nov. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!