Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS! Külföldön dolgozó férj...

SOS! Külföldön dolgozó férj esetén itthon jár a GYES? A családi pótlékot kaphatom Németországból?

Figyelt kérdés

Férjem kapott egy állásajánlatot, de csak akkor fogadja el, ha jár a német családi pótlék is mellé, mert enélkül túl kevés lenne a fizetése. (persze még mindig több, mint itthon.) Szóval sürgősen dönteni kéne.

Persze akkor az itthoni családi pótlékot le kell mondani. De most olvastam itt olyat, hogy ilyen esetben lehet, hogy a GYES sem járna nekem itthon.(egy kérdező írta, hogy kötekedik vele a MÁK) Pedig még egy évig GYES-en kéne maradnom.

Valakinek van ilyen téren tapasztalata?


2011. nov. 7. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez attol is fugg mekkora a babad mert kulfoldon csak 1 ev a gyes. Tehat ha a te babad mar betoltotte az 1 evet akkor a kulfoldi gyed/gyes felejtos mert nem letezik. En ugy tudom, hogy az EU-s szabalyok szerint a ferjed ha megigenyelheti a nemet csaladi potlekot akkor csak 8 heti jar nektek mivel a gyerek nincs Nemetorszagba. A szabalyok szerint ha kapsz csaladi potlekot es elhagyod az orszagot akkor 8 hetig kapod meg utanna es azutan abba az orszagba kell megigenyelni ahol elsz. Ha betegseg/kezeles vagy halaleset miatt messz kulfoldre akkor 12 hetitg jar es utanna kell jelentened. Ennek ellenere nem ellenorzik es senki nem fog az ajtotokon kopogtatni es figyelgetni, hogy hol eltek igy csupan a lelkiismeret es a szabalyszeges van ratok bizva. Ha kiderul akkor viszont nem tudom mit von maga utan.
2011. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi. a GYEs-t mindenképpen itthonról igényelném, még 1 évig jár, 2 éves a kisebbik gyerek.

Erről a "8 hetes kindergeldről" még nem hallottam. Ha a férjem német cégnél dolgozik, ott fizet adót és nem csak 8 hétig. Akkor nem értem ez miért lenne probléma. És utána 8 hét elteltével megint meg kell igényelni? Mert a gyerek az nem szűnik meg. És mi egy percig sem fogunk Németországban élni, csak talán nyáron pár hetet.

2011. nov. 7. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!